Pri rozbehu trasie s autom

Užívateľov profilový obrázok
MAJLO879
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 04 Feb 2010, 20:37
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Pohlavie: Muž
Okres: HC - Hlohovec

Re: Pri rozbehu trasie s autom

Príspevok od užívateľa MAJLO879 » 14 Júl 2013, 12:30

Ja mám 1P 77kw TDi a mal som ten istý problém.Dal som to známemu do servisu lebo to už bolo neúnosné!Zhodil prevodovku,dvojhmota súca na výmenu a diferák na kašu!Druhá prevodovka a komplet spojka vyriešili môj problém.Zatial spokojnosť.Nabehané origo 72tis aj nejaké drobné.Týpek predomnou chodil hodne na klepkáča.Cena za kompletku bola 740evri.

duke_luke
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 17 Aug 2012, 12:34
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: PP - Poprad

Príspevok od užívateľa duke_luke » 14 Júl 2013, 15:26

no pokial sa nemylim, pisal tam kolega,ze ma ten problem na 1,6i ,teda atmo benzin a tam dvojhmotu tazko hladat, alebo mi nieco uniklo?

Mam podobne skusenosti s mojou atmo 1,6 ale je to este starsi motor ako z 1P ,ale VAG motor. Mne to robi len obcas a len este kym sa motor nezahreje poriadne, take jemne vibracie do volantu,jemne trasenie - citi to aj spolujazdec a ked sa motor zahreje uz je klud.

Ja to pripisujem silentbloku prevodovky, alebo motora? Cize pri 1,6i by som skor to pozrel ?
Ja som si pozeral oba silenty a nevyzeraju vobec vybehane, neda sa s nimi ani potriast drzia napevno, tak neviem,co by to mohlo byt.

jozzo
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 18:20
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa jozzo » 14 Júl 2013, 16:16

mne to robí na služobnom opli sem tam, hlavne ked postojí zopár dní. Pár krát to prudšie rozbehnem na hulváta, nechám trocha pošmýkať spojku, nech sa lamela a prítlačný kotúč trocha prebrúsi a je pokoj. Možno sa tam vytvorí nejaká tenká vrstva niečoho, ktorá to možno spôsobuje, hlavne jazdou na ,,dedka´´.Podobne som to riešil volakedy aj na renaulte, tam mi to občas tiež robilo a pomohlo to vždy.
Kia rio EX 1,25 MY 2013
ex - Leon 1,9 TDI 66 kw,AGR

duke_luke
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 17 Aug 2012, 12:34
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: PP - Poprad

Príspevok od užívateľa duke_luke » 14 Júl 2013, 17:36

@Jozzo:
tak aspon ja mozem tiez potvrdit, ze mi to robi len ked auto dlhsie stoji :scratch: (rozumej 5 - 6 dni) .

Ked jazdim denno denne a auto v kuse "pendluje" nezrobi to ani raz :D

Raz darmo, duchovia v motoroch :lol:

Milky110
Registrovaný člen SEAT Fórum
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 30 Mar 2018, 17:36
Auto: Alhambra ('00-)
Okres: MI - Michalovce

Príspevok od užívateľa Milky110 » 06 Júl 2019, 14:50

Chlapci ja mám ten istý problém , pri záťaži a hlavne do kopca auto pri preraďovaní vybruje ale radi pekné mám 6stupnovu automatickú prevodovku DSG, bol som na 4 čítačkách a nič neukazuje, bol som za typkom čo opravuje DSG prevodovky taki vravel že podľa neho to bude dvojspojka ale že to môže byť zotrvacnik alebo mechanotronika že prevodovka von rozobrať a potom sa bude vedieť čo je zle a cena opravy od 1300€ do 2400€ zatiaľ som to neriešil chodím na ňom ďalej ale štve ma to najprv musím zarobiť na tú opravu nie je to málo :)
Seat Alhambra Style+ 2.0 TDI 103kw DSG automat r.v.2014

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"