1.8 tsi vysoka spotreba

Napísať odpoveď
da2o22
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 15 Feb 2018, 21:34
Auto: Altea ('04-)
Pohlavie: Muž
Okres: GA - Galanta

1.8 tsi vysoka spotreba

Príspevok od užívateľa da2o22 » 20 Feb 2018, 10:39

Zdravim pani (a samozrejme aj damy),
tak uz som dosiahol level zufalstva 3000,tak ma tu mate. Prebehol som tu nejake prispevky, ale ani jeden nebol o nadmernej spotrebe tsi, tak zakladam. Mam cca 2 roky Alteu s motorom TSI 1.8 . Kupil som pri poctivych 48k , teraz mam 75OOO km, ale od zaciatku ma trapi problem s vysokou spotrebou. Kedze som nejazdil nejak vela do teraz, tak som to nejak neriesil. Ale teraz robim tak 120 km denne a 8.5-9 l/100 km je trochu vela, ked idem 120 na tempomate po dialnici. Takze by som s vasou pomocou rad identifikoval mozne problemy. Rano ked nastartujem a pomaly sa rozbieham, tak pocujem iste suchanie akoby od zadnych brzd. Auto bolo niekolko krat v servise, kde som na problem upozornoval, bol som aj v Seate na chceck, ale nikdy nic. Mohlo by byt nejaka mechanicka zavada na naprave, alebo vysiace brzdy, opotrebene loziska... Teoreticky sa bavme aj moznych rizikach a zavadach pri velmi malom najazde za prvych 8 rokov, ked auto spravilo cca 5000 km rocne. Rocnik 2007, nezerie ani kvapku oleja zatial a ani ine problemy nemam. Uvazujem ci mozu byt niektore suciastky opotrebovane casom, co by bolo dobre vymenit kvoli veku a nie opotrebeniu a co s tou spotrebou. Ake mate skusenosti vy s tymto motorom a spotrebou a co by ste radili skontrolovat/vymenit ?

Užívateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Re: 1.8 tsi vysoka spotreba

Príspevok od užívateľa 1soda » 20 Feb 2018, 11:12

Moj skromny nazor...altea je dost vysoka ,s nizsou spotrebou pri tom 1.8tsi asi ani nemozes moc ratat. Saman z fora mal 1.8tsi na leone ,vraj mal 7,4-7.8l ....tusim v tomto rozpati ,ale po vypadovke siel 85kmh asi permanentne vzdy ked som ho stretol a plynovy radius viac ako 2cm mal na sebe stopy prachu ;) . Takze s tou spotrebou asi vela nespravis ak nejazdis okresky 80-90kmh. A ak nic neukazala diagnostika ,si prvy pripad realnej spotreby tsi :D . Na octavii 2.0 tfsi ,aktualna spotreba pri 130kmh,bola 10l.
Suchanie od zadnych brzd je bezny jav,hlavne vo vlhkej oblasti. Nema to nic spolocne s opotrebenim,nabojov,ci kotucov. Je to fyzikany jav,zahrdzavenie kotucov ...a pri obcasnom odstaveni auta na vikend ,ci jazde na kratsie trasy je to bezne. Mozes dat rozobrat zadne brzdice,vycistit priestor usadenia platniciek v brzdici(drziaku) ,aby volne chodili ,cosi to pomoze (ak si nemenil brzdy a mas povodne) .
Golf 2.0 tdi 150 highline

misoo
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 13:49
Auto: Leon 1P ('05-13)

Príspevok od užívateľa misoo » 20 Feb 2018, 12:31

aj mne "z rana" kotuce suchaju, ale po par km je to OK, ako pise soda, bezna vec. spotreba pri takýchto velkych autach je vzdy vyssia, oco mal kangoo 1,2 a to na dialnici zralo skoro 10 a to nemalo ziaden motor... :D
Leon Cupra 290

da2o22

Príspevok od užívateľa da2o22 » 20 Feb 2018, 13:25

Tak dakujem chlapi za nazory. Viac ludi mi povedalo presne toto, ze pre 1.8 tsi je to tak normalna spotreba. Kamos ma vsak s leonom 1.4 tsi stale stve, ze on chodi za cca 7. V mojom pripade je to asi dan za tie kone navyse. Zrejme uz tu mate nejake tie skusenosti, tak sa este opytam na tie "nestastne" rozvody. Odporucate to menit, alebo to este volaco vydrzi? Pripadne poradte nejakeho seriozneho mechanika v lokalite NR-BA co vie ako na TSI motory. Mozno by som sa za nim stavil preventivne.

A btw, v dohladnej dobe bude asi auto na predaj, tak ak by ste vedeli o niekom,co ma zaujem o poctive auto kupene na SK a ma realne kilometre (naozaj len 75.000 km), tak nech sa ozve. Budem nuteny menit za nejaky stoceny dizlovy traktor :evil: .

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 20 Feb 2018, 15:44

Auto kupene na SK nema nic s poctivostou :) ....je to klise,otrepana fraza z predajnych portalov ....auto z belgicka ci holandska,luxemburska,svajciarska je x krat lepsie :) .

Rozvody ak nerobia problemy pri starte ,zvukova kulisa ktora trva sekundu dve ci tri by som pred predajom neriesil a dal auto na predaj ako je.
Naposledy upravil/-a 1soda v 11 Apr 2018, 18:40, upravené celkom 2 krát.

spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 08 Máj 2015, 02:57
Okres: AT - Rakúsko

Príspevok od užívateľa spina » 20 Feb 2018, 16:16

Rozvody: ..tvoje vozidlo vzhľadom na ročník, má z fabriky nespoľahlivý rizikový hydraulický napinák rozv. reťaze, ktorý v podstate takmer so 100% istotou v jeden pekný/škaredý deň zlyhá a má po ptákach, aj keď rozvody nemusíš počuť chrastiť, reťaz nemusé byť významne natiahnutá, no ak zlyhá napinák tak je koniec a ten zlyháva u 1,8 a 2.0TSI (u tých ktoré sú osadené rizikovými) častokrát aj bez náznakov a varovania.. Pokiaľ by si si chcel vozidlo nechať dlhšie, tak rozhodne odporúčam vymeniť minimálne napinák za posledný bezproblémový typ (06K109467K) + posledný typ reťaze (06K109158AD) + potrebné tesnenia, skrutky, tmel, spodný kryt... + dať preveriť či sa tvojho motora náhodou netýka aj dielenská akcia na výmenu ložiskovej steny, u niektorých výrobných sérií dochádzalo k ulomeniu spatného ventilu na prestavovači vačkového hriadeľa (v autoriz. servise by mali vedieť o čo sa jedná.. aspoň by to tak malo byť :rol: ).
Ale nakoľko chceš predať v dohľadnej dobe, tak to riešiť asi zmysel nemá..

Spotreba: tiež na nej nevidím nič extrémne.

Olej: tento ročník nemá problém so žraním oleja z dôvodu konštrukčnej vady (tenké vŕtané stieracie krúžky u ročníkov od 2009 do 2011) , ak by žral olej, tak jedine z dôvodu zlého zabehnutia, odjebaného servisovania a celkovo prasáckeho spôsobu prevádzkovania.

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 11 Okt 2015, 15:23
Okres: TN - Trenčín

Príspevok od užívateľa lookisvk » 20 Feb 2018, 16:17

Neviem ci by sa nahodou nemali menit aj vacky a variabil.

spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 08 Máj 2015, 02:57
Okres: AT - Rakúsko

Príspevok od užívateľa spina » 20 Feb 2018, 16:30

vačky a prestavovač samotný problém nerobil

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 20 Feb 2018, 17:00

Prestavovac robil problem na 1.4 tsi,do isteho koncoveho pismena.

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 11 Okt 2015, 15:23
Okres: TN - Trenčín

Príspevok od užívateľa lookisvk » 20 Feb 2018, 17:21

Dakujem za info :)

mikeBoss
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 13 Dec 2009, 12:26
Auto: Ateca
Okres: DE - Nemecko

Príspevok od užívateľa mikeBoss » 11 Apr 2018, 16:17

Ja mám 1.8tsi a takú spotrebu veru nemám... to by som musel ísť 160tkou po diaľnici odhadujem.

Mimo mesta po okreskách sa dá ísť za 6-7 litrov. Dialnica je tak 7-8.

da2o22

Príspevok od užívateľa da2o22 » 11 Apr 2018, 16:42

Tak medzimesto je uplne ina vec. Ja hovorim o realnej priemernej spotrebe. Kto uz dnes jazdi medzimesto? Aspon teda tu na zapadnom Slovensku skoro nikto. Ides bud dialnica, alebo mesto. Tych par kilometrov co spravim neratam, lebo to je tak 20 percent. No kazdopadne, auto je uz prec (PREDANE), takze dufam, ze novy majitel bude na nom este dlho jazdit bez problemov. Ja uz sa budem jedovat zase s nejakou inou dymovnicou.

da2o22

Príspevok od užívateľa da2o22 » 11 Apr 2018, 16:48

Chcel som sa podakovat este ludom, co pisali do tohto vlakna, za postrehy, rady a skusenosti. Niekedy su to mozno aj ,,mudrosti starej matere,, , ale kazdy si vyberie co chce a potrebuje a vzdy lepsie precitat si aspon nejaky nazor, ako ziadny. Takze diki moc chlapi a prajem Vam nech Vam to jazdi a aby ste sem museli prispievat len ako poradcovia a nie hladaci odpovedi.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"