dotaz ohladom alhambry

Užívateľov profilový obrázok
tunerko
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 27 Okt 2008, 22:13
Auto: Cordoba ('93-'02)
Pohlavie: Muž
Okres: BA - Bratislava

Re: dotaz ohladom alhambry

Príspevok od užívateľa tunerko » 06 Aug 2009, 22:29

šak ja to beriem hehe
tak neviem nemôžem si pomôcť asi som skôr za klasiku co alhamra zastava viac ako fretrack
BTW : dnes som jednu okukoval pre auparkom a je to celkom velikanske auto

no k tomu brzdenemu prívesu ten sám osebe má tak 350-400kg podla toho aka je konštrukcia, zadalšie to e iba má menej ako tonu je sice pekne ale zeleny kontroluju papierovu hmotnosť a tu ma 1125kq moje tdi podla TP čiže to už sme na cca 1500kg hmotnosti prives+ibizka a viem že sa ete rata maximálna celková hmotnosť jazdenej súpravy a aj povolenie hmotnostné na ťažné čiže pri ibize mám k dobru cca 150Kg ale keby som mal napr vozík a chcel by som si spraviť fušku tak tam nič tažšie nedám a to je velke minus lebo by som sa nezmestil do sučtu

velmi sa mi lubi kombincia 125kw + 4x4 + Tdi ale keby to bolo v alhambre hhhhe od freetracku xl ma odrádza aj DPF :-(

este rozmyšlam nad variantou 85kw 4x4 prerobiť motoricky aspoň na 96kw základ ale ete je to vo hviezdach
VW Touareg 6.0 W12 rodinné SUV
Seat Cordoba coupe cupra 6k2 1,8T 115kw trošku poladena seria stale v progrese
Seat Leon Supercopa 1M továrenský špeciál
Seat Ibiza 6K1 r.v.99 ->1,9TDi PD ASZ+bižutéria = 229PS/484Nm minulosť
Komplexné autoservisné služby, opravy motorov, podvozkov, bŕzd, čistenie turbín, atď.. servisne prehliadky, Diagnostika VAG 17.8, priprava + zabezpečenie STK+Ek+KO, plnenie a servis klimatizácii, geometria atď.....
Individuálne riešenia výkonnostných a konštrukčných úprav

joe
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 05 Júl 2009, 19:15
Auto: Alhambra ('00-)
Okres: TT - Trnava

Príspevok od užívateľa joe » 06 Aug 2009, 23:21

Medzi 85 a 96 kw je origo velky rozdiel. Hlavne Intercooler je pri 96Kw o mnoho vacsi. Tiez chladenie je uplne inac riesene Namiesto 2 vetrakov len 1 silnejsi. Ine riadenie obehoveho cerpadla chladiacej kvapaliny (pridavneho elektrickeho), Ina riadiaca jednotka vetrakov, Ine riadenie chladenia kondenzatora klimatizacie

Preco chces 4x4 ? Chodis casto na lizovacky ?

Ja osobne som dal prednost 103KW a prednemu nahonu kedze byvam v poddunajskej nizine a na lyzovacky nechodim. Takze 4x4 by som vyuzival len minimalne. Na druhu stranu kola 225/45 R17 co sa k nemu davaju su pre mna nadherne.

Ale to je o tom kto co potrebuje.

Alhambra je uzitkovymi vlastnostami oproti Altee troska inde.

Aj mna Seat s novym Toledom a Alteou sklamal - nie su mi moc sympaticke ale to je len moj nazor a vkus a kazdemu sa lubi nieco ine.

Intercooler 1,9 TDI 66 a 85 KW
Obrázok

Intercooler 1,9 TDI 96KW a 2.0 TDI 103 KW
Obrázok

tunerko
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5

Príspevok od užívateľa tunerko » 06 Aug 2009, 23:48

Chlapina ja viem ake su rozdiely :-) a to celkom presne
to je len taka myšlienka.... ta prerábka
no ja tiež byvam na poddunajskej nížine ale tuto zimu v BA by sa mi 4x4 zišlo a chodievam kade tade
osobne davam prednosť PDčku 110KW v plnke a vybave sport presne aj s tými kolami a predokola to je moj top pre alhambru no uvidim ako to dopadne lebo ARLiek v plnke neni moc k mání....

jj nove toledo a altea a aj leon su aj pre mňa troška sklamanie designovo ale tiež len moj názor...
Komplexné autoservisné služby, opravy motorov, podvozkov, bŕzd, čistenie turbín, atď.. servisne prehliadky, Diagnostika VAG 17.8, priprava + zabezpečenie STK+Ek+KO, plnenie a servis klimatizácii, geometria atď.....

joe
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 05 Júl 2009, 19:15
Auto: Alhambra ('00-)
Okres: TT - Trnava

Príspevok od užívateľa joe » 07 Aug 2009, 00:20

Alhambier v plenj vybave je vela hlavne Signo neskor Stylance pripadne Sport. Ale tych 110 KW motorov je hodne malo. Ten motor sa tam daval len chvilku. Hodne stastia pri hladani nech sa zadari. :cool:

Oproti Sharanovi je Alhambra vybavovo stedre auto. Sharan bol oproti Alhembre v plnej vybave o dobrych 300 000 skk drahsi. Pritom zakladne vybavy zacinali na skoro rovnakych peniazoch. Ale ked si chcel plnu vybavu tak k Signu si toho moc nedoplacal. Ale k Sharanovi HI LINE ano a prave na tych doplatkoch vznikal tento priepastny rozdiel.

Preto stretnes viac Alhambier v plnej vybave ako Sharanov.

p.s. Ak chces sportovy podvozok tak nezavrhuj Signo resp. Stylance. Moze byt aj v nich ako priplatkova vybava. Rovkako aj sedacky zo Sport verzie. To iste plati aj o 17" kolach.

quasimoto
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 18 Jan 2009, 01:09
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa quasimoto » 07 Aug 2009, 01:22

Tunerko: neviem co riesis, kup poctivy off-road s ramovou konstrukciou a o prives sa nemusis bat.
Ci uz klasika ako Pajero, Patrol, LC, alebo mozno trochu cenovo prijatelnejsie Terrano II, pripadne Navara, ta je super a aj za velmi dobre ceny.

Ak som dobre pochopil, tak celkovu hm ibizu mas asi 1550 kg, a ak prives ma 400, tak uz si aj tak nad 1900 co je limit Alhambry nie?
ex-Ibiza 6J 1.2 12V

tunerko
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5

Príspevok od užívateľa tunerko » 07 Aug 2009, 09:19

nene alhambrou potiahnem aj passat variant na vleku to už je vahovo otestovane, samezrejme je rozdiel este medzi tonážou wstfalie origo tažného VW a dorábaného tažneého
jj 110KW ARL sa tam daval cca rok +-

k offroadu dakujem ale nie :-) nechcem vidieť ako by dopadol u mňa kedže jazdím cca 55tis km/ročne alebo ako by dopadla moja peňaženka :-) pagero je šmaky ale tie naklady na pohonne latky :-)

zatial som nenašiel lepšiu ako alhambru

quasimoto
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa quasimoto » 07 Aug 2009, 10:51

Chces povedat ze 55t km najazdis 1 autom? Ja som to chapal ze Alhambra ma byt doplnok k passatu na tahanie privesu. Ci ma passa nahradit?

Inak Navara ma dlhodobu spotrebu okolo 9 litrov co na takeho mastodonta nie je zle. A s vykonom 170 k nie je zdaleka leniva.
ex-Ibiza 6J 1.2 12V

tunerko
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5

Príspevok od užívateľa tunerko » 07 Aug 2009, 17:57

no tak jasne že by bola nahradou za passat
tri auta živiť naozaj nebudem :D
jja passatom ročne nabeham tak cca 55tis km
ty máš navru alebo ta spotreba je tabulkova hhhe lebo 9l je tak dlhodobo na dialnici pri 120km/h hhha
a navara sa na alhambru nechytá vlastnostami :-) a ja offroad nechcem....

quasimoto
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa quasimoto » 07 Aug 2009, 18:41

na Navare som najazdil asi 1200 km a pri 120-130 to bolo naozaj tych 9 litrov. Kombinacia bola dokonca 8,5, vratane spiciek v BA. Viac ako na 11,5 som sa nevedel dostat v meste ani ked som sa snazil, pricom u sedanov strednej triedy to casto nie je problem.

Pochybujem ze Alhambra 4x4 bude jazdit za menej ako 7,5, a to je potom uz len liter rozdiel. Navara ma fakt prekvapila aka univerzalna bola, pohodlna, dobre vybavena (aj multifunkcny volant :D) a zaroven pracant. A bola s nou aj zabava. Navyse ceny mierne jazdenych su velmi priaznive.

Ale ak chces silou mocou koncern tak vela na vyber nemas :)
ex-Ibiza 6J 1.2 12V

tunerko
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5

Príspevok od užívateľa tunerko » 07 Aug 2009, 19:08

jj ide aj o to že koncern je koncern, xyz veci si spravim sam čo na nissane hmhm
no alhambra bude papať tých 7,5 púri svižnej jazde... čo myslim že navara bude cez 10
ja chcem alhambru je to pre mňa multifunkčné auto

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"