po vypnuti motora nieco rezonuje

Užívateľov profilový obrázok
trontochor
SEAT Dospelák
SEAT Dospelák
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:03
Auto: Altea ('04-)
Pohlavie: Muž
Okres: MT - Martin

po vypnuti motora nieco rezonuje

Príspevokod užívateľa trontochor » 05 Sep 2011, 17:14

zavada: po vypnuti motora rezonuje ,,ventilovy blok motora,, taka cierna skrinka pri baterke je to zvuk akoby motorcek ,,drncal,, o plast.
posielam aj link: http://www.youtube.com/watch?v=Ys5bw_LKYrw

takze aby tato tema neostala len tak prazdna, bol som v servicse SKODA, SEAT+nejaky sukromnici a zaver??.....u tohoto motora je to normalne, je to len rezonovanie a ziadna zavada..... :dontknow"
takze vsetci co mate motor PD kde mate blok magnetickeho ventilu a po vypnuti motora vam rezonuje tak nestresujte lebo je to OK....
Ak budete mat nejake postrehy PLS napiste ich sem..DIK

- novy postreh, skrinka nova stoji cca 300€ a ten zvuk vydava zevraj gumene tesnenie moze pomoct vycistenie a premazanie silikonovym olejom
diablosv
Registrovaný SEAT
Registrovaný SEAT
Dátum registrácie: 28 Okt 2012, 17:58
Auto: Altea XL ('06-)
Okres: VK - Veľký Krtíš

Re: po vypnuti motora nieco rezonuje

Príspevokod užívateľa diablosv » 28 Okt 2012, 18:13

Moja altea to tiež robí. Mám motor bxe (1,9 TD r.v.2008) a v servise mi povedali to isté - že je to normálne a kým sa neukáže iná chyba, ktorá by s tým súvisela, že je škoda niečo s tým robiť. Bol som v servise VW, Škoda. (ale aj tak mi to ide na nervy)

Aktualizácia: Keď už to vydávalo zvuky aj za jazdy, a tak, že sa za mnou otáčali ľudia, tak som to v origo servise dal vymeniťi za dve stovky a je kľud.
TomXXG
Registrovaný SEAT
Registrovaný SEAT
Dátum registrácie: 18 Feb 2018, 01:34
Auto: Altea XL ('06-)
Okres: ZH - Žiar nad Hronom

Re: po vypnuti motora nieco rezonuje

Príspevokod užívateľa TomXXG » 16 Mar 2018, 18:43

Ahoj aj ja mam alteu 1.9 po vypnutí motora počuť taky zvuk ako dobeh niečoho, trvá to tak 3sekundy co by to mohlo byt ešte podľa vás

Návrat na "Motor"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný