Parkovacie senzory v predu

rv. 2013+
majkoj
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 04 Aug 2014, 16:27
Auto: Leon 1P ('05-13)
Pohlavie: Muž
Okres: ZV - Zvolen

Príspevok od užívateľa majkoj » 05 Aug 2014, 19:07

Zdravim vsetkych. Po neskutocne dlhej dobe mam konecne leona ST doma :) . Zial ked som ho v marci objednaval s balikom EXCLUSIVE, nedali sa objednat parkovacie senory aj dopredu. Tak som si povedal, ze navadi dam dorobit. Leon dosiel dal som si urobit ponuku a skoro ma piclo. Udajne by original SEAT riesenie stalo okolo 800€. Pritom z katalogu prislusenstva mi bola povodne ponukana cena okolo 300€. Dorabal niekto uz senzory do predu, pripadne vie co vsetko tam naozaj treba urobit ? Tych 800€ sa mi nechce verit. Ironia osudu je, ze keby sa to byvalo dalo objednat objednal by som. A este vacsia je, ze niekomu to doslo a teraz sa to uz objednat da...

Užívateľov profilový obrázok
Astral
Registrovaný člen SEAT Fórum
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 09 Apr 2014, 22:10
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: BB - Banská Bystrica

Re: Parkovacie senzory v predu

Príspevok od užívateľa Astral » 06 Aug 2014, 15:48

ja som si daval dorabat senzory dozadu vo Zvolene cena 300e.tych 800 to je zrejme pokrocily parkovaci assistent
Obrázok

Spartan.Ex
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 03 Sep 2012, 23:03
Okres: DE - Nemecko

Príspevok od užívateľa Spartan.Ex » 06 Aug 2014, 15:55

800€ je teda hodne vela, nakolko to vo výbave stojí 500€ aj so zadnými, za tolko sa dorobiť predné podla mňa neoplatí, je to síce super vec, hlavne s optickým zobrazením, ale 800€ je fakt vela. Sú ludia, čo sa do toho rozumejú a vela to spraviť lacnejšie, ale ťažko sa zháňajú.

blahes
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 16:13
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: NZ - Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa blahes » 06 Aug 2014, 17:00

Tak hlavne si treba uvedomit, ze je rozdiel to namontovat na vyrobnej linke a dorabat v autorizaku... Preto ten cenovy rozdiel...
A myslim, ze zadne uplne stacia ;)
ex... 1997 Toledo 1L 1.9tdi 66kw bounce edition
.
ex... 2008 Ibiza FR 1.9tdi :)
.
2010 Renault Megane RS Cup 250 :)

Spartan.Ex
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa Spartan.Ex » 06 Aug 2014, 17:17

Jasné, ale vieš kolko si za hodinu práce vypýtajú v autorizovanom servise. Podla mňa to teda nijako výhodná tarifa nie je.
Stačia, ale stačí ale riadenie bez posilovača, bubnové brzdy a aj bez centrálneho zamykania sa dá prežiť... senzory v predu sú super vec, nehovorím, že by som sa bez toho nezaobišiel, ale určite to prispieva k pohodliu jazdy.

blahes
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa blahes » 06 Aug 2014, 17:31

Spartan, netrep uz tolko... Predne parkovacie senzory porovnavat so servom? Centralom?
Tie predne senzory keby nepipali ani nevies, ze ich mas, kedze aj tak sa riadis tym co vidis...
Tak uz neprehanaj tolko :D
.
.

Spartan.Ex
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa Spartan.Ex » 06 Aug 2014, 17:46

Presne mi to pripomenulo, ako si okolo roku 2000 mama kupovala auto a hovorila, že načo je taká blbosť ako cetnrál, že dovtedy žila v pohode aj bez toho. Oni tie senzory tam sú práve od toho aby pípali :D inač by som mohol iba vizálne identifikovať, či sú tam. Ja sa neriadim tým čo vidím, radim sa podla senzorov + dobrá vec na senzoroch v predu je, že mi povedia, či vytočím, alebo budem museiť cúvať. Ja rád sedím nízko, takže senzory v predu velmi cením. Keď ich budš mať tiež to zistíš :)

majkoj
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa majkoj » 06 Aug 2014, 18:00

blahes napísal:Tak hlavne si treba uvedomit, ze je rozdiel to namontovat na vyrobnej linke a dorabat v autorizaku
Tomu ja rozumiem, lenze k mojej vybave sa proste v marci objednat nedali. A povodne mi bola ponuknuta montaz za 300€ aj s robotou. V katologu prislusenstva je set na doplnenie prednych senzorov za 200€. Ale bolo mi teraz povedane, ze tam treba vymenit riadiace jednotky a tie nie su v cene. Preto zhanam niekoho kto by presne vedel povedat ako to vlastne je. Nie zeby som ich nutne potreboval, ale poviem to takto, nejazdim na aute sam :D.

blahes
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa blahes » 06 Aug 2014, 18:17

Spartan.Ex napísal:Presne mi to pripomenulo, ako si okolo roku 2000 mama kupovala auto a hovorila, že načo je taká blbosť ako cetnrál, že dovtedy žila v pohode aj bez toho. Oni tie senzory tam sú práve od toho aby pípali :D inač by som mohol iba vizálne identifikovať, či sú tam. Ja sa neriadim tým čo vidím, radim sa podla senzorov + dobrá vec na senzoroch v predu je, že mi povedia, či vytočím, alebo budem museiť cúvať. Ja rád sedím nízko, takže senzory v predu velmi cením. Keď ich budš mať tiež to zistíš :)
Zas ten central :D
Je dost smutne a trosku aj zahanbujuce, ze nevidis a nevies odhadnut ako daleko su veci pred tebou... Alebo si len proste lenivy sa trosku naklonit a pozriet sa...
Viem ake je to parkovat so senzormy, zadne su samozrejme uzitocne, predne ma skor rusili ako pomahali... Takze aj ked by som ich v nejakom dalsom aute mal, budu mi zbytocne lebo vidim co a ako daleko je predomnou...
.
.

majkoj
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa majkoj » 06 Aug 2014, 18:23

No ono sa to mozno casom podda, ale na novom som ako den po soferaku, absolutne netusim kde je koniec :D. A samozrejme je rozdiel obchadzat nieco z 1 metra a druha u nas na parkovisku minat auta 10cm.

Spartan.Ex
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa Spartan.Ex » 06 Aug 2014, 18:30

blahes napísal: Je dost smutne a trosku aj zahanbujuce, ze nevidis a nevies odhadnut ako daleko su veci pred tebou... Alebo si len proste lenivy sa trosku naklonit a pozriet sa...
Viem ake je to parkovat so senzormy, zadne su samozrejme uzitocne, predne ma skor rusili ako pomahali... Takze aj ked by som ich v nejakom dalsom aute mal, budu mi zbytocne lebo vidim co a ako daleko je predomnou...
Prečo by som sa trošku nakláňal a pozeral sa, keď mi auto povie kde som. To je ako keby som umýval riad v rukách napriek tomu, že mám umývačku riadu :lol: Občas chodím aj na aute bez senzorov, tak sa musím pozrieť, ale parkovacie senzory v predu aj v zadu sú jeden z vynálezov, ktorý v aute určite chcem a že si niekto povie že som lenivý... to nejako prežijem, predsa len mám tam aj automat a keby som nebol lenivý mal by som tam aj kameru vzadu :D

kornel

Príspevok od užívateľa kornel » 06 Aug 2014, 18:45

hlavne, ze som videl už dost aut s prednymi senzormi a osuchanymi rohmi :D .. ono prehnana zavislost na technike a vydobytkoch, nieje optimalna.. treba sa riadit aj konzervativne a zdravym selskym rozumom, nie ako ta ovca na baterky :)

blahes
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa blahes » 06 Aug 2014, 18:51

zas len kecy a kecy a kecy :D uz aj umyvacku tu spominas, pricom ta je pri 1-2 tanieroch tiez uplne zbytocna :D
by som sa necudoval keby si aj na utieranie rite mal nieco, nedajboze niekoho, aby si nemusel pouzit ruky :D

majkoj, ja to chapem, tiez casto musim minat auta 10-15cm na parkovisku, nemam senzory, a mam male auto takze ani zadne netreba :)
kazdopadne som tym chcel povedat, ze mat zadne je fajn, hlavne v leone ST, ale vyhodit za domontovanie prednych niekolko 100viek eur, pricom ti signalizuju presne to iste co aj ty vidis, je podla mna uplne zbytocne... ale samozrejme ak ti to velmi chyba, daj si to dorobit, skoc do seatu a spytaj sa osobne, tam ti budu vediet povedat co treba a kolko evry :kava:
.
.

Spartan.Ex
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa Spartan.Ex » 06 Aug 2014, 18:57

blahes napísal:zas len kecy a kecy a kecy :D
Ani ty si nejakými svetobornými názormi teda neprispel.
majkoj napísal:No ono sa to mozno casom podda, ale na novom som ako den po soferaku, absolutne netusim kde je koniec :D. A samozrejme je rozdiel obchadzat nieco z 1 metra a druha u nas na parkovisku minat auta 10cm.
Na to sú práve tie senzory dobré, na to displeji ti to ukáže pri akom uhle riadnia prekážku minieš, alebo nie.

blahes
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa blahes » 06 Aug 2014, 19:07

no ja tu davam hlavne nazor zdraveho triezveho rozumu obycajneho cloveka...
ty tu prezentujes nieco v style "kasli na to, co vidis pred sebou, pozri radsej na displej" :scratch:
ved naco rozmyslat, ked mi technika presne ukaze co mam robit... :study:
.
.

Napísať odpoveď

Návrat na "Leon 5F"