rychlostny stupen v meste

Užívateľov profilový obrázok
quasimoto
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 18 Jan 2009, 01:09
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Muž
Okres: KE - Košice

Re: rychlostny stupen v meste

Príspevok od užívateľa quasimoto » 11 Okt 2009, 14:04

Ak auto nie je v zabere tak kludne 4 davam, do kopca alebo pri zrychlovani 3.

Ale treba si uvedomiet ze kazdy motor ma iny priebeh vykonu a ine sprevodovanie, kazde mesto je ine (je roziel jazdit po BA kde su takmer vsade rovinky a po KE kde su takmer vsade kopce) a pod.
ex-Ibiza 6J 1.2 12V

pupkaty
Registrovaný člen SEAT Fórum
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 23 Jún 2009, 16:36
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa pupkaty » 20 Okt 2009, 00:02

ja chodim na 50-ke tych 60, cize mam na styrke..

marcelino
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 02 Feb 2009, 22:27
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: MY - Myjava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa marcelino » 20 Okt 2009, 07:03

Osobne jazdim na 4. prevodovom stupni a v rozmedzi rychlosti 50-70km/h. Nad tuto rychlost, co sa stava hlavne skoro rano :01: , ked taham do prace, tak aj 5.
Ak vsak chcem predbiehat pomalsich, tak kludne aj do 3.
Suma sumarum hlavne 4. prevod. st. v dedinach...
K tym horsim rannym startom snad len tolko, ze to naozaj moze byt ovplyvnene skrtiacou klapkou. V servise na to maju rozne spreje, ktorymi ti to nastriekaju, vytru handrou a vyfukaju vzduchom...Ak je v tom problem, tak to pomoze...A s pracnostou tohto ukonu to zase nie je tak zle, odmontovat kryt sania, vytiahnut filter a dostane sa k danemu miestu...
Seat Leon II (1P), 1.9TDi, 2007
EX Seat Leon II (1P), 1.6i, 2006

romans001

Príspevok od užívateľa romans001 » 20 Okt 2009, 20:32

dakujem marcelino

zajtra je toledko v servise kvoli elektrike. A ked to dobre dopadne, budem uz aj doma zajtra, tak som uz dohodnuty s M Hlavacom. Odporucania ma dobre od Ke a okolia. Tak ked sa pozrie na toledko, vsetko mu predostriem, a mozno to bude fakt v tom. Dufam, ze nic vazne

Matuuuch
SEAT Klub VIP
SEAT Klub VIP
Dátum registrácie: 12 Máj 2009, 20:58
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matuuuch » 20 Okt 2009, 22:08

ja behám na 4ke, ale dneska som šiel hore furčou na 5ke, asi 80, a predbehla ma zhnita dodavka, som sa citil jak pako... takze takto s tou 50kou....jednoznacne na 4ke
Ibiza ´02 1,9TDI
Ponúkam vzpery prednej kapoty pre modely 6L.

pystyk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 26 Aug 2009, 15:32
Auto: Ateca
Okres: BB - Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pystyk » 21 Okt 2009, 00:38

ja chodim v meste /obci/ 60km/h - vyuzivam rezervy v odchylke rychlomera a tolerancii prekrocenia rychlosti do 10km/h, cize na stvorke ;)
moja cordoba : http://www.seatclubslovakia.com/viewtop ... =71&t=3005" onclick="window.open(this.href);return false; Obrázok
a moja Alfa Romeo GT 3,2 V6
Obrázok Obrázok

redbullboy
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 12 Okt 2009, 20:11
Auto: Inca ('95-'03)
Okres: PO - Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa redbullboy » 21 Okt 2009, 06:38

noo ja jazdim po meste tak 50km/h (plus moja tolerancia:D ) ale thak ked idem po uličkach atd thak radim 3-ku a ked som na nejakej rovinke thak radim 4-5 :)
Seat Leon 1.9 TDI FR 96Kw :) no Smoke no Fun :)

môj leonik : http://www.seatclubslovakia.com/viewtop ... =74&t=3279

romans001

Príspevok od užívateľa romans001 » 21 Okt 2009, 06:42

pystyk napísal:ja chodim v meste /obci/ 60km/h - vyuzivam rezervy v odchylke rychlomera a tolerancii prekrocenia rychlosti do 10km/h, cize na stvorke ;)
odkial mas ze 10km je toleracia? tak to potom mozme vsetci davat 60 a v pohode na stvorke

redbullboy
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 12 Okt 2009, 20:11
Auto: Inca ('95-'03)
Okres: PO - Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa redbullboy » 21 Okt 2009, 07:00

tolerancia podla mna nieje 10km/h ale ked sizobereš ked ideš 50km/h v skutočnosti ideš 45-7km/hm , teda ked ideš 60km/h ideš v realy možno 55km /h teda si v tolerancii sem tam:D podla toho aky den maju policajti :D
Seat Leon 1.9 TDI FR 96Kw :) no Smoke no Fun :)

môj leonik : http://www.seatclubslovakia.com/viewtop ... =74&t=3279

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 21:46
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Žena

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 21 Okt 2009, 08:30

o tolerancii policajtov sa radsej nebavme,
zavisi od mnohych veci, od toho kolko penazi chyba v rozpocte a aky dostane befel panacik rano
ci mu manzelka dala alebo nie :) ...

treba si zistit, zmerat kolko konkretny tachometer "klame"
na mojom ukaze 50km ale podla GPS idem iba 46-47km.
ak idem 55 podla tachomatra podla gps je to 53km.
to sa este da v pohode "uhadat'
aj policajti vedia velmi dobre ze tachometre nie su presne
a ukazuju vacsinou VIAC alebo PRESNE ale nikdy nie MENEJ.

Pri tachometre s 130km u mna uz klame viac, podla GPS vtedy idem iba 121km ...
na dialnici idem preto v pohode tachometrovych 140km ale podla gps je to 132km/h.

Kazdy nech si odmeria podla GPS kolko na ktorych rychlostiach tachometer "klame"
a da sa potom jazdit presnejsie a podla inych vodicov ste potom "pirat ciest" lebo idete rychlejsie ako oni.

Pozor ale aj GPS ma toleranciu , cim menej satelitov "chyti" tym je nizsia presnost.
Vypoet je pomerne zlozity a zavisi aj od poctu "aktualizacii" ktore ma navigacny SW nastavene.
Postacuje vacsinou kazdu 1s, v niektorych sa tento udaj ale neda nastavovat,
cim castejsia je aktualizacia tym prenejsi vysledok.
/vacsinou su to ale "blackbox" systemy, kde konfiguracia SW nie je mozna/

Kto by mal zaujem o tom vediet viac je potrebne si nastudovat podla webov venujucich sa gps navigacii
a hlavne vyskusat v praxi.
Idealne je mat sucasne viacero navigacii a porovnavat.
! venujte sa ale riadeniu, gps nech obsluhuje spolujazdec !

blesk
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 08 Sep 2009, 16:19
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa blesk » 21 Okt 2009, 09:39

Ed: myslim vycerpavajuca odpoved.
Co sa tyka "tolerancie" Policie tak mam priamo od nich ze si to naozaj posuvaju rozne a napr na obchvate BA maju v spicke teda vacsinou cez tyzden nastavene upozornenie nad 100km/hod (povolena je 90) teda ze vas ani neregistruju a teda sa za vami urcite nepustaju. Cez vikend alebo pozor! ked JE MALO AUT (co nevieme kedy presne je) tak maju nastavene 95km/hod. Najcastejsie tu mera a jazdi lahklo identifikovatelna policajne pomalovana Audi S4 (tej tazko niekto ujde) a tmavo sivy Passat 2,8i Synchro (bez akehokolvek oznacenia a poznat sa da podla ciernej "raketky" miesto znaku na maske al eto uz byva neskoro ked to vidite:-) Ako sami povedali odmerat sa na obchvate da len blbec:-) lebo sa tam prakticky neni kde schovat a zatial meraju 99% z tych aut. ale uz zacinaju pouzivat aj nove rucne zariadenia

k teme podla mna kazde auto ma uplne inde posunute minimalne otacky v ktorych moze jazdit. hlavne ale v meste prakticky neexistuje stabilna jazda, max tak na par sekund a stale je to o brzdeni a akceleracii. a akcelerovat by sa malao zasadne vzdy tak aby sa mootor a auto nechvelo a ventily neklepali, este viac to plati pri trvalejsej zatazi-teda napr jazde do kopca, tam radsej dat este o stupen nizssie a pohybovat sa v otackach na 2tis/min. Jazda stabilnou rychlostou v meste a po rovinke je tak kratka ze v pohode sa da tu chvilu ist aj na 5-6-ke, co je u mna pri nejakych 1500-2000ot. aspon Cupra ma v tych otackach uz dostatok krutaku a vykonu aby sa netrapila. Pri akceleracii a jazde do kopca mam samozrejme vzdy aspon o 1-4stupne nizssie. Rano v zime a ked je nezahriate tak sa snazim drzat otacky 2-2500 nez sa motor zahreje (teda min 4km jazdy ako je aj v manualy uvedene)
ex black Cupra R 225hp, 10/2003
moje ex auto: http://www.seatclubslovakia.com/viewtop ... 598#p63598" onclick="window.open(this.href);return false;

teraz: RWD mania

Berilac

Príspevok od užívateľa Berilac » 21 Okt 2009, 11:29

Osobne som jazdil vzdy 50kou aj tachometrickou aj kilometrickou na 3ke, za cias 60ky na benzine 3ka (felicia 1,3 Mpi :D ), na dieslaku (Peugeot 307 a 406 2,0 Hdi) 4ka teraz na Leone jazdim vacsinou tachometrickych 50 so zapnutym tempomatom, v pripade potreby pridam, alebo uberiem... Kazdopadne motor nejako extremne tocit nechcem kvoli turboefektu. Ale ako tu uz bolo spomenute, kazdy ma svoj sposob jazdy a svoj sposob pocutia motora... a pochybujem, ze niekto ten styl zmeni... aj ked stat sa to samozrejme moze. :kava:

blahes
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 16:13
Okres: NZ - Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa blahes » 21 Okt 2009, 15:17

hmm no ked uz beham po meste tak si idem tou 50kou (tach) a vacsinou na 3ke, sem tam sa mesti aj 4ka, zalezi od okolnosti, no vzdy treba sledovat ako sa sprava motor, pokial je citelne trapenie tak jednoznacne podradim a idem dalej... no vacsinou sa "rutim mestom" 50-60 podla tachacu a niekedy len na 3ke, 4ku sem tam vinecham, ako kedy
ex... 1997 Toledo 1L 1.9tdi 66kw bounce edition
.
ex... 2008 Ibiza FR 1.9tdi :)
.
2010 Renault Megane RS Cup 250 :)

Mrk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 02 Máj 2009, 21:34
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: RA - Revúca

Príspevok od užívateľa Mrk » 21 Okt 2009, 15:37

K tej tolerancii.... do 10 km/h je tolerancia mimo mesta , v meste je to do 5 km/h a do 10 je tam už menšia pokuta ... ale zasa včetko záleží na policajtoch :dontknow"

allsheFR
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 23 Sep 2009, 14:16
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: DE - Nemecko
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa allsheFR » 21 Okt 2009, 16:52

zalezi na tom aky mam teren, ci kopec alebo rovnika alebo kopec smerom dole. rovinka pri 50 - 60 davam 4-ku, dole kopcom to iste ale tam uz sem tam aj 5-ku, a ak idem hore kopcom tak trojka.

ak je motor dostatocne zahriaty tak vacsinou jazdim na trojke az do tych cca 60, ak obieham tak aj vyssie. ale trojka pri 50-tke je cca 2000 otacok na mojom motore (diesel samozrejme)
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"