Zmenil sa pocet prispevkov na stranu - z 10 na 15 - Temy maju teda menej stran (ziadne mazanie mimo automatu v off topic a bazar neprebehlo)

podlozky na vsetky kolesa?

Užívateľov profilový obrázok
SunaTko
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 17 Máj 2010, 14:35
Auto: Ibiza Mk1 ('84-'93)
Pohlavie: Muž
Okres: TT - Trnava

Re: podlozky na vsetky kolesa?

Príspevok od užívateľa SunaTko » 03 Júl 2010, 09:24

ja som teraz objednaval tu : http://www.vltava2009.cz/reviloshop/goo ... -20mm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
4 podlozky + predlzene sroby k tomu za 1400kč...je to nejakych 60€...nikde inde som lacnejsie (nove !!) nenasiel...len uz jazdene a aj to selijake a tiez za cenu podobnu tejto...tak radsej nove a mam pokoj...nie je to az tak vela :)

mam otazocku.. ak by som kupil podlozky bez stredoveho .t.z "limica" bol by to velky problem? V podstate by koleso na tej podlozke "nedrzala"stredova diera podlozky iba len srouby.. poradte :-)

je to lepsie s tym vystredovacim prstencom...

oke edo..vykonam:) este som len mlada:-P mysim ze policajtom to nevadi..pokial koleso,alebo disk neprecnieva cez blatnik.. tak mi bolo povedane..t.z. zeleny su citlivy na zadne kolesa,a na zasterky..ak zadok rozsiris..automaticky by si mal dopasovat aj zasterky,aby si "nechlapal"tych co co jazdia a tebou:) ale spat k mojmu problemu:-P bude to velmi zle vyzerat,resp. bude to mat horsiejazdne vlastnosti ak podlozky hodim len do zadu:-)

zasterky uz teraz vobec nie su povinne...nech ta ani nenapadne zelenym za to platit pokutu !! :arrow:
-> Seat Ibiza 6k 1.8i 70kw r.v. 1996 <-

maxking
**SEAT Club**
**SEAT Club**
Dátum registrácie: 10 Dec 2009, 15:03
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: PK - Pezinok

Príspevok od užívateľa maxking » 03 Júl 2010, 10:34

tak ono sa dá nahodiť podložky len na zadok, to nie je problém....auto však bude viac nedotáčavé, ale to sa dá zase poriešiť zmenou geometrie prednej nápravy, chce to trošku laborovať....
https://www.youtube.com/watch?v=1-RmGzk ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

janos
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 25 Jan 2009, 14:58
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: MT - Martin

Príspevok od užívateľa janos » 03 Júl 2010, 17:32

maxking da sa, ale problem je ze kde ti taku geometriu spravia. Napriklad v MT urcite nie, som vyskusal asi vsetky a ked som odchadzal, bol som rad ze mam vobec volant rovno :p: , nieto este niekoho lamat, ci vie aj inac ako podla tabuliek nastavit geometriu

maxking
**SEAT Club**
**SEAT Club**
Dátum registrácie: 10 Dec 2009, 15:03
Okres: PK - Pezinok

Príspevok od užívateľa maxking » 03 Júl 2010, 17:34

však hovorím, to je ten "problém"... :scratch: nastaviť to dobre vyžaduje kus :study: a šikovnosti
https://www.youtube.com/watch?v=1-RmGzk ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

gutik
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 09 Feb 2010, 15:12
Okres: PO - Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gutik » 05 Júl 2010, 00:25

ja len ze ma ktosi presviedcal,ze t.z. "stredovy prstenec" na podlozky nieje az tak podstatny..vraj plni ulohu drzania disku,alebo elektronu..tak teraz neviem kde je prevda:D
TDI forever
1,9tdi - 81kw/110ps :)

tunerko
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 27 Okt 2008, 22:13
Auto: Cordoba ('93-'02)
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa tunerko » 05 Júl 2010, 11:17

stredovy kružok ti vystreduje koleso, a na samotnej podložke je to najdoležitejšia vec!!

podložka ti má predĺžiť náboj takže musi kopírovať jeho tvar, nábeh vystredí koleso aby pri rotácii nekmitalo.
ak máš podložku bez nábehu koleso bude na 99,9percenta kmitať a bude ti vybrovať volant, nehovorím o extremnom zatažení kolesových šróbov

čo sa tyka geometrie : na každej geometrii ti vedia nastaviť napr odklony ak sa na danom aute daju nastaviť individuálne... presne na monitore vidai hodnoty odklonu a či ti ich nastavia podla tabulky alebo podla toho ako to chceš ty je uplne lautr jedno! žiadna veda
VW Touareg 6.0 W12 rodinné SUV
Seat Cordoba coupe cupra 6k2 1,8T 115kw trošku poladena seria stale v progrese
Seat Leon Supercopa 1M továrenský špeciál
Seat Ibiza 6K1 r.v.99 ->1,9TDi PD ASZ+bižutéria = 229PS/484Nm minulosť
Komplexné autoservisné služby, opravy motorov, podvozkov, bŕzd, čistenie turbín, atď.. servisne prehliadky, Diagnostika VAG 17.8, priprava + zabezpečenie STK+Ek+KO, plnenie a servis klimatizácii, geometria atď.....
Individuálne riešenia výkonnostných a konštrukčných úprav

gutik
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 09 Feb 2010, 15:12
Okres: PO - Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gutik » 05 Júl 2010, 13:48

diky tunerko..ja som si to aj myslel:) ze ten stredovy kruzok tam nieje len na nasadenie kolesa:-D ale splna aj dolezitesiu ulohu.. takze idem doticnej osobe "nalozit".. takze len origo podlozky,ziadne pilenie stredovej diery a podobne:-D
TDI forever
1,9tdi - 81kw/110ps :)

tunerko
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 27 Okt 2008, 22:13
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa tunerko » 06 Júl 2010, 14:36

to neriskuj lebo ti bude koleso kmitať a všetky diely budu trpeť!
VW Touareg 6.0 W12 rodinné SUV
Seat Cordoba coupe cupra 6k2 1,8T 115kw trošku poladena seria stale v progrese
Seat Leon Supercopa 1M továrenský špeciál
Seat Ibiza 6K1 r.v.99 ->1,9TDi PD ASZ+bižutéria = 229PS/484Nm minulosť
Komplexné autoservisné služby, opravy motorov, podvozkov, bŕzd, čistenie turbín, atď.. servisne prehliadky, Diagnostika VAG 17.8, priprava + zabezpečenie STK+Ek+KO, plnenie a servis klimatizácii, geometria atď.....
Individuálne riešenia výkonnostných a konštrukčných úprav

ptk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 07 Júl 2009, 17:03
Okres: IL - Ilava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ptk » 05 Aug 2010, 06:45

k tomu vystredovaciemu krúžku - nie len kmitanie volantu, ale aj postupné ničenie disku a šróbov.

k otázke s legálnosťou - pokial viem, tak žiadna rozširovacia podložka nie je certifokovaná pre bežnú prevádzku. teda aspoň za mojich čias nebola. ked som došiel na prepis farby auta na hliníkoch osadených na rozširovacích podložkách, tak mi fízel skoro zobral aj rodný list! Myslel som si - fízel, čo ten o tom vie, tak som tak išiel na STK a tam ma s tým poslali domov, že podložky sa nesmú používať. neviem, ako je to dnes, no toto je moja asi 2 roky stará skúsenosť. Podotýkam, že nebol problém v značke/ výrobcovy/ materiále alebo šírke podložky; ale bolo mi povedané, že podložky nesmú byť vôbec!
Seat Cordoba Vario 1.9TDi 66kW,2000 - PULIKA (starting line) ( http://my.opera.com/ptk_/albums/show.dml?id=821872" onclick="window.open(this.href);return false; )

history:
škoda 110 L, škoda 110 R - Eleanor, škoda 135 Rapid - Belizee, škoda 125 - Zelenka, škoda 136 Rapid - Rapouš
viac info o mne a mojich autách - http://my.opera.com/ptk_/albums/" onclick="window.open(this.href);return false;

tofu2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 25 Feb 2010, 14:41
Auto: Inca ('95-'03)
Okres: KS - Košice-okolie

Príspevok od užívateľa tofu2 » 05 Aug 2010, 10:34

chlapi potrebujem poradit....chystam sa objednat podlozky pod kolesa 15mm.....neviem ake srouby by som mal doobjednat - myslim rozmer.....nasiel som nieco taketo M12 x 1,50 x 50 alebo M12 x 1,50 x 60 ale niesom si isty ktore by som potreboval k tym 15mm podlozkam....a je lepsia gulova dosadacia plocha alebo kuzelova?....momentalne mam klasicke srouby s kuzelovou dosadacou plochou...
Seat Leon Top Sport (AUQ)
Rasťo

ptk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 07 Júl 2009, 17:03
Okres: IL - Ilava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ptk » 06 Aug 2010, 06:53

zmeraj si dĺžku svojho šróbu a potrebuješ minimálne o šírku podložky dlhší šrób. Dosadaciu plochu odporúčam kuželovú.
ale inak býva dobrým zvykom, dať ku podložkám aj šróby. tak si to over, či už nie sú v cene podložiek.
Seat Cordoba Vario 1.9TDi 66kW,2000 - PULIKA (starting line) ( http://my.opera.com/ptk_/albums/show.dml?id=821872" onclick="window.open(this.href);return false; )

history:
škoda 110 L, škoda 110 R - Eleanor, škoda 135 Rapid - Belizee, škoda 125 - Zelenka, škoda 136 Rapid - Rapouš
viac info o mne a mojich autách - http://my.opera.com/ptk_/albums/" onclick="window.open(this.href);return false;

tofu2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 25 Feb 2010, 14:41
Auto: Inca ('95-'03)
Okres: KS - Košice-okolie

Príspevok od užívateľa tofu2 » 09 Aug 2010, 13:24

no ja by som najradsej take podlozky ake mam vzadu ( drzi podlozka o napravu piatimi sroubami a koleso o podlozku dalsimi piatimi) len hrubka podl. nie 20mm ale 15......
Seat Leon Top Sport (AUQ)
Rasťo

puntoii
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 23 Sep 2008, 08:25
Okres: NZ - Nové Zámky

Príspevok od užívateľa puntoii » 09 Aug 2010, 14:20

mal som +2cm podlozky iba vzadu. Ovplyvnilo mi to jazde vlastnosti dvoma smermi. Zadok bol stabilnejsi , citelne drzal lepsie aj ked vaha je hlavne vpredu a zadok je lahky. No minusom bolo , ze predok predok isiel o to viac prec /auto bolo viac nedotacave/ ako predtym. Tieto faktory som zbadal ja
Mercedes-Benz W123 300D , projekt 1978
Octavia Combi 1Z 2.0 TDi , 140PS
Passat 3C 2.0 TDi , 140PS
ex Sharan 7M TDi , 116PS
ex A6 Avant 4B V6 TDi , 163PS
ex PASSAT B5 TDi 3B , 90PS
ex IBIZA FR 6L TDi , 217PS => blahes

janos
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 25 Jan 2009, 14:58
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: MT - Martin

Príspevok od užívateľa janos » 09 Aug 2010, 22:06

tofu2 napísal:no ja by som najradsej take podlozky ake mam vzadu ( drzi podlozka o napravu piatimi sroubami a koleso o podlozku dalsimi piatimi) len hrubka podl. nie 20mm ale 15......
take podlozky (co srobujes najprv podlozku o naboj, koleso o podlozku) sa 15mm nerobia, najmenej 20mm

romco194
Dátum registrácie: 17 Jan 2011, 18:03
Auto: Ateca
Okres: SC - Senec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa romco194 » 02 Feb 2011, 13:44

ahoj ja mam cordobu 2000 ta ma rovnaky predok ako tvoja ibiza a v zadu mam 2cm podlozky a nemam ziadny problem ani s nedotačavostou a proste z ničim vyzera to dobre niesu utopene tie kolesa ako doteraz.nestazujem sa a predok som nechal tak ako je.

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok"