Parkovacie senzory v predu

rv. 2013+
majkoj
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 04 Aug 2014, 16:27
Auto: Leon 1P ('05-13)
Pohlavie: Muž
Okres: ZV - Zvolen

Re: Parkovacie senzory v predu

Príspevok od užívateľa majkoj » 07 Aug 2014, 07:25

erik131 napísal: som sa hneď informoval či by bolo možné ich dorobiť a povedal mi že áno za nejakých 300€, čo by sa prežiť dalo
A v tom je cely vtip. To povedali aj mne a ked som isiel dat spravit bolo z toho 800€. A moja otazka je ci to niekomu za tych 300€ uz spravili. Lebo mne ta cena 800€ pripada ako "dufajme, ze za tu cenu si to neda spravit, to by bolo vela roboty"

Užívateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 07 Aug 2014, 08:45

majkoj,neriesil by som to,do noveho auta by som si sahat nedal...ver zeby to robili prvy krat a ucili by sa na tvojom aute ...
Seat leon 2.0 tdi 150 ST FR 4drive,profituning 186/415 +decent upravy

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 21:46
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Žena
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 07 Aug 2014, 08:47

pocitam ze pri cene 800 eur asi zaratavaju aj vymenu nejakych riadiacich jednotiek, mozno komplet komfortna ...

majkoj
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa majkoj » 07 Aug 2014, 09:17

1soda napísal:majkoj,neriesil by som to,do noveho auta by som si sahat nedal...ver zeby to robili prvy krat a ucili by sa na tvojom aute ...
Presne z toho mam strach. Aj drziak na telefon sa bojim necht pripojit niekde napevno na 12V, lebo mam strach, zeby rozoberali nieco na pristrojovke a zacalo to hrkat. Asi to necham radsej tak, dufam, ze si moja polovicka nejak zvykne.

nick
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 22 Dec 2012, 18:49
Auto: Subaru
Okres: DE - Nemecko

Príspevok od užívateľa nick » 07 Aug 2014, 09:19

Dodatocna montaz opcie je vzdy financne narocnejsia ako ked to je uz montovane s vyroby. Treba si dat vypracovat cenovu ponuku na dodatocnu montaz, ale to nezarucuje ze konecna cena montaze bude rovnaka ako je uvedene v cenovej ponuke. Vzdy sa najdu dovody.
Obrázok

majkoj
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa majkoj » 07 Aug 2014, 09:28

Ed01_47 napísal:pocitam ze pri cene 800 eur asi zaratavaju aj vymenu nejakych riadiacich jednotiek, mozno komplet komfortna ...
Ano take nieco mi vysvetlovali, ze sa musi vymenit riadiaca jednotka toho parkovania. Len potom absolutne nechapem ten cenik prislusenstva. V nemeckom cenniku http://media.seat.de/flv/seatde/pdf/SEA ... behoer.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; je cena za sadu na doplnkove predne senzory 198€ a 2,5h odhad doby na instalaciu. To sa cca kryje s tou cenou 300€. Ale kakam na to uz, za 800€ par krat nalakujem nanovo naraznik :).
nick napísal: ale to nezarucuje ze konecna cena montaze bude rovnaka ako je uvedene v cenovej ponuke. Vzdy sa najdu dovody.
Vsak ano, ale z 300 na 800 € ? :D To keby som ja robil takto ponuky mojim zakaznikom tak na druhy den som na urade prace :D

nick
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 22 Dec 2012, 18:49
Auto: Subaru

Príspevok od užívateľa nick » 07 Aug 2014, 09:43

Samozrejme ze nie. Realne sa da ratat maximalne navysenie o 20% a to ,len co sa tyka ceny prace s dovodu dlhsej montaze oproti cenovej ponuke. Zvycajne som to ja robil tak ze do cenovej ponuky som vzdy uviedol dlhsi cas prace a pri fakturacii zakaznik platil menej.
K tej navysenej cene za Riadiacu jednotku je to tak ze sukromnik si da marzu na diel a zakaznik to zaplati. Niekedy su to aj 300% marze.
V tom cenniku co si dal odkaz su podla mna ceny ktore su realne pri montazi s vyroby. Samotny diel je urcite drahsi. Pre porovnanie je to tak aj u bicykla. Napriklad ak si das dodatocne namontovat hydr. kotucove brzdy na novy bike tak zaplatis viac ako ked si kupis podobny model s hydr. brzdami uz od vyroby. Cena dielu je ina pre vyrobcu a ina pre velkoobchod a maloobchod. Plati to tak vsade.
Obrázok

JKL3
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 03 Mar 2014, 21:15
Auto: Leon 5F ('13-)

Príspevok od užívateľa JKL3 » 07 Aug 2014, 12:42

majkoj napísal:Aj drziak na telefon sa bojim necht pripojit niekde napevno na 12V, lebo mam strach, zeby rozoberali nieco na pristrojovke a zacalo to hrkat. Asi to necham radsej tak, dufam, ze si moja polovicka nejak zvykne.
Mohol by si toto trocha rozvinúť? Lebo v odkladacej skrinke by si mal mať usb zásuvku (ces redukcie ktoré sú súčasťou výbavy).

Obrázok
Zdroj

majkoj
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa majkoj » 07 Aug 2014, 13:00

Na mobile mi bezi navigacia takze ho potrebujem mat v zornom poli. Na Seate zial zatial nebezi Screen Mirror. Mam drziak od brodit

http://www.brodit.com/product.html?id=8 ... &year=2014" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.brodit.com/product.html?id=5 ... el=One%20X+" onclick="window.open(this.href);return false;

a ten potrebujem niekam napojit. Ziadna verzia nema priamo USB a aj tak sa s kablom treba dostat do schranky. Najlepsie by bolo to teda dat napojit priamo na palbnu siet, kedze na rozdiel od mojeho roomstra zasuvka ide len pri nastartovanom motore.

Napísať odpoveď

Návrat na "Leon 5F"