nová Alhambra

Užívateľov profilový obrázok
wartburg
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 09 Mar 2009, 23:11
Auto: Alhambra ('00-)
Pohlavie: Muž
Okres: DE - Nemecko

Re: nová Alhambra

Príspevok od užívateľa wartburg » 30 Dec 2010, 13:11

kraken - mozem porovnat ale len C max 1,8i benzin MY 2008 a XL 1,4TSi- priestor- altea ma vzadu na sedadlach ovela viacej miesta podla auto.cz az 10cm vo vyske ramien (140-150) rozhodne je to viac ako ma hoci Octavia II (145cm) - sedel som tesne pred kupou aj v O II...)
mozno ten novy C max co ukazali pred necelym polrokom bude uz na tom inak, ale ten starsi bol rozhodne aj menej komfortny (tvrde sedadla, slabo tvarovane, slabe bocne vedenie, v C maxe si sedel vpredu ako vodic dost vzpriamene - v altejke si hovies ako vo fotelke) rozhodne drzal na ceste ovela horsie ako altea (pri forde hrabali kolesa do kazdeho zasnezeneho sebemensieho kopceka, a ASR zapinalo na snehu pri kazdom rozjazde a to sa stazvala dokonca moja zena... za vsetko hovoria jej slova- ze altea je ovela lepsie auto aj z pohladu zeny...
motor 1,8i ford je rozhodne aj pocitovo aj dosiahnute casy na tom horsie ako 1,4TSi a to udavaju rovnaky vykon (92 vs 92kW), jasne turbo ma viacej Nm krutaku (160 vs 200) ako hladky benzin....
ako lepsie by som hodnotil v C maxe IBA variabilitu zadnych sedadiel - skutocne nic ine v C maxe lepsie nebolo o kufre ani nehovoriac ....(460 vs 532) druha hodnota je vzdy XL, prva C max

spotreba (nie ta papierova ale ta realna) C max pod 7 v kombinovanej velmi neslo, pri prevahe mesta 9....na dialnici sa to vyrovnalo cca 8,5 vs 8,5
moja Altejka ma dlhodobo premer 6,1-6,2 mesto cca 7 dialnica 8,5 na hranici pokuty....

keby som mal kupovat dnes auto nevahal by som siahnut po XLke opat, rozhodne by som ju uprednostnil pred C maxom (ale tym starsim- v tom novom som nesedel..), mozno by som si dnes priplatil za diesel do XLky lebo mam vyse 32 tis km za 17 mesiacov... ale s motorcekom 1,4TSi som nadmieru spokojny.... (z pohladu otca rodiny a pre potreby rodinneho auta... kto chce sa viacej blaznit a ist sportovejsie tak potom skor 1,8TSi alebo 2,0TDi ale to potom by sa mal skor zamysliet na vyberom auta- XL je rodinne auto, nie pretekarske..na vyblaznenie sa skor Leon alebo Ibiza, alebo potom ina znacka....)

ramoon

Príspevok od užívateľa ramoon » 04 Mar 2012, 22:16

Ja som 2 roky jazdil na starej 2001 alhambre a dva mesiace jazdim na novej 2012 2,0 140k DSG sport verzia. Mozem povedat ze starsia bola vnutorne vatsia. V novej alhambre clovek s vyskou 190cm pri sedeni v druhom rade na kraji v zaktutach bucha hlavou o strechu nad oknom. cele je to tam ztiesnene a zvlast pri sklenenej streche ktorej zasuvacia roletka zmensuje preistor v aute. Auto je velmi komfortne a tiche. Zasuvacie bocne dvere sa dost blbo ovladaju vhodnejsie by boli elektricke. DSG prevodovka z 5 stupna hned radi 6 a to dost pri nizkych otackach tak auto ide na 1100-1200 otackach na 6 co je na moj vkus malo a hned podraduje ked trocha zosliapnem plyn. Standardne tam montuju aj bufik takze dufam ze casom sa tam bude dat dorobit dialkove ovladanie. Kurenie je doplnene aj elektrickym radiatorom ale auto sa extra rychlo nezohrieva. Minus je ze auto sa neda objednat s led dennym svietenim a chyba aj osvetlenie noh v interieri ale da sa to tam lahko dorobit (su tym aj vyrezy pre osvetlenie) a aktivovat cez VAG. Dost nestastne je vyrieseny aj uzaver nadrze ktory v okoli nema spad a ked vam trocha vykvapne pri tankovani z pistole tak to potom tecie po blatniku a nie do prepadovej hadicky. Dojazdove koleso to nema takze ak niekto bude kupovat zimne pneu na diskoch ako ja tak kupa lepsiacej sady a zdvihaku ho neminie. Kufor nema kobercek v celku takze necistoty padaju medzi sedadla co je dost neprakticke a pri vysavani to zdrzuje ale da sa myslim doobjednat vanicka ale ten vzhlad nieje moc vabny. Zadnu nakladaciu hranu zase zabudli opatrit AL chranicom ale da sa dobjednat ochranna folia. Doteraz som nedosiel na to preco sa mi auto neodomkne po vytiahnuti kluca zo spinacky aj ked to mam v PC nastavene a budem to asi reklamovat. Start/stop system na moj vkus velmi rychlo vypne motor asi 1,5s co sa mi stava aj pri parkovani a hodila by sa moznost nastavenia casu po kolkych sekundach po zastaveni sa motor ma vypnut. Pri zastaveni a jemnom drzani brzdy sa motor nevypne ale chce to cvik alebo moznost to vypnut tlacitkom pri kazdej jazde. Tazne je schovane vyklopenim do naraznika v ktorom je ale zo spodu velka ovalna diera, odistuje sa packou v batozinovom priestore. Vykon motora postacuje ale po skonceni zaruky ho dam chipnut. Ak mate niekto otazky kludne mi napiste rad sa podelim a aj poradim.

Ludlo
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 25 Apr 2010, 13:59
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: GL - Gelnica

Príspevok od užívateľa Ludlo » 05 Mar 2012, 13:08

Tak mne osobne sa nová Alhambra po dizajnérskej stránke páči, interiér ma tiež potešil. Sedel som v nej seate a bolo to príjemné sedenie :cool: . Ako rodinné auto si ju viem veľmi pekne predstaviť. Rasťo Chvála ju v auto.sme tiež dosť vychválil :). Z môjho pohľadu je to príjemne vyzerajúce, o pár tisic lacnejšie auto ako sharan. Dobrá voľba

wartburg
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa wartburg » 18 Sep 2012, 12:45

akcia Family Business na Alhambre v cene -4500 evri vo vybave Style resp 3400 evri vo vybave Reference

a vybava celkom zaujimava, hlavne ta Style

http://www.seat.sk/car_configurator/dow ... ny/710.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Rob0
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 03 Apr 2012, 20:21
Okres: NM - Nové Mesto nad Váhom

Príspevok od užívateľa Rob0 » 25 Sep 2012, 22:01

Veľmi pekná akcia. Dlho predlho sme čakali na novú Alh. potom sme ju aj skúšali s DSG prevodovkou no nakoniec sme sa úplne odklonili na BMW X3 3.0d

SB-Stano
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 24 Jan 2012, 22:29
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: SB - Sabinov

Príspevok od užívateľa SB-Stano » 25 Sep 2012, 22:08

Dost vysoka cena za alhambru ked si nasi boli poskladat vybau asi pred tromi mesiacmi za tu cenu kupis nieco ine
Seat Ibiza 1.9 TDI 81kw EX
Seat Alhambra Sport 1.9 TDI 96kw EX
Seat Leon 2.0 TDI 125kw FR EX

wartburg
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa wartburg » 25 Okt 2012, 21:36

dnes som v MArtine videl na sklade dve Alhambry- obe su 7 zadkove, ale jedna po nejakej 3000 evri zlave za necelych 31 tis a druha za vyse 37.... :stars_:
Alhambra sa mi paci aj ta nova, no to uz si radsej kupim Fiat Freemont, ten zacina uz na nejakych 22tis... a ma tiez 7 miest.... a je to riadny kus auta.....

SB-Stano
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 24 Jan 2012, 22:29
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: SB - Sabinov

Príspevok od užívateľa SB-Stano » 25 Okt 2012, 22:02

Veelke peniaze pytaju za alhambru za 37tisic si kupim radsej nieco ine neviem preco to tak love zato chcu :scratch:
Seat Ibiza 1.9 TDI 81kw EX
Seat Alhambra Sport 1.9 TDI 96kw EX
Seat Leon 2.0 TDI 125kw FR EX

martin313
Registrovaný člen SEAT Fórum
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 25 Feb 2014, 17:24
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa martin313 » 05 Júl 2015, 21:04

Zdravim.

Rozhodujem sa medzi Fordom grand c max a Alhambrou cca 4 rocnou.Ked som pozeral poruchovost aut,tak ford bol na zaciatku a Alhambera a Sharan skoro na konci.To su fakt take poruchove?Pacia sa mi posuvne dvere,kôli detom.Co by ste mi odporucili a motorizaciau.Dakujem.

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"