Spolahlivost

Napísať odpoveď
ToAlha
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 07 Okt 2018, 21:13
Auto: Alhambra ('00-)
Pohlavie: Muž
Okres: SC - Senec

Spolahlivost

Príspevok od užívateľa ToAlha » 04 Mar 2019, 15:44

Ahojte

Neviem ci na toto forum este niekto chodi ale skusim...

V septembri 2018 som kupil Alhambru 2.0 TDI 125KW DSG FWD 2012. Stav km 95.000, kupene od dobreho znameho (nove kupene priamo od seat dealera). Servisovane v autorizakoch (potvrdene a overene). Bez nehody - cukrik.

Rok 2018
1. Po cca 2.000 km kontrolka check engine. Navsteva autorizoveneho servisu, diagnostika + vymena komplet ohrevu mocovinu 440,- eur - vraj sa to stava, vraj to seat nemal celkom premyslene, hm ok.
2. Po cca 1.000 km kontrolka check engine. Navsteva autorizoveneho servisu, diagnostika + cistenie skrtiacej klapky 180,- eur - povedzme, sice tankovanie premiovej nafty ale jazdene prevazne mesto.
3. Prestalo svietit obrysove svetlo. Svojpomocne vymenene. (ruka dorezana, horsie vymysleny priestor mala tusim len Honda Civic)
4. Prestalo svietit prave stropne svetlo medzi vodicom a spolujazdcom. Samozrejme toto nie je diel ktory by si vedel pouzivatel sam vymenit ale po troche snahe na youtube a najdeni postupu som to rozobral. Vymena ziarovky nepomohla. Vymena ziarovky medzi lavou a pravou potvrdilo ze problem nie je v ziarovke. Dodnes nedoriesene, netusim co stym dalej...
5. Deti pri vystupovani nechtiac a nevedomky (cize sa nenasla) odklopli krytku kolecka na nastavovanie teploty v druhom rade sedadiel. Kolecko funguje ale je bez krytky co je neesteticke. V servise tvrdia ze musim kupit celu jednotku climatronicu (cca 400,- eur). Dodnes nedoriesene.

Rok 2019
1. Stav km 102.000 a kontrolka check engine. Navsteva autorizoveneho servisu, diagnostika + info ze je chybna riadiaca jednotka AdBlue, vymena 760,- eur. Plus som dostal info ze uz tu take pripady mali a ze dalsi krok bude nieco s vyfukom (nepamatam si uz presne co bol som v nemom soku) za dalsich cca 800,- eur.
2. Stav km 103.000 a nesvieti lava smerovka na spatnom zrkadle. V manuali samozrejme ziazdna zmienka, co som naguglil treba vymenit pol spataku, v servise cca 140,- eur (kvoli ledke za nula cela nulanulanula nic centov...)

Tak sa chcem spytat ci to je vsetko nestastna zhoda nahod alebo je toto u SEATu normalne. Kazdopadne viem ze tato znacka je uz u mna na black liste a nabuduce radsej cinske "auto" ktore bude urcite spolahlivejsie.
Osobne si myslim a po pogugleni zahranicnych for sa mi len potvrdilo ze SEAT o probleme so systemom AdBlue vie. Kazda normalna automobilka by to riesila zvolavackou a nie takto bolestne nechat zaplatit zakaznikom...

Vdaka za kazdu radu/odpoved/nazor

EDIT 1.4.2019: Stav km 104.500, prestala fungovat zvukova signalizacia otvarania/zatvarania piatych dveri. Nenaguglil som ku tomu ziadnu info, servis ma vola na diagnostiku. (zial toto nie je prvy april). Ma stym niekto skusenost?
Naposledy upravil/-a ToAlha v 01 Apr 2019, 09:35, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Re: Spolahlivost

Príspevok od užívateľa 1soda » 04 Mar 2019, 18:21

Vsetko je kus od kusu ....ale ja co som aj chalanom popredal auta,seaty,ktore mali 100-140tkm,tak po motorickej stranke dodnes vsetky OK. Iste,sem tam sa nieco najde .Adblue verzia "v plienkach" bude mat dost much kym ich vychytaju,kazdopadne skor by som to pripisoval nahode. Vsetky komponenty su +- to iste co ma VW.
skoda superb 2.0 tdi 140
seat leon 1.6tdi

Tantor-BN
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 15 Mar 2013, 22:29
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: BN - Bánovce nad Bebravou

Príspevok od užívateľa Tantor-BN » 04 Mar 2019, 23:28

Môžem potvrdiť sodakove slova.

Ale zas netreba hneď všetko riešiť v autorizakoch... kde vedie diely iba meniť...

Užívateľov profilový obrázok
Milky110
Dátum registrácie: 30 Mar 2018, 17:36
Auto: Alhambra ('00-)
Okres: MI - Michalovce

Príspevok od užívateľa Milky110 » 06 Mar 2019, 21:29

Môže to byť náhoda vadny kus , neviem čo ti menili v autorizaku mňa vyhrevne cerpadielko vyšlo s robotou 320€ a to mi aj instalovaly aj nový softvér lebo bol starý. Tá močovina to je riadna debilina. Ale auto ako super veľkosť komfort ako menšie by som už nechcel. Škoda že tá Alhambra FR 4x4 je taká drahá :'(
Seat Alhambra Style+ 2.0 TDI 103kw DSG automat r.v.2014

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"