huci 5 kvalt (6 rychl prevodovka)

Napísať odpoveď
figus
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 23 Máj 2013, 22:58
Auto: Inca ('95-'03)
Pohlavie: Muž
Okres: SC - Senec

huci 5 kvalt (6 rychl prevodovka)

Príspevok od užívateľa figus » 27 Máj 2013, 00:18

Zdravim

na Leone 1.9tdi 2003 ARL 6 rychl prevodovka huci 5 kvalt pri ubratom plyne, ked je v zabere nic nepocut. A pri preradovani na 5. stupen je to velmi hlucne pri tom brzdeni je to uz len slabo pocut. Nejake rady co konkretne by to mohlo robit ak stym mal niekto problem?

Diky

Užívateľov profilový obrázok
allsheFR
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 23 Sep 2009, 14:16
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: DE - Nemecko
Kontaktovať užívateľa:

Re: huci 5 kvalt (6 rychl prevodovka)

Príspevok od užívateľa allsheFR » 27 Máj 2013, 09:33

ako si mi uz pisal, a ja som ti odpovedal do spravy (len tu napisem cca co sa deje - aby vedeli aj ostatni)

jedna sa o pretocene lozisko ktore je ulozene v samotnom obale prevodovky - v tomto lozisku je vsunuty hriadel, ktory drzi kolecka 2 3 a 5 rychlostneho stupna (aspon by to tak malo byt ak sa nemylim)

a tebe sa toci cely ten hriadel aj s loziskom - lozisko je kusnute do hriadela, a toci sa v obale prevodovky - vymiela ti tam peknu dieru.

okrem toho ti to pekne nici vsetky ostatne loziska kedze pilihy z obalu sa ti dostavaju vsade - pocitaj teda s vymenou vsetkych lozisk v prevodovke (je toho dost)

... mozne opravy: kupit novy obal prevodovky (cca 550€ novy diel) - jednna sa len o polovicu obalu ktora je poskodena.
... druha mozna oprava - dat to spravit profikovi, ten to vyvlozkuje, a pekne tam nalisuje nove lozisko - okrem toho samozrejme potrebujes vsetky ostatne nove loziska a ine drobnosti ktore su od pilin poskodene - to by ti mal potom povedat clovek ktory to rozoberie, ze co vsetko kupit.

cena opravy s pracou mna vysla na cca 700€ (nekupoval som novy obal)

bohuzial predtym som zohnal druhu prevodovku za dobry peniaz.. ze sa pouzije obal, no po roobrati to bolo to iste - pretocene lozisko - nebola sice vymleta, ale bolo to na zaciatku - pretacalo sa to.

cize nie je ani riesenie kupit inu jazdenu prevodovku, pokial nevies co v nej je
Obrázok

figus

Príspevok od užívateľa figus » 27 Máj 2013, 14:36

dakujem za rady moc mi to pomohlo idem to cim skor rozhodit dam vediet co v tom bolo

figus

Príspevok od užívateľa figus » 30 Máj 2013, 15:29

takze v obale je vola medzi loziskom na hlavnej hradeli a obalom, loziska su zatial v poriadku

Užívateľov profilový obrázok
allsheFR
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 23 Sep 2009, 14:16
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: DE - Nemecko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa allsheFR » 31 Máj 2013, 18:22

ak je tam vola piliny su uz aj v loziskach - menit, nenecha tlen tak lebo budes rozoberat prevodovku druhy krat
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"