Pri rozbehu trasie s autom

Stilus
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 09 Jún 2010, 01:24
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Pohlavie: Muž
Okres: MI - Michalovce

Pri rozbehu trasie s autom

Príspevok od užívateľa Stilus » 09 Jún 2010, 02:37

Zdravim všetkych ktory su tu...mam problem s autom a to taky,ze pri rozbehovani mi trasie z autom...proste ako keby nieco vibrovalo...cim väčšie otačky mu pri rozbehu dam tym je vibracia mensia ale vzdy je citelna...ak sa rozbieham normalne s autom trasie a vydno to aj z vonku po vizualnej stranke...ak otvorim kapotu a pustam spojku na volnobech trasie s celym agregatom co sa prenasa na celu konštrukciuu a auta a preto to vidno aj z vonku....a to iste mi robi aj ked podradujem z väčšej rychlosti do menšej a pri pustani spojky mi trasie z autom az dokedy spojka nezopne...potom je evsetko OK...robi mi to len pri rozbehu a podradovani...ked pustam spojku na volnobech z pravej strany auta mi ide taky zelezity zvuk :!: ,ako keby niečo oseba buchalo ,toto tiez pocujem ked zoslapujem spojkovy pedal naprazdnu...ak ho celkom zoslapnem na podlahu tak nepocut nic...a ked nohu dviham tak pocujem ze nieco tam drnkoce a pocut to aj ked pustim uplne spojku...lenze na druhych autach toto nepocut...pocul som uz vela dieslov s takym istym agregatom ci uz je to Skoda ,ci Seat...ani jedno taky zvuk nevidava...mam 1.9TDi 77kW/105k r.v 2007 v seate som bol na PC ale vsetko je OK...chcel by som vas poprosit ci by ste mi s tym nevedeli pomoct uz dost dlho ma to trapy a neviem si s tym poradit...nema niekto skusenosti?...nechodi tu niekto kto je mechanik v Seate?....rozmyslal som ze dam vymenit celu spojkovu sadu ale neviem ci by to pomohlo :study: :scratch: ...prosim poradte! :cry: ....vopred dakujem!!!

Užívateľov profilový obrázok
ROBOT
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 18:52
Auto: Leon 1P ('05-13)
Okres: KE - Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pri rozbehu trasie s autom

Príspevok od užívateľa ROBOT » 09 Jún 2010, 08:09

Mas zaseknute "zavazia" v 2 hmotovom zotrvacniku. Rozmyslaj rychlo lebo ked vyletia zavazia von tak ti rozbiju zvon na prevodovke.
SEAT LEON ST 1.2 TSI 81 kW viac o aute : http://www.idtonline.sk/projekty/seat-leon-st-12-tsi/" onclick="window.open(this.href);return false;
kontakt : idt@netkosice.sk, 0905515052
http://www.idtonline.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
chiptuning a diagnostika

valecek
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 24 Nov 2008, 13:30
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa valecek » 09 Jún 2010, 08:12

vymenit dvojhmotu. toto nevedeli v seate ale napajali car na diagnostiku? tak ako pise robot cim skor vymenit a pokoj. Motor sa podtacat neoplati
EX seat leon top sport, audi A4 B7 3 tdi 4x4 quattro S-line 150 kw update to 176 kw

halo
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 06 Jún 2009, 00:06
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa halo » 09 Jún 2010, 11:01

Tiez ma presne tento isty problem. Tiez som bol v servise a zevraj je vsetko ako ma byt ze to dizle robia. ROBOT, da sa oprava riesit v ramci zaruky?

Stilus

Príspevok od užívateľa Stilus » 09 Jún 2010, 12:13

ROBOT:Mne uz menili 1x zotrvačnik,v ramci zaruky,a furt toto iste..len to ci ho fakt menili to neviem..lebo ja som tam nebol ked to menili....velmi si važim ze su tu ludia co s tym maju skusenosti...ak sa mozem spytať kolko by stal taky dvojhmotny zotrvačnik?,lebo fakt ma to uz serie ved to uz je rok co sa to taha.

SEATSPORT
Dátum registrácie: 10 Dec 2009, 13:21
Auto: Cordoba ('02-'08)

Príspevok od užívateľa SEATSPORT » 09 Jún 2010, 14:07

Keď je auto v záruke, tak sa určite dá zotrvačník riešiť na záruku. To nie je opotrebenie. A nezdá sa mi, že by bol mechanik až taký tupý a dával auto na PC keď mu povieš, že tam niečo búcha a trasie.... Kde si bol v servise? Trasenie skôr bude v nedokonalom prítlaku spojkovej lamely na dosadacie plochy. Keď púšťaš pedál, dostáva sa lamela do kontaktu s dosadacími plochami. Ak nakrivo dosadá, nerovnomerne zaberá a prejavuje sa to trhaním. Keď to urobíš pri neutrále, neprenáša sa žiadny krútiaci moment a preto netrhá, ale je počuť ako sa roztočí prevodovka. To môže byť ten hluk čo počuješ keď stojíš. Ale musel by som počuť v reále, aby som povedal viac.

valecek
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 24 Nov 2008, 13:30
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa valecek » 09 Jún 2010, 15:07

seatsport podla mna sa dvojhmotak neda riesit cez zaruku. budes mat new auto 2,3 krat brutalne podtocis idealne do kopca pri 1200 otackach dat 5 a ,a hned ho popravis
EX seat leon top sport, audi A4 B7 3 tdi 4x4 quattro S-line 150 kw update to 176 kw

Stilus

Príspevok od užívateľa Stilus » 10 Jún 2010, 00:55

SEATSPORT:myslim ze si to teraz vystihol presne...presne to bude moj pripad.
valecek:aj ked sa nejako do aut nerozumiem,mohla by mi tvoja metoda pomoct,o tom nepochybujem...ale ja by som skor potreboval svoj problem nadobro odstraniť,a myslim si ze zotrvacnik nieje až taka polozka ktora by sa nedala kupiť...no dufam ze mi to pojde cez zaruku kedze mi to uz raz na zaruku menili,lenze ziadna zmena :cry:

leon-PO
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 11 Dec 2008, 01:50
Auto: Inca ('95-'03)
Okres: PO - Prešov

Príspevok od užívateľa leon-PO » 10 Jún 2010, 01:18

zotrvak cez zaruku by nemal bt problem
kamos ho cez zaruku menil uz 2 krat na W golf 5 plus a pohoda
Seat LEON TOP SPORT TDI 110KW 150PS---320NM chip na 130KW 180PS---390NM
Obrázok

Bob_LEON
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 02 Máj 2010, 05:34
Okres: DE - Nemecko

Príspevok od užívateľa Bob_LEON » 20 Jún 2011, 16:31

Spojka a zotrvák vraj do 30.000km - majú napísané na stene v NR Seat-e.
Obrázok

al.misi
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 28 Apr 2011, 20:54
Auto: Alhambra ('00-)
Okres: NZ - Nové Zámky

Príspevok od užívateľa al.misi » 23 Jún 2011, 19:53

Tých 30.000 km záruka platí v tom prípade, keď si dáš meniť spojku v servise a auto už nemáš v záruke. Jedná sa o ten konkrétny diel. Keď je auto ako celok v záruke, týka sa to všetkých častí a komponentov na vozidle po celú dobu záruky vozidla. Takže ak uznajú, že je to porucha zotrvačníka a auto je ešte v záruke ako celok, mali by mu to vymeniť bezplatne bez ohľadu na počet kilometrov koľko najazdil od poslednej výmeny zotrváku.

mastervil

Príspevok od užívateľa mastervil » 30 Jún 2011, 16:31

na seat club som sa zaregistroval teraz, cize je viac ako pravdepodobne ze robim daku kravinu ze to pisem zle alebo podobne. ja sa len chcem opytat toho chlapika (a tych ostatnych co mu to tuna vysvetlovali) co mu to s autom trasie pri rozbehu a pri preradovani trha autom, ci si to poriesil lebo ja mam leona 1P 1.6 i a presne toto iste mi robi. som uz stoho zufaly. trasie vybruje pri rozbehu a preradovani. najprv som myslel ze to bude daco zo spojkou ale v servise(seat) mi povedali ze to je OK ze to tak ma byt, ze mam pridat viac plynu a prestane. asi v jeho hlave mozno. cize preto sa chcem opytat ci si to neako poriesil a ci to funguje ako ma a ci to bolo nakladne, ďakujem pekne ;)

Makelove
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 27 Jún 2010, 12:30
Okres: GA - Galanta

Príspevok od užívateľa Makelove » 30 Jún 2013, 02:12

Ozivim tuto staru temu. Mam presne tento isty problem na 1.6i. Skoro vobec sa neda rozbehnut bez trhania autom, taktiez klepotavy zvuk, ktory sa strati pri zosliapnuti spojky. Dufam, ze to nebude prevodovka, ale len zotrvacnik. Riesenie som tu zatial nenasiel, ale kedze je to uz dva roky od riesenia tohto problemu, tak mozno ma niekto nieco nove. Uz ma to dost stve.

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...

Príspevok od užívateľa 1soda » 30 Jún 2013, 09:34

trhanie a trasenie je rozdiel ,skus to blizsie popisat
Seat leon 2.0 tdi 150 ST FR 4drive,profituning 186/415 +decent upravy

Makelove
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 27 Jún 2010, 12:30
Okres: GA - Galanta

Príspevok od užívateľa Makelove » 30 Jún 2013, 10:03

Stilus napísal:Zdravim všetkych ktory su tu...mam problem s autom a to taky,ze pri rozbehovani mi trasie z autom...proste ako keby nieco vibrovalo...cim väčšie otačky mu pri rozbehu dam tym je vibracia mensia ale vzdy je citelna...ak sa rozbieham normalne s autom trasie a vydno to aj z vonku po vizualnej stranke...ak otvorim kapotu a pustam spojku na volnobech trasie s celym agregatom co sa prenasa na celu konštrukciuu a auta a preto to vidno aj z vonku....a to iste mi robi aj ked podradujem z väčšej rychlosti do menšej a pri pustani spojky mi trasie z autom az dokedy spojka nezopne...potom je evsetko OK...robi mi to len pri rozbehu a podradovani...ked pustam spojku na volnobech z pravej strany auta mi ide taky zelezity zvuk :!: ,ako keby niečo oseba buchalo ,toto tiez pocujem ked zoslapujem spojkovy pedal naprazdnu...ak ho celkom zoslapnem na podlahu tak nepocut nic...a ked nohu dviham tak pocujem ze nieco tam drnkoce a pocut to aj ked pustim uplne spojku...lenze na druhych autach toto nepocut...pocul som uz vela dieslov s takym istym agregatom ci uz je to Skoda ,ci Seat...ani jedno taky zvuk nevidava...mam 1.9TDi 77kW/105k r.v 2007 v seate som bol na PC ale vsetko je OK...chcel by som vas poprosit ci by ste mi s tym nevedeli pomoct uz dost dlho ma to trapy a neviem si s tym poradit...nema niekto skusenosti?...nechodi tu niekto kto je mechanik v Seate?....rozmyslal som ze dam vymenit celu spojkovu sadu ale neviem ci by to pomohlo :study: :scratch: ...prosim poradte! :cry: ....vopred dakujem!!!
Je to uplne presne ako to napisal tento uzvatel. Od neho asi uz nedozviem ako s tymto dopadol, lebo sem uz nechodi.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"