Alhambra 2000 - porucha naklápania spätných zrkadiel

Užívateľov profilový obrázok
Branislaf

Alhambra 2000 - porucha naklápania spätných zrkadiel

Príspevokod užívateľa Branislaf » 27 Jún 2009, 18:52

Zdravím... máme doma Alhambru r.v. 2000 a naklápanie zrkadiel fungovalo tak na 70%. Naklápanie do všetkých smerov fungovalo na šoférovej strane no ked som naklápanie prepol na spolujazdcovu stranu, naklápalo sa zrkadlo iba do dvoch smerov... a to iba hore a smerom k auto(doľava)... naklápanie hore fungovalo na ked som stlačil na joesticku naklapanie doprava a dole. Do lavej strany fungovalo stlačením joesticku do lava... šoférove zrkadlo fungovalo bezchybne...
Pokúsil som sa zavadu vyriešiť.... no nepodarilo sa mi to... rozstrihol som dva kábly a to kábel s číslom 3 a číslom 8 na zásuvke. Ked som ich odstrihol, vznikli mi štyri konce... kábel č.3 ktorý išiel zo zásuvky som spojil s káblom č.8 ktory pokračoval do dverí a následne niekde do karoserie predpokladám a kábel č.8 ktorý išiel zo zásuvky som spojil s káblom č.3 ktorý pokračoval tiež asi do karosérie..... po zapájkovaní nešlo ani jedno spätné zrkadlo naklopiť... tak som to rozpojil, a pospájal tak, ako to bolo .. no stále nefunguje naklápanie... kontorloval som aj poistku v poistkovej skrinke. Je to poistka č. 2 aspoň tak som to vyčítal z poistkovej kartičky... no tá nebola vyhoretá... v čom môže byť chyba? Mohol som niečo odpáliť? Ak áno, tak čo? Lebo pri tom spájani a nasledom skúšani som nepočul žiadne cvaknutie ani nič podobné.. ani nič čo by naznačovalo nejake odpalenie alebo niečo podobné.
marlboro

Re: Alhambra 2000 - porucha naklápania spätných zrkadiel

Príspevokod užívateľa marlboro » 28 Jún 2009, 08:01

Nechcem byt sprosty , ale ty to radsej nehaj tak. Takymto laborovanim sor nieco do.... ako opravis. Ked je zavada na elektroinstalaci treba ziztit kde, az potom zistovat ako odstranit.
iwinko1
SEAT Maniac
SEAT Maniac
Dátum registrácie: 24 Dec 2008, 14:03
Auto: Alhambra ('00-)
Pohlavie: Muž
Okres: PD - Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iwinko1 » 29 Jún 2009, 19:13

daj si to osetrit a mas ppokoj a po starostiach
lepšie je stratiť v živote sekundu ako v sekunde život
-
Obrázok
-
2005 - fiat tipo 1.4
2007 - seat toledo 1L 1.9 Tdi
2009 - seat alhambra 1.9 TDI - foto
-
yankeetuning - foto
joe
SEAT Adolescent
SEAT Adolescent
Dátum registrácie: 05 Júl 2009, 19:15
Auto: Alhambra ('00-)
Pohlavie: Muž
Okres: TT - Trnava

Príspevokod užívateľa joe » 05 Júl 2009, 21:13

V prvom rade by som sa pozrel na kable v dvernej prechodke - lubia sa lamat. V zrkadle su 2 motorceky a idu k nim 3 kable. Jeden je spolocny pre oba motorceky a dva su separe pre jeden a druhy motorcek. Jeden nastavuje zrkadlo horizontalne druhy vertikalne. Zmena smeru je zabezpecena reverzaciu prepolovanim.

K zrkadlu spolujazdca idu tieto kable od joystickoveho ovladaca cez prechodku v A stlpiku dveri sofera (VELKY 36 pinovy konektor) , dalej pokracuju cez celu pristrojovu dosku do prechodky v A stlpiku dveri spolujazdca (zas cez VELKY 36 pinovy konektor) a cez zvazok kablov vo dverach sa dostavaju na 12 pinovy konektor zrkadla.

Problemove su casto prave tie prechodky lebo tam sa koly otvaraniu a zatvaraniu dveri tie kable ohybaju a obcas sa zlomia.

V 36 pinovom konektore ide prave o piny c. 19, 20 a 21. (plati pre dvere sofera aj spolujazdca)

na pine 19 je modro/cierny kabel, na pine 20 cierno/cerveny kabel, na pine 21 hnedo/zlty kabel (tento je spolocny pre oba motorceky).
Aby si zistil kde je problem je dobre zacat na pol ceste a potom zistis ktorym smerom ist. A ta polcesta je 36 pinovy konektor dveri na strane spolujazdca. Nepamatam si presne ktory kabel ma na starosti vertikalny a horizontalny smer (pin 19 a 20 len neviem presne ktory co) tak to nazvem smer 1 a smer 2.

Odpoj konektor dveri spolujazdca a na tu stranu kolnektora ktora je v A stlpiku priloz merak najskor na pin 19 a 21. Nasledne nech ti niekto skusi zahybat joystickom. Najskor hore a dole potom do lava a do prava. V jednom zo smerov (smer 1 alebo 2) sa ti musi na tychto svorkach objavit napatie a navyse musi menit svoju polaritu. Ak sa ti tam napatie neobjavy tak sa musis presunut k dveram sofera a skontorlovat kabelaz v nich. Ak sa napatie objavy a reverzuje polaritu tak potom v tom smere je po dvere spolujazdca vsetko OK a treba hladat chybu v dverach spolujazdca alebo v samotnom zrkadle.

Presne tento isty postup merania musis vykonat aj medzi svorkami 20 a 21.

Návrat na "Elektrika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný