ake mate poruchy - ibiza 6J ? Piste sem ...

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
ikoror
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 20 Feb 2009, 19:26
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Muž
Okres: HC - Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

ake mate poruchy - ibiza 6J ? Piste sem ...

Príspevok od užívateľa ikoror » 30 Mar 2009, 11:03

Takže dnes ráno ma naša Ibiza nemilo prekvapila-v garáži som do nej sadol otočil kľúčikom, štartér točil a točil a nič, auto nie a nie nabehnúť a nakoniec zahlásila, že je nízky tlak oleja v sústave (blikala a pípala červená kontrolka oleja). Skúsil som to ešte 3x, potom som auto vytlačil z garáže, skúsil2x, skontroloval hladinu oleja (v norme) otvoril a zatvoril nalievací otvor na olej a skúsil naštartovať :pruser: -auto nabehlo, nič neblikalo, motor šiel normálne. Došiel som na benzínku, natankoval, došiel som do práce, skúsil auto preštartovať, všetko ok.

Pozadie: auto má mesiac a pol, najazdené 3300 km; v piatok mi začala svietiť rezerva(prešiel som 15km) a tak som ho odložil na víkend do garáže, počítač ukazoval dojazd 85 km;v sobotu som auto vytiahol pred garáž a umyl (vlhkou handrou pretrel plastové kryty na motore); denne prejdem 2x37 km alebo 2x50km, v piatok som stál a počúval rádio asi 30min (čo baterku asi nevybilo);

Tento problém spomínajú aj na anglických fórach, lenže len so spojením buď s preblikávaním kontroliek oleja počas jazdy, alebo s nepravidelným chodom motora(vadný snímač tlaku oleja)-čo nie je môj prípad, zatiaľ :scratch: ...
Seat Ibiza 1.4i Stylance, 6J 2009
EX: Toyota Avensis 2.0 D-4D combi, 2000
EX: Toyota Celica 2.0+turbo+4x4, 1991
EX: Toyota 4Runner 2.4i EFI SR5, 1989
EX: Peugeot 205 1.9 XRD, 1993

peterhe

nova ibiza problem

Príspevok od užívateľa peterhe » 04 Apr 2009, 17:45

zdravím vás seataci,tak mam novu ibizu 6j mam ju asi 8mesiacov a cca 21tis km,pred nedavnom som prezul na letne pneu,od vtedy sa mi stupňuje búchanie niekde pod nápravou pri toceni volantu na mieste do pravej strany lava je ok.tak isto to skrype ked sa auto prevazi na prednú nápravu.je to taký praskavý zvuk pri toceni volantom,nemáte poňatie čo je to????a tých problémov mam viac napr otváranie kufra sa sere,ak ho otvorím to oske sa nevrati spat,tak isto zahmlievanie zadných svetiel od vody alebo som mal problém pri štartovanie ale to nejako pominulo no teraz to skrývanie,hm????

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 21:46
Pohlavie: Žena
Okres: KE - Košice

Re: nova ibiza problem

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 04 Apr 2009, 20:57

tak skusme po poriadku:

buchanie pod napravou, rozne skrypanie a pod.
-na zdvihak auto a ako prve prekontrolovat komplet silenbloky, stabilizator atd ...

tomuto nerozumiem:
"ak ho otvorím to oske sa nevrati spat"
-myslis ze ak ho otvoris iba trochu ze sa nazaklapne ? normalna vec. Z velmi nizkej polohy sa nezavrie. Ak myslis nieco ine , napis.

zadne, predne svetla zahmlievanie, bezna vec.
Uz tu padol tip , ze pomohly tie vrecuska proti vlhkosti co sa davaju do krabic s topankami. Dat to dovnutra do osvetlenia a nech to vytaha vlhkost.

"problém pri štartovanie" - viac popisu, prilis vseobecne....

"no teraz to skrývanie,hm " ????
-nuz opat nerozumiem reci tvojho kmena :D

quasimoto
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 18 Jan 2009, 01:09

Re: MUCHY na Ibize 6J-2

Príspevok od užívateľa quasimoto » 04 Apr 2009, 21:32

Pridam nieco aj ja:
- asi uz tyzden sa ozyvaju pazvuky (praskanie) z oblasti pristrojovej dosky alebo stlpika riadenia
- madlo dveri vodica (a opierka) pri stlaceni vyrazne skripe a aj tie plasty, zktorych je zlozene, sa ohybaju pri stalceni
- motor 1.2 po nastarvovani na chvilku akoby mal tendenciu "zdochnut". Pri nastartovani otacky vyjdu na 900, potom hned na 1200 a potom na 700, kedy motor trosku zakasle, auto zavibruje a dostanu sa opat na 900, co je uz ok. To bolo aj vo Fabiach, davali novy SW RJ, ale za cenu zdvihnutia volnobeznych otaciek a spotreby...
- inak pred par dnami som opat jazdil na inom trojvalci - Yaris 1.0 50 kW.. oproti 1.2 HTP genialny motor.. zatah v celom spektre, ovela ovela tichsi, ziadne vibracie....
ex-Ibiza 6J 1.2 12V

quasimoto
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 18 Jan 2009, 01:09

Príspevok od užívateľa quasimoto » 04 Apr 2009, 23:58

Tiez sa mi minule zdalo ze pocujem nejake praskanie ak vo vyssich rychlostiach 90+ zatacam pomaly plynulo.
ex-Ibiza 6J 1.2 12V

peterhe

Príspevok od užívateľa peterhe » 05 Apr 2009, 11:28

tak to skryvanie som zle napisal je to skrypanie je to stale ked na miste tocim volantom do lavej strany a stale sa to stupnuje myslim hlasitost toho,je to take pukanie resp praskanie,to startovanie co som sa zmienil bolo to ze to nenaskocilo na supu asi na 6 krat a potom zacalo signalizovat tlak oleja,auto sa rozbehlo ale skakavo no po par metroch sa to stabilizovalo a od vtedy je to ok,to ma nejako netrapi ale to zmienene skrypanie v naprave je dost neprijemne a hlucne,som zvedavy ci sa natu chybu bude vztahovat zaruka,

peterhe

Príspevok od užívateľa peterhe » 05 Apr 2009, 11:30

a to otvaranie kufra som myslel to S znak seatu otvara sa to tym a ked to otvorim to S kufor sa otvori a to S sa nevrati do povodnej polohy,

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 21:46
Pohlavie: Žena

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 05 Apr 2009, 11:50

1. skrypanie je to stale ked na miste tocim volantom do lavej strany a stale sa to stupnuje myslim hlasitost toho,je to take pukanie resp praskanie
urcite zbehni do servis-u, mas zaruku, pozriet posilovac a napravy, nieco s tym nie je v poriadku.

2. startovanie co som sa zmienil bolo to ze to nenaskocilo na supu asi na 6 krat a potom zacalo signalizovat tlak oleja,auto sa rozbehlo ale skakavo no po par metroch sa to stabilizovalo a od vtedy je to ok
- nuz ani to nie je uplne ok, elektronika zabrala, motor ustabilizoval pomocou senzorov ale nieco to sposobilo.
benzin? kde tankujes a co?

3. a to otvaranie kufra som myslel to S znak seatu otvara sa to tym
a ked to otvorim to S kufor sa otvori a to S sa nevrati do povodnej polohy,
- taktiez, je zaruka, pozriet preco to nevracia,
je tam myslim pruzina ktora to musi vratit do povodnej polohy,
ten pohyb toho znaku S je relativne pomali ale vrati sa vzdy.

peterhe

Príspevok od užívateľa peterhe » 05 Apr 2009, 11:57

stym startovanim som uz bol v servise a neprisli nacim,pamet zavad bola prazdna cize nic tam nebolo,tankujem omv careru alebobo slovnaft evo benzin,od vtedy mam pokoj stym a teraz toto som zvedavy co to bude ale asi nie sranda lebo je to fest hlucne a je to len do lavej strany,nechapem prava je okl,ale robi to aj ked sa auto prevazi na prednu napravu,napr zchadzanie z chodnika alebo prudke prevysenie,podzemne garaze,a to sklapanie toho S mne sa to nevrati vobec ostane to otvorene,myslim ze to bude nejaka vratna pruzinka alebo nieco take,

ikoror
Kontaktovať užívateľa:

Re: MUCHY na Ibize 6J-2

Príspevok od užívateľa ikoror » 05 Apr 2009, 14:52

áno, ako sa oteplilo pazvuky od stĺpika riadenia sa ozývajú aj u mňa-väčšinou pri rýchlosti 50-60km/h-závisí to od jeho pozdĺžneho/výškového nastavenia, mal som ho aj rozobratý, ale takto na "prvý" pohľad som na nič neprišiel...
S madlom som problém nemal...
Yaris motoricky možno áno, ale bohužiaľ interiér sa nedá porovnávať-to nás od neho odradilo...
Naposledy upravil/-a ikoror v 14 Sep 2009, 08:06, upravené celkom 1 krát.

ikoror
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ikoror » 05 Apr 2009, 15:05

Na doplnenie:
rovnaký problém so štartovaním som popisoval vo svojom príspevku (http://www.seatclubslovakia.com/viewtop ... =67&t=1571" onclick="window.open(this.href);return false;)-v nádrži som mal vtedy ešte okolo 6 l benzínu (Shell Natural 95-vždy tankujem plnú, pri jeho natankovaní som problém nemal)-kontrolka tlaku oleja sa rozsvietila až pár sekúnd po neúspešnom naštartovaní, keď sa však motor konečne rozbehol-šiel hneď od začiatku normálne... Odvtedy to auto už nespravilo (zatiaľ).

immortal
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 14 Aug 2008, 16:15
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: RK - Ružomberok

Príspevok od užívateľa immortal » 05 Apr 2009, 19:45

otázočka koľko máte nabehané nech viem čo ma čaká :?:
Sociedad Española de Automóviles de Turismo - SEAT

ikoror
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ikoror » 05 Apr 2009, 20:10

Ja mám okolo 3300 km. A stalo sa to v najnevhodnejšom čase-skoro ráno (ešte za tmy), keď som sa ponáhľal do práce a cestou bral známeho :-( ...

immortal
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 14 Aug 2008, 16:15
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: RK - Ružomberok

Príspevok od užívateľa immortal » 05 Apr 2009, 20:45

tak to ja mám nabehané 6600 a zatiaľ nič musím poklepať :mur: len tie spotené zadné svetla, ale už som ich rozobral nechal vysušiť na slniečku a vopchal som podla doporučenia Marek-a do každého svetla 3 balíčky toho silikagelu tak uvidíme čo bude ďalej
Sociedad Española de Automóviles de Turismo - SEAT

zipsik
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 03 Apr 2009, 17:58
Okres: PO - Prešov

Re: ake mate poruchy - ibiza 6J ? Piste sem ...

Príspevok od užívateľa zipsik » 07 Apr 2009, 10:39

Ahojte pridam moje skusenosti.
Kedze mam nabehanych viac km. Momentalne mam 21500 a problemy ktore som riesil su:
- zasekavajuce sa S-ko na zadnych dverach (kufor) pri prehliadke po 15000 premazane a problem odstraneny.
- Dalej pena na bocnom vedeni sedadna sa uvolnila a poskodila calunenie. Podsedak vymeneny.
- Okrem toho raz za cas nieco vo vnutry zavrzga neda sa to vsak presne definovat odkial to ide,
kedze stale mam nieco v aute volne pohodene no nie je to nic extremne.
- Po cca 16000 KM mi na rychlostnej pake sa uvolnila popiska radenia
(plastovy kruzok na vrchu rychlostnej paky),
momentalne sa objednala nova paka cakam na vymenu vramci reklamacie.
- Motoricky ziadne problemy.

Naco vsak chcem upozornit ze som jeden z prvych majitelov NEW Ibizy
a teda tak trochu (nedobrovolne) pracujem na vylepsovani pre autoobilku SEAT.
Dalo sa cakat ze niektore veci sa budu prejavovat az v praxi.
Ocakavam vsak ze budu aj riesene pokial sa preukaze ze to nebolo sposobene mojou vinou
ale beznym pouzivanim.

Este sa vratim k tomu preco som sa rozhodol pre SEAT jednoznacne to bola u mna 4 rocna zaruka a podvozok.
Technika v ramci koncernu je skoro rovnaka, takze myslim si ze vsetko funguje ako ma auto ma ani raz nesklamalo doteraz,
uvidime ako to budem hodnotit po rokoch.
Momentalne odhadujem ze po 4 rokoch bude mat nabehanych cca 120 000 takze potom bude cas hodnotit.
A jeden postreh zo zivota mozno aj preto sa zadne S-ko zasekava
pretoze zadna cast sa neskutocne rychlo dokaze zaspinit ak je vonku voda na ceste.
Mozno tam by mohol seat zapracovat, akurat je otazkou ci by to nemalo vizualny dopad na zadnu cast.

Edit by Ed01_47: trosku som to graficky upravil. Pridal som odseky. Lepsie sa to cita....

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"