pipanie v zakrute - Toledo 1,9D

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
estix
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 16 Júl 2011, 15:28
Auto: Malaga ('85-'92)
Pohlavie: Muž
Okres: CZ - Česká Republika

pipanie v zakrute - Toledo 1,9D

Príspevok od užívateľa estix » 16 Júl 2011, 15:42

ahojte, mam TOledo 1,9 D , r.v.1994 najazdenych 130tis.km. Ked nabehnem do zakruty trochu razantnejsie, tak spod palubovky sa ozve taka zvukova signalizacia podobna pipaniu. Ked sa to ozvalo prvykrat, strasne som sa zlakol, lebo bolo to dost necakane. Pritom auto nema ziadnu vybavu okrem serva a stresneho okna. Nema ani ABS. S takym niecim som sa stretol iba u kamosa na BMW 316, ale ten ho ma prepchaty elektronikou. Poradte, co to moze byt :cry: :?:
Dik.
e s t i x

Obrázok

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Re: pipanie v zakrute - Toledo 1,9D

Príspevok od užívateľa 1soda » 16 Júl 2011, 16:03

skontroluj si hladinu oleja,starsie VW auta mali kontrolku oleja sprevadzanu pipnutim ,a prave v zakrute sa vie odliat olej pri jeho nizkej hladine.
Golf 2.0 tdi 150 highline

pekone
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 21 Dec 2010, 13:31
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)

Príspevok od užívateľa pekone » 16 Júl 2011, 16:56

mne na ibize piska iba relatko svetiel ked ich necham zapnute a otvorim dvere tak ci aj to nahodou nechyta skrat v zakrute alebo nejakym sposobom sa to nezapina
Seat Ibiza GT TDi 81kw/110hp+chip, KAT off, stredový tlmič off, egr off, double pipe, GT 1749VA, PP764, 11mm hlava cerpadla, FMIC, čierna metalíza, klíma, komplet elektrika, cupra front, kolesa audi a8 17", AIR RIDE

estix

Príspevok od užívateľa estix » 16 Júl 2011, 18:26

1soda napísal:skontroluj si hladinu oleja,starsie VW auta mali kontrolku oleja sprevadzanu pipnutim ,a prave v zakrute sa vie odliat olej pri jeho nizkej hladine.
dik za odpoved, myslel som aj na to, ale miatlo ma to, ze pri otoceni klucikom zapalovania, kontrolka oleja zhasne skor ako zhavenie, takze mazanie by malo byt ok. Ale teraz ked tak nad tym rozmyslam :scratch: , tak toto pipanie sa zvykne objavit len pri pravotocivej zakrute. Pri lavotocivej sa mi to este nestalo. Idem skontrolovat fyzicky hladinu oleja a potom aj zopar lavotocivych zakrut :yes:
e s t i x

Obrázok

estix

Príspevok od užívateľa estix » 17 Júl 2011, 10:42

...taksom to skontroloval a az ma zamrazilo. Take suchoty asi nema ani malomocny na pusti. Nechapem, preco kontrolka sa nerozsvietila. Hned zajtra v pondelok to uvediem na pravu mieru :pruser:
e s t i x

Obrázok

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 17 Júl 2011, 13:48

myslim ze prve co treba kontrolovat je prave ten olej ...teraz tam mas tak 1 liter oleja ,max 1.5,co je dost malo .Motor by mal jemne stichnut po doplneni tych 2.5 litra co ti chyba :D

jozzo
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 18:20
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa jozzo » 17 Júl 2011, 14:08

ono veľa ľudí si myslí,že ked po naštartovaní motora zhasne mazanie,tak je množstvo oleja OK.Tlak oleja môže byť dostatočný aj na 2 litroch oleja.Preto treba kontrolovať množstvo oleja fyzicky.Podľa toho,koľko jazdím,kontrola raz týždenne nikoho nezabije.U novších áut už sú čidlá množstva kvapalín,ale aj to by som si fyzicky sem tam radšej overil.Tí čo sú ešte zo starej školy a začínali na škodovkách a žigulákoch mi dajú zapravdu.Ja sa medzi nich radím a okukujem motor,či dačo nečúri a pod.dosť pravidelne :D
apropo:jednu škodovku som presne takto zadrel,ked som mal 19,šiel som z čiech na slovensko a tiež som si myslel,že kontrolka zhasla a olej je OK.Ked zaklepotali ojničné ložiská,dolial som asi 3 litre oleja po max,čiže skoro nasucho.Ale dalej som išiel už len na odťahovke :D
Kia rio EX 1,25 MY 2013
ex - Leon 1,9 TDI 66 kw,AGR

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 17 Júl 2011, 14:40

ja som takto kupil dve auta od super "kamosa" ...obe felicie...velky kseftar,vyznal sa v autach -taraniny....vzdy kupil,na jemnych otackach pred dom ci do umyvarky ,kde si to mam dojem za 30 korun umyval sam ,aby nemusel platit niekomu navyse a pome inzerat ze garazovane,top stav cukrikoidne.....dve felicie mi predal....po dvoch dnoch som spravil servis,umyl som to poriadne a vymenil som olej...ked som ho vypustal tak som sa nestihal divit ked som vylial 6 deci oleja :). Samo ze to bola moja chyba,ked si kupujem,mam si skontrolovat :D toto mi povedal dotycny.Druha felicia to iste :).Odvtedy som od neho nekupil uz nic.Takych podvodnikov viac,tak mozeme zabalit vsetko :). To bola este era dovery a nedostatku aut :).

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"