5F, FR, TSi, DSG...

rv. 2013+
lacino206
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 12:31
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Pohlavie: Muž
Okres: LV - Levice

Re: 5F, FR, TSi, DSG...

Príspevok od užívateľa lacino206 » 10 Júl 2014, 15:25

A čo zmení to brmmm na BRMMM :rol: :) je to niečo elektronické alebo mechanická vec ? Neviem si to ani predstaviť...Alebo je to elektro-mechanická klapka na výfuku ako majú autá ešte športovejšieho charaktera ako je FR-ko ;) keď je to ono, tak to poznám :cool:

JKL3
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 21:15
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: DE - Nemecko

Príspevok od užívateľa JKL3 » 10 Júl 2014, 15:43

Reproduktor. :lol:
http://i15.photobucket.com/albums/a386/ ... dd558f.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i15.photobucket.com/albums/a386/ ... 196e0b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

lacino206
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa lacino206 » 10 Júl 2014, 16:08

Aha :D ako sa hovorí že v jednoduchosti je krása :) Tak no čo už, lacnejšie riešenie, hlavne nech funguje, netreba športový výfuk :) ale ja si ho aj tak dám :)

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 21:46
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Žena
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 10 Júl 2014, 20:54

JKL3 napísal:Reproduktor. :lol:
http://i15.photobucket.com/albums/a386/ ... dd558f.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i15.photobucket.com/albums/a386/ ... 196e0b.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
prve co by som zmenil na aute : odstikol, vypol, zakazal tieto umele zvuky.

Užívateľov profilový obrázok
kornel

Príspevok od užívateľa kornel » 10 Júl 2014, 21:00

komu uz len moze chybat taka debilina v aute.. taky "start-stop" system je riadny nezmysel, ale toto je uplna stupidita :rol:

lacino206
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa lacino206 » 10 Júl 2014, 21:04

kornel napísal:komu uz len moze chybat taka debilina v aute.. taky "start-stop" system je riadny nezmysel, ale toto je uplna stupidita :rol:

Chýbať to nechýba nikomu, len keď už teda to tam výrobca dáva, tak každý je snáď zvedavý že akým princípom to funguje, nie ? A štart-stop systém si nemyslím že je nezmysel v prospech zníženia tvorbe emisií ;)

kornel

Príspevok od užívateľa kornel » 10 Júl 2014, 21:08

lacino ja predsa nenarazam na teba, ze sa zaujimas o funkciu toho vymyslu ;)

A start-stop je cisty nezmysel o tom bez diskuzie, tie diskutabilne usetrene par decilitre nestoja za mnohonasobne viac opotrebovavany agregat.. je to nezmysel z dielne eko-terotistov, aby sa naplnili nejake laboratorne tabulkove hodnoty.
Naposledy upravil/-a kornel v 10 Júl 2014, 21:09, upravené celkom 1 krát.

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 21:46
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Žena

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 10 Júl 2014, 21:08

kornel :cool:

lacino206
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa lacino206 » 10 Júl 2014, 21:17

kornel napísal:lacino ja predsa nenarazam na teba, ze sa zaujimas o funkciu toho vymyslu ;)

A start-stop je cisty nezmysel o tom bez diskuzie, tie diskutabilne usetrene par decilitre nestoja za mnohonasobne viac opotrebovavany agregat.. je to nezmysel z dielne eko-terotistov, aby sa naplnili nejake laboratorne tabulkove hodnoty.

Tak áno, to veľké množstvo štartovania v meste nie je moc pekné pre ten motor a štartér :evil: Ale v dnešnej modernizovanej dobe bez toho systému už niet výrobcu, ktorý to tam nedá ;)

farki
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 23 Aug 2010, 16:04
Auto: Leon 1P ('05-13)

Príspevok od užívateľa farki » 10 Júl 2014, 21:50

JKL3: k tomu podsvieteniu budíkov bez zapnutych svetiel tak to funguje aj na 1P Leone. Keď vojdem do tunela Branisko tak ručičky budíkov a stupnice čísel svietia ešte nejaký čas.

JKL3
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 21:15
Auto: Leon 5F ('13-)

Príspevok od užívateľa JKL3 » 11 Júl 2014, 01:36

start-stop je oberkktina na Ntú.
Zatiaľ ale tlačidlo na vypnutie start-stop (ďalej: s-s) funguje spoľahlivo. Neviem či by som si nemal jedno kúpiť do rezervy - pre prípad keď sa od častého používania zošúcha dole symbol. :lol:

Niekde na inete spomínali že ten s-s si niekedy robí čo chce. Že sa hocikedy zapne a vypne. Zo začiatku som si myslel že to blbne aj mne ale je to OK a zapína sa to iba pri zmene režimu na eco (normal som neskúšal).
Keď prepnem z eco na šport pri vypnutom s-s tak ostane vypnutý, ale keď prepnem späť na eco tak sa zapne aj s-s a treba ho znova manuálne vypnúť.

farki: Zaujímavé. Večer som skúsil na prístrojovku posvietiť, ale nereagovalo to. Netuším ako to funguje.

farki
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 23 Aug 2010, 16:04

Príspevok od užívateľa farki » 11 Júl 2014, 11:01

tak to nefunguje že na ňu posvietiš. :) Tak hneď dám aspoň teóriu ktorú som našiel v užívateľskej príručke auta str.118. Presne tak to funguje, len nesmieš zapnúť svetla. Po zapnutí svetiel sa asi systém ruší sám.

Obrázok

LeonCupraR
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 09:59
Okres: RS - Rimavská Sobota
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa LeonCupraR » 11 Júl 2014, 12:56

Tak ten nezmysel Start - Stop si niekedy žil vlastný život :scratch: Niekedy si zmyslel, že aj keď ho mám deaktivovaný, tak sa jednoducho na križovatke sám aktivoval. Bolo, že aj chybu hlásil PC, ale po opätovnom naštartovaní už chyba nebola, tlačidlo sa nepekne začalo vyšúchavať (používal som deaktiváciu takmer vždy pokiaľ som teda práve na to nezabudol a auto zdochlo na semafóroch :D - iný pocit zrazu, že čo sa deje? )

Obrázok

Obrázok

mikeBoss
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 13 Dec 2009, 12:26
Auto: Ateca

Príspevok od užívateľa mikeBoss » 29 Júl 2014, 12:42

Spartan.Ex napísal:Otázky mi nebudú prekážať, ACT by som bral asi kvli tomu, že je ten výkon je úplne dostačujúci, je to lahké auto a spotreba bude vynikajúca. Záležalo by od tej torznej priečky, nakolko to človeku prekáža. Áno, merali mi to na brzde, mám tam 204 hp 280Nm, DSG je obmedzená do 250Nm, zatial nemám žiadne problémy, neviem ako teraz, ale zo začiatku boli nové TSI známe tým, že mali z fabriky výrazne viac koní (Octavia RS 2.0 TSI aj o 30, 122hp verie mali všetkoy okolo 140 koní). Chip teda bez výmeny spojky nie je vhodný.
1.8 TSI je už hodne rýchle auto, kto chce chodiť rýchlo s rozumom, viac v podstate nepotrebuje.

Dnes som akurát išiel na Cupre 280, ktorú budem kupovať a to už je strela, tam si už treba premyslieť, či človek vie taký výkon využiť v premávke, lebo to je skutočne až prekvapivo rýchle auto, vedel som, že to bude hodne rýchle auto, ale že až tak, to ma prekvapilo.
Je to strela veru - tiež som sa bol povoziť :-) Ja tú Cupru asi nevyužijem, lenže keď si pozriem aktuálny cenník a nakonfigurujem si 1,8tsi Ecomotive tak tá cena je veľmi blízko Cupre...

Spartan.Ex
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 03 Sep 2012, 23:03

Príspevok od užívateľa Spartan.Ex » 29 Júl 2014, 14:29

LeonCupraR toto raz vypísalo aj mne, ani opravovať by som to nešiel. S manuálom by ten celý S-S systém nemusel byť taký hrozný keď ti to neskape s vymačknutou spojkou ale s automatom to vypne motoor vždy keď zastavím, čo by mi až tak nevadilo, ale že to zablokuje riadenie, to je fakt katastrofa.

Ja čo týka Cupry čakám hlavne na 7" android navigáciu, síce za 1 800€, ale také hračky mám velmi rád.

Napísať odpoveď

Návrat na "Leon 5F"