Ibiza 1999 Prosím o radu! Olej po celom motore.

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
vvoloda

Ibiza 1999 Prosím o radu! Olej po celom motore.

Príspevok od užívateľa vvoloda » 01 Jan 2010, 16:30

Chcel by som Vás poprosiť o radu... Stala sa mi taká vec že počas jazdy mi z motora vytlačilo cca 2 až 3 deci oleja na stanu ako je rozvod s remeničkami ale tie remene na rozvod pod deklom boly suché. Všetko to tam zahádzalo olejom a odspodu bolo tiež všetko od oleja... Takže sa nedalo určiť skadial to mohlo byť. Semeringy na remeničkách neprepúšťajú! Odmastil a umyl som to a teraz mi to už neroby, ale bojim sa toho že mi to spravý keď budem auto potrebvať... Stalo sa to pri -10C pri pomalejšej jazde okolo 60-70km/h cca 9km po snehu... Ide o moror v Ibize 1,4 16v 55kw r.v.1999. Poradí niekto? Ma s tým už niekto nejaké skúsenosti?

DELO
Registrovaný člen SEAT Fórum
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 12 Máj 2009, 15:01
Auto: Ateca
Pohlavie: Muž
Okres: NR - Nitra

Re: Ibiza 1999 Prosím o radu! Olej po celom motore.

Príspevok od užívateľa DELO » 02 Jan 2010, 12:18

Ja som mal nieco s filtrom, bolo to upchane a preto si olej nasiel inam cestu.

vvoloda

Príspevok od užívateľa vvoloda » 03 Jan 2010, 11:14

Myslíš akože olejový filter? Zas čo ja viem, žeby sa zrazu upchal? Niečo iné by to nemohlo byť? Olej bol menený cca pred 3000Km...

vvoloda

Príspevok od užívateľa vvoloda » 05 Jan 2010, 18:20

Kecal som dnes s jedným chalanom a tomu to spravylo čosi také, ale daval to do servisu a vraj to mal preto lebo mal zamrznutý kondenz s usadeninami v nejakom odvetravacom potrubý od kľukovky alebo kade... nevedel presne... neviete čo by to mohlo byť? že vraj sa to zvykne časom zaniesť a treba to vyčisťiť...

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"