Turbo

Napísať odpoveď
Romanww
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 01 Nov 2012, 18:36
Auto: Ibiza Mk1 ('84-'93)
Pohlavie: Muž
Okres: BA - Bratislava

Turbo

Príspevok od užívateľa Romanww » 01 Nov 2012, 18:42

Nazdar, pannove. Chcel by som sa spytat ci by ste mi nevedeli pomoct. Dneska som siel akurat na Cintorin, ked som zastavil na Pumpe auto som nechal nastarotvane, kupil som si len cigarety a siel som spat do auta. Akonahle som sa ale rozbehol, a auto dosiahlo cca 1800 otacok. Tak zacalo cele sekat. Pride mi to tak, ze ked zapne TURBO tak to zacne cele auto sekat. A ked som parkoval pred domom, a tocil som volantom tak to slo tak sekane. A potom zasa v pohode, ale Turbo stale je dakde vadne. Vedeli by ste mi poradit, co by s tym mohlo byt alebo ty co sa s tym stretli ze ako by sa to dalo, odstranit, alebo ze kde je chyba. Mam seat ibiz 98r. 90 konovu ale chip je sprveny na 110. Raz za 3 mesiace, sa stalo ze vyplo turbo, ale vypol som motor nastartoval a slo to v pohode.

Dakujem, za rady. Som zufali s toho, som student, som rad ze mam dake auto, a toto sa mi este k tomu stane.

Užívateľov profilový obrázok
allsheFR
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 23 Sep 2009, 14:16
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: DE - Nemecko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Turbo

Príspevok od užívateľa allsheFR » 01 Nov 2012, 18:47

:D:D raz za tri mesiace sa stalo ze ti hodilo nudzak a ty si to ignoroval :D ... no a tu je potom nasledok, rozletelo sa ti turbo mozno? alebo je v prdeli uplne podtlakova banka ktora ovlada regulaciu turba - kazdopadne mas problem.

si student, a ignorujes zavadu na aute - ktora mohla byt odstranena relativne lacno a rychlo.. a potom si dojebes uplne auto - teraz mas to co si chcel.

nejazdit, odtiahnut k niekomu kto ti to turbo vyberie, rozoberie, vycisti (ak este bude OK.) ak nie tak pekne nove, alebo repas - to uz sa rozhodnes podla financii. - kazdopadne je to v prdeli uz to ze ti hadzalo nudzak si mal riesit, a ne len vypnut zapnut aha sak ide.... nudzak neni sranda len tak pre nic za nic.

v KE mame dielnu. ak chces riesit tuto zavaru, napis mi PM, dohodneme sa kedy moze ist turbo vonku.

EDIT - teraz pozeram ze si z BA - takze ries to s niekym koho mas blizsie - skus napisat clenoviu menom tunerko
Obrázok

Romanww

Príspevok od užívateľa Romanww » 01 Nov 2012, 18:50

No, bol som s Turobom na pocitatci. A povedali mi ze, je len ze nachipovane. Tak som to neriesil. Povedali mi, akurat tak ze co mi mozu odporucit je znovu, precipovat. Nemal som to teda dovod preco riesit. Dakujem za radu, keby som bol s KE nemal by som problem ale som s BA :(

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...

Príspevok od užívateľa 1soda » 01 Nov 2012, 18:53

turbo ti sekat nebude .....sekanie je sposobene uplnym vypadkom nahonu agregatu a v zapeti naskocenie ,vie to robit cidlo otacok kluky
Naposledy upravil/-a 1soda v 01 Nov 2012, 19:34, upravené celkom 1 krát.
Seat ibiza cupra 1.8 tsi 270ps/394nm- IS20 ,profituning

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 21:46
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Žena
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 01 Nov 2012, 18:56

v BA mas moznost riesit problemy s tymito ludmi:

tunerko
1soda

Romanww

Príspevok od užívateľa Romanww » 01 Nov 2012, 19:30

Dakujem vam zatial chalani. zajtta ma dojst mechanik sa na to kuknut. uvidim co povie.
dam vedet jak som dopadol.

Romanww

Príspevok od užívateľa Romanww » 04 Dec 2012, 20:25

Zdravim, viem ze to nepatri sem. Ale Turobo uz mam hotove, ale odisli mi stierace. A chcel by som vyskusat najprv poistky, a neviem kde ich mam hladat alebo pod akym cislom, lebo nemam manual. Mozte mi poradit? Diky

KARiSHko
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 26 Okt 2011, 01:37
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: TT - Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa KARiSHko » 04 Dec 2012, 22:10

to sem teda naozaj nepatri :)

daj aspon ukoncenie pribehu ako si vyriesil to turbo.
Cupra R 184 kW/330 Nm ...ex
FR TDI 130 kW/360 Nm

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"