Prihlasovanie na X. SEAT Club Zraz vo Vlašky/Bešeňová (Letisko Liptovský Ondrej/Jakubovany) je spustené - koniec rezervacii 30.6.2018:
Detaily na Club Stranke
Tema k diskusii.
Registračný formulár

Svetlá rušia rádio

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Madmax
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 17 Okt 2015, 21:05
Auto: Altea ('04-)
Pohlavie: Muž
Okres: NZ - Nové Zámky

Svetlá rušia rádio

Príspevok od užívateľa Madmax » 08 Mar 2016, 12:44

Páni, mám tu na vás logickú hádanku. Mám Seat Altea, r.v. 12/2006 1.9Tdi. V aute je neorignálne 2-din rádio Kenwood DNX5220, svojho času stálo cez 30 000SK, subwofer a zosilovač, fantómové tienenie ide po koaxiáli.

Pôvodný majiteľ napojil autorádio tak, aby hralo stále aj pri vypnutom motore. Asi pred mesiacom som pri vystupovaní z auta zabudol vypnúť autorádio a to mi totálne vyšťavilo batériu. Takže som ju musel vybrať z auta a doma nabiť. A vtedy sa začal môj problém.

Pri montovaní batérie naspäť do auta (prvé som pripojil + a druhé -) sa pri priložení - kábla kontakt zaiskril a rádio sa zaplo. A prestalo chytať stanice, miestami ich chytalo iba v meste a mimo mesta už nie. Pri vyberaní autorádia z prístrojovky mi zostal v ruke konektor z koaxiálu, tak som to dal opraviť autoelektrikárovi, ten mi pripájkoval ten koaxiál o adaptér anténneho zosilovača. Odvtedy chytá rádio perfektný signál, lepší než pred tou udalosťou, no dostávame sa ku kameňu úrazu, problémy sa začnú keď zapnem svetlá.

Rádia ako Expres alebo Fun začnú mať horšiu kvalitu, trochu šuštia, slabšie rádia ako Devín, Lumen, Regina zmiznú úplne. Akonáhle vypnem svetlá, všetko sa v tom momente dá do normálu, a naopak.

Viem že diskusiou sa to do poriadku nedá, ale napadajú vás nejaké rady čo sa mohlo stať? Mňa osobne napadá že kedže to rádio nemá samostatnú poistku vzadu, a v motorovom priestore bola namiesto 15ky poistky 20ka, mohlo dostať nejakú "šlehu" a odišiel tuner alebo nejaký kondenzátor. Alebo zosilovač antény v anténe. V každom prípade to je zaujímavé hlavne kvôli tomu, že sa to deje v súvislosti s tými svetlami. Napadá vás niečo???
zistila by diagnostika že to môže robiť rádio aj keď je tam neoriginálne rádio? Vďaka

allsheFR
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 23 Sep 2009, 14:16
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: DE - Nemecko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Svetlá rušia rádio

Príspevok od užívateľa allsheFR » 08 Mar 2016, 13:14

robi mi to iste (teda robilo) na dodavke kde som mal xenony domontovane (hid sadu) . pri zapnutych svetlach malo radio slabsi signal. - neprisiel som nikdy na to ze preco.
Obrázok

cputakt
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 15 Jan 2010, 06:24
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: CZ - Česká Republika

Príspevok od užívateľa cputakt » 08 Mar 2016, 16:01

Nepíšeš jaké máš světla pokud tam máš xenony nebo nějaké HID může dělat problém balast k žárovkám.
Možná by pomohlo vyfiltrovat napájení jak rádia tak i zesilovače pro anténu kondenzátorem.
Stačilo by zapojit k + a - kondenzátor tak 4600 uF /16V mělo by to odfiltrovat rušení.

Madmax
Dátum registrácie: 17 Okt 2015, 21:05
Auto: Altea ('04-)
Okres: NZ - Nové Zámky

Príspevok od užívateľa Madmax » 08 Mar 2016, 23:54

Stretávacie a diaľkové svetlá sú klasické žiarovky, obrysovky, interiér a podsvietenie evč sú ledky. Zajtra zrejme skočím do Nayka, kúpim nejaké rádio a vyskúšam čo to bude robiť s iným rádiom a potom ho pôjdem vrátiť, stále mám pocit že keď to rádio nemalo svoju poistku, tak v ňom niečo odišlo

http://www.motorkari.cz/tema/?t=145373&pgr=3

Tuna som našiel dosť podobný problém, i keď sa jedná o motorku, chalan tam vyskúšal všetko možné a nakoniec mal zlý tuner v rádiu, no nezistil prečo mu rušenie spôsobovali práve svetlá. Potom dám vedieť ako som dopadol

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektrika"