ako rozobrat dvere na leone 1P

Užívateľov profilový obrázok
tomas905BB
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 02 Sep 2009, 23:25
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Pohlavie: Muž
Okres: BB - Banská Bystrica

ako rozobrat dvere na leone 1P

Príspevok od užívateľa tomas905BB » 30 Máj 2010, 11:44

zdravím nemáte niekto návod, prípadne popis ako rozobrať dvere na leone 1P....chcerm to urobiť z toho dôvodu, že mi strašne hrkoce okno, keďmje stiahnuté dole tak mám pocit ako keby mi išlo vypadnúť.....ak tu taká téma bola tak ju deletnite

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Re: ako rozobrat dvere na leone 1P

Príspevok od užívateľa 1soda » 30 Máj 2010, 11:48

neviem ci ta potesim,ale ked to ma riesene vnutro dveri ako octa II,budes potrebovat vrtacku,specialne fabricke velke nity a k nim velke klieste na nity ,nema to vnutro dveri skrutkovane,ale nitovane. Tapacir je to najmenej dat dole.To hrkotanie okna je choroa asi vsetkych seatov.Na octavii to bolo menej citit a pocut,ale bolo tiez.
Seat leon 2.0 tdi FR 184 + setup by soda.

CiLA

Príspevok od užívateľa CiLA » 30 Máj 2010, 18:41

... ked pojdes nato z rozumom nemal by si nic pokazit. Sice mechanizmus som dole nedaval ale tapacir uz x-krat. Nepostrehol som ze by tam bolo nieco nitovane na pevno, lebo spodne dve srouby tapacirung drzia vodiace listy pre okno ako aj vrchne ktore skrz plech drzia hornu cast vodiacej listy. Mozem sa ale aj mylit (verim, ze ale nie :-).
Uz som sa o tom vyjadroval inde dat "Nobelovu cenu" tomu kto takto vymyslel dvere na Leone 1P myslim tym demontaz-montaz. Mas tam par srubov ktore musis odskrutkovat. Najskor das dole tapacirung musis tahat smerom od Prava do Lava u vodicovych dveri s citom ale trocha hrubo ...
Das dole listu z dveri a elektricke ovladanie okien. Pozot na lanko na otvaranie dveri to musis dat dole akonahle odtiahnes tapacir. Na to prides velmi rychlo ako nato len ho uvolnis z umelohmotnej zarazky. Zapametaj si ako je to budes musiet dat pri montazi naspat ! Aby si dal upne tapacir dole budes musiet odsubrovat malym srubovacikom (torx) asi 11 malych srubiek ktore drzia cierny plast kde je stahovaci mechanizmus. Inac ich neoddelis od seba. Ako som pisal chce to trpezlivost a hlavne pri skladani tie dolne dva srouby ti daju trocha zabrat z nervov lebo ich nebudes pre tapacir vidiet ale ide to ak si horne neutiahnes napevno ....
Drzim palec ak je este nieco nejasne sem s tym. Prikladam par foto.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 30 Máj 2010, 19:01

waw,oni nechali otvorene vnutro ako na starsich autach :D....

petos19

Príspevok od užívateľa petos19 » 30 Máj 2010, 19:32

Tak zas až tak strašné to nie je aj keď jednoduché to nie je. Pokúsim sa ti to opísať, teda ak sa bavíme o predných dverách. Potrebné náradie: Torx 30, torx 15, plastové páčidlo, malý plochý skrutkovač pre odpájanie konektorov

Krok 1: Demontáž madla, treba začať z vonkajšej strany od spodku podpáčiť.
Obrázok

Krok 2: Demontáž krytky reproduktoru, cca v pozícií 40min podľa hodiniek máš výrez tam podpáčiš a opatrne vyklikáš drží na 4 bodoch. Pokiaľ máš sérivé repro tak drží na 4 skrutkách, odtiahneš a odpojíš konektor, rádio maj vypnuté a kľúčik mimo zapaľovania predídeš chybám v pamäti závad.
Obrázok

Krok 3: Demontáž tapacíru, začneš na vnútornej strane od spodu. Nič nesil pokiaľ to robíš silou tak úchytky sa radi lámu, pracuj s rozumom ;)
Obrázok

Krok 4: Spustíš si okno nižšie cca 2-3cm aby si videl 2 svorky, ktoré ho držia. Zalepíš ho, ja používam americkú pásku.
Obrázok

Krok 5: Následne odtiahneš 2 skrutky. Ak by si chcel okno umyť dá sa vytiahnúť aj von a to tak, že jeho vnútornú stranu pustíš smerom dolu do dverí tak aby ti jeho vonkajšia strana vybehla von potom ho vytiahneš.
Obrázok

Krok 6: Odtiahneš vyznačené skrutky a následne tlačíš plato smerom hore a zároveň smerom do vnútra, ide o to, že v modrom kruhu na obrázku je biely plast, ktorý treba vycvaknúť práve pohybom do vnútra.
Obrázok

Krok 7: Teraz by ti malo plato ostať držať už len na kábloch, ako prvé odpojíš konektor v A stĺpiku, ten má po krajoch 2 závlačky tie opatrne vytiahneš a odpojíš konektor, potom ho prevlečieš cez gumenú ochranu do dverí, kabeláž odpojíš z úchytiek v dverách a odpojíš konektor otvárania okna, centrálu, a snímač tlaku. Netreba zabudnúť odpojiť aj lanko kľučky.
Obrázok

petos19

Príspevok od užívateľa petos19 » 30 Máj 2010, 19:36

Laci si ma predbehol :rol:

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 21:46
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Žena
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 30 Máj 2010, 20:04

oba postupy su fajn, presuniem to potom do navodov :cool:

CiLA

Príspevok od užívateľa CiLA » 30 Máj 2010, 20:42

ked som skladal naspat dvere biely plast som zrusil tak ako aj dalsie uchyty na vodiacich listach (pliesky co idu do dverovych tapacirov 2 na kazdej liste jedna hore jedna dole), nepisem to ale preto aby si tak urobil ! ... Peto posledna fotka je trocha skreslujuca aspon pre mna takto nemozes vybrat tapacirung aby ti ostali aj vodiace lize na okno alebo sa mylim ? A este jedna poznamka ktory je to modelovy rok moj bol rok vyroby 04/2007.

Mrk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 02 Máj 2009, 21:34
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Okres: RA - Revúca

Príspevok od užívateľa Mrk » 30 Máj 2010, 20:54

Pekný návod , treba to hodiť do PDFka :)
SEATSPORTPowered byROBOT

petos19

Príspevok od užívateľa petos19 » 30 Máj 2010, 22:47

Laci máš pravdu poslaná fotka je mätúca, je svojim spôsobom "nastylovaná" vodiace lišty sú zasunuté v plastových úchytoch plata. Ohľadom bieleho plastu dodnes som jeho funkciu okrem skomplikovania montáže a demontáže nepochopil a takisto som ho dal preč. Všetky modely to majú systém rovnaký.

petos19

Príspevok od užívateľa petos19 » 30 Máj 2010, 23:45

1soda napísal:neviem ci ta potesim,ale ked to ma riesene vnutro dveri ako octa II,budes potrebovat vrtacku,specialne fabricke velke nity a k nim velke klieste na nity ,nema to vnutro dveri skrutkovane,ale nitovane. Tapacir je to najmenej dat dole.To hrkotanie okna je choroa asi vsetkych seatov.Na octavii to bolo menej citit a pocut,ale bolo tiez.
Trocha :OFF-TOPIC: ale Soda, síce octu2 som ešte dvere neotváral ale ak je tam plech zanitovaný ako vo fóbii tak ja to riešim tak, že nity odvŕtam ale nenitujem to spať ale použijem nitovacie matice a plech priskrutkujem tak ako to je napr v ibize, zdá sa mi to praktickejšie z dôvodu možnosti budúcej montáže- demontáže.

tomas905BB
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 02 Sep 2009, 23:25
Okres: BB - Banská Bystrica

Príspevok od užívateľa tomas905BB » 31 Máj 2010, 10:43

dakujem páni veľmi ste mi pomohli, už sa len do toho musím s trpezlivosťou pustiť

Vladis
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 25 Dec 2013, 15:18
Okres: MA - Malacky

Príspevok od užívateľa Vladis » 04 Júl 2014, 13:43

Ahojte, chystám sa aj ja na demontáž tapacírov lebo budem vytlmovat dvere a este som to nerozoberal na leone. navod super len niektore fotky mi nechcu nacitat a nevidim tam nikde ten spominany biely plast.
dufam ze nic nepolamem :D

chcem sa este opytat zamok zostáva vo dverach? nevidim ziadnu fotku samotzného tapacíra.
rozoberal som dvere na fabii a tam to bolo uplne inak, tapacir bol volny a ostatne komponenty boli na plechu ktory vyplnal dvere, ale pre demontaz bolo nutne vytiahnut vlozku zamku a uvolnit zamok dveri.

ak niekto vytlmoval uz dvere, mate nejaku fotku prosím? idem objednávat materiál a nemam predstavu kolko toho asi spotrebujem kedze tapacir je zvnutra asi dost clenity.... a potreboval by som vediet ake velke pláty mam pokupit :)

dakujem :)

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 05 Júl 2014, 11:30

Musis vybrat aj zamok,aj odpojit elektriku ,aj odpojit a vybrat okno ,az potom po vela drobnostiach sa ti uvolni aj tapacir ...ale uz nikdy ho nezlozis tak,ako bol .

Vladis
Dátum registrácie: 25 Dec 2013, 15:18
Okres: MA - Malacky

Príspevok od užívateľa Vladis » 05 Júl 2014, 20:01

ok takze klasika, vlozka von a zamok povolit. preco by som ho nemal tak poskladat ako ma byt? vzdy mi chvilku trvalo ked som nieco taketo rozoberal prvy krat ale nikdy sa mi nestalo ze by som to neposkladal ako sa patri. no ved uvidim :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Karoséria"