motor na Ibize 1,4MPi 2000 po nastartovani zhasne ...

David-SK Cordoba
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 30 Sep 2021, 23:55
Auto: Cordoba ('93-'02)
Pohlavie: Muž
Okres: NZ - Nové Zámky

Re: motor na Ibize 1,4MPi 2000 po nastartovani zhasne ...

Príspevok od používateľa David-SK Cordoba »

Ahojte. Obraciam sa tu lebo potrebujem radu so Seatom Cordoba, r.v. 2001, 1.4 MPI 44kW, kód motora AKK, najazdené 320 000.
Čítal som tuto tému a vidím ze na ibizách tento istý motor máva rovnaký problém.

Na aute so studeným motorom kolíšu otáčky až tak ze motor skape. Stalo sa dnes ze aj 6x po sebe to skapalo. Na diag vypísalo chybu P1136. (Google na tento chybový kód píše, že to môže byť nedostatočný tlak paliva) Škrtiaca klapka čistená, cez VAG nastavená, senzor v sacom potrubí čistý, sviečky čisté.(Sviečky boli menené 11000km dozadu) Keď sa motor zohreje je to v poriadku. V com môže byt problém? Je tam novy olej, filter aj vzduchový aj palivový. Keď som vymazal vyššie uvedenú chybu motor išiel normálne až do dnes.
Od nedele do dnes to išlo pekne a dnes to zas začalo blbnúť. Začali kolísať otáčky až motor zdochne. Na VAG ukázalo chybu lambda sondy čísla chýb v prílohe. Po vymazaní chýb motor znovu pekne štartuje a aj drží otáčky. V com môže byt problém?
Ďakujem.

Obrázok
David-SK Cordoba
Dátum registrácie: 30 Sep 2021, 23:55
Auto: Cordoba ('93-'02)
Pohlavie: Muž
Okres: NZ - Nové Zámky

Re: motor na Ibize 1,4MPi 2000 po nastartovani zhasne ...

Príspevok od používateľa David-SK Cordoba »

Ešte by som sa rád spýtal na obrazku som označil 2 snímače.
2 bude sníma" teploty chladiacej kvaplainy.
Ale čo je snímač č. 1?
Neviem nájsť nikde žiaden ktalog dielov, alebo prirucku podla coho by som to zistil.
Ďakujem za pomoc.
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"