seat leon fr st 2.0 tdi brzdy

rv. 2013+
wodnicek
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 16 Okt 2014, 12:29
Auto: Leon 1P ('05-13)
Pohlavie: Muž
Okres: BB - Banská Bystrica

seat leon fr st 2.0 tdi brzdy

Príspevok od užívateľa wodnicek » 17 Okt 2014, 11:31

Mam seat leon st fr 2.0 tdi 150k musim konstatovat ze je to raketa nizka vaha toho auta robi svoje. V tomto duchu aj jazdim. Chcem spravit upgrade brzd. Nie ze by boli zle ale mozu byt lepsie ;) okrem toho tahm dost casto vozik ktory nie je uplne v pohode. Kedze leon ma obmedzenie na nebrzdeny vozik max so 670kg ja taham 750kg. Chxem sa spytat. Predne brzdy by mali byt 288 x25 ventilovane chcel by som tam dat 312 x 25. Zmestia sa do 16diskov(zimne). Co vsetko musim koli tomu menit? Co si myslite o brzdach ebc? Vopred dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Re: seat leon fr st 2.0 tdi brzdy

Príspevok od užívateľa 1soda » 17 Okt 2014, 12:50

len 288? Na 312 das len brzdice a kotuce,nic ine.
Ebc su shity
Seat leon 2.0 tdi 150 ST FR 4drive,profituning 186/415 +decent upravy

Spartan.Ex
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 03 Sep 2012, 23:03
Okres: DE - Nemecko

Príspevok od užívateľa Spartan.Ex » 17 Okt 2014, 13:06

wodnicek napísal:Zmestia sa do 16diskov(zimne).
Do štandardných 16" sa zmestia.
Ja som išiel inač na okruhu aj s 288mm brzdami a boli podla mňa úplne v pohode, citelne lepšie ako na starších koncernových autách s 288mm. 312mm sú samozrejme ešte o kus ďalej, s tými sa už dá zastaviť velmi solídne.

wodnicek

Príspevok od užívateľa wodnicek » 18 Okt 2014, 03:06

1soda napísal:len 288? Na 312 das len brzdice a kotuce,nic ine.
Ebc su shity
Mam za to ze budem musiet menit kotuc aj strmene aj dosticky..mozno daky senzor..ci sa mylim a fakt staci vymenit len kotuc? Myslel som ze EBC je dobre.ak teda nie. Co tam dat? ATE ani nahodou.nieco lepsie? Brembo? Nikde sa neciem dopatrat k takemu typu co by bol vhodny na noveho leona...viete poradit kde to kupit? Dik

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 18 Okt 2014, 09:22

platnicky su rovnake ...cize brzdice vymenit a kotuce tiez . Ziadne cidla tam niesu ,max. kontrola opotrebenia platniciek ,ale ta je riesena od jednej z platniciek,ak to leon vobec ma :) . Ebc si kludne kupit mozes a tvarit sa ze si dal nieco lepsie,ale lepsie ako seria to nebude. V serii to je bud ATE,alebo TRW. Cize tvarit sa ze ATE urcite nechces sa opat tvarit mozes,ale v tom pripade nevies co je kvalitne. Brembo su tiez shity ,lebo kvalita od brembo zacina na kitoch od 2500e vyssie,nie na aftermarket platnickach ci kotucoch,aj ked niektore kotuce este vedia fungovat od bremba .

wodnicek

Príspevok od užívateľa wodnicek » 18 Okt 2014, 15:10

1soda napísal:platnicky su rovnake ...cize brzdice vymenit a kotuce tiez . Ziadne cidla tam niesu ,max. kontrola opotrebenia platniciek ,ale ta je riesena od jednej z platniciek,ak to leon vobec ma :) . Ebc si kludne kupit mozes a tvarit sa ze si dal nieco lepsie,ale lepsie ako seria to nebude. V serii to je bud ATE,alebo TRW. Cize tvarit sa ze ATE urcite nechces sa opat tvarit mozes,ale v tom pripade nevies co je kvalitne. Brembo su tiez shity ,lebo kvalita od brembo zacina na kitoch od 2500e
vyssie,nie na aftermarket platnickach ci kotucoch,aj ked niektore kotuce este vedia fungovat od bremba .
Este sa tam dava vraj Bosh za 4x vyssiu cenu ako ate alebo twr..ate som nechcel preto ze ked si kuknes bmw forum audi forum autobazar.eu proste vela niest vsetci na to nadavaju reklamuju a v kuse tam su topicky ako ze do 7000km zohli disky a podobne preto sa to bojim menit za hovico. Snimac opotrebenia to ma. Aky strmen na to dat? Neviem vobec kolko piestovy tam je. Neviete mi teda poradit dake kotuce s ktorymi nebude problem a budu lepsie ako tieto stokove.?

Matuuuch
SEAT Klub VIP
SEAT Klub VIP
Dátum registrácie: 12 Máj 2009, 20:58
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: KE - Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matuuuch » 18 Okt 2014, 15:57

Uz sa 1soda vyjadril, myslim ze dostatocne :)
Ibiza ´02 1,9TDI
Ponúkam vzpery prednej kapoty pre modely 6L.

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 18 Okt 2014, 20:11

wodnicek napísal:
1soda napísal:platnicky su rovnake ...cize brzdice vymenit a kotuce tiez . Ziadne cidla tam niesu ,max. kontrola opotrebenia platniciek ,ale ta je riesena od jednej z platniciek,ak to leon vobec ma :) . Ebc si kludne kupit mozes a tvarit sa ze si dal nieco lepsie,ale lepsie ako seria to nebude. V serii to je bud ATE,alebo TRW. Cize tvarit sa ze ATE urcite nechces sa opat tvarit mozes,ale v tom pripade nevies co je kvalitne. Brembo su tiez shity ,lebo kvalita od brembo zacina na kitoch od 2500e
vyssie,nie na aftermarket platnickach ci kotucoch,aj ked niektore kotuce este vedia fungovat od bremba .
Este sa tam dava vraj Bosh za 4x vyssiu cenu ako ate alebo twr..ate som nechcel preto ze ked si kuknes bmw forum audi forum autobazar.eu proste vela niest vsetci na to nadavaju reklamuju a v kuse tam su topicky ako ze do 7000km zohli disky a podobne preto sa to bojim menit za hovico. Snimac opotrebenia to ma. Aky strmen na to dat? Neviem vobec kolko piestovy tam je. Neviete mi teda poradit dake kotuce s ktorymi nebude problem a budu lepsie ako tieto stokove.?

Ked citas lakomych kretenov ktori su lakomi dat za origo diel peniaze,tak sa necudujem. Nie na kazde auto sa da dat aftermarket .

Ale kludne sa riad kym chces,je to tvoja vec ....

Marián
Dátum registrácie: 12 Okt 2014, 11:08
Auto: Altea XL ('06-)
Okres: PO - Prešov

Príspevok od užívateľa Marián » 19 Okt 2014, 11:11

Pozor na kombináciu kotúčov a doštičiek , nie všetky sa dajú kombinovať . Dávam tu tabuľku podľa nemeckého výskumu , trvalo mi to dosť dlho kým som sa k tomu dostal .Doručujem vytlačiť :http://www.at-rs.de/bremsen_beratung-nach-mass.html .Ja som kombinoval kotúče Zimmermann a doštičky ATE ceramick - ide to spolu OK . Najlacnejšie som našiel na:M&M AutoTechnik s.r.o.
Lazovná 54
974 01 Banská Bystrica

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 19 Okt 2014, 11:17

No jo...a ty si jeden z tych co riesia cenu. Kotuce zimmermann su dost slabe ak sa jedna o hladke . Dierovane maju velky obsah uhlika a nebrzdia,skor sa klzu a neskor sa skrutia aj tie .

A ta tabulka je snad len silno zdaleka orientacna. Zopar sad kotucov som mal a nesedi to s tym,co tam v tej tabulke je . OKrem detailu,ze dve tretiny tych komponentov v tabulke si bezny slovak nekupi pre ich cenu .

Netusim co si da za kotuce dotycny na leon,ale nic lepsie ako seria,ktorej je po nete hlavne z CZ dost,tam dat nemoze.

Marián

Príspevok od užívateľa Marián » 19 Okt 2014, 11:46

Vieš čo soda ,keď sa kĺžu, je to kvôli tomu čo som napísal ,ZLÁ KOMBINÁCIA KOTÚČ+DOŠTIČKY, Robím stým a každodenne s tým prichádzam do styku. Ty asi nie alebo tomu nerozumieš. A cena? Buď chce aby mu to brzdilo alebo pozeral na cenu .Keď nedobrzdí tak...podstatne viac dá do opravy. Zimmermany plné sú lepšie ,pretože tie "dierkované" popraskaju medzi dierkami. Čo sa týka kotúčov, tak aj ATE som dával potvrdenie že hádzali . A kombinácia s ATE Ceramick -dobrzdíš,neprehreješ,nepískajú a nemáš špinavé elektróny.

casper
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 18 Okt 2009, 13:13
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)

Príspevok od užívateľa casper » 19 Okt 2014, 12:44

mariako, niekedy je lepsie mlcat... :lol:
hlavne ked nevies komu pises ze sa tomu nerozumie

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 19 Okt 2014, 12:53

klze sa to pre vysoky obsah uhlika a nepomoze ani platnicka priamo urcena k danym kotucom ...dierkovane praskaju ...ano,ale tak na nissane gtr(a to pre nedodrzanie fabrikou urceneho intervalu vymeny),nie na serii 77kw. A ak aj,je to pre ich prehriatie. Cize nekvalitu,ci tuning ktory neplni ucel.Hladke zimm. stoja za prd,lebo sa krutia,a to aj na zadnej naprave.
Chod ohurovat na fakbuk a neries mna,ja sa neriadim podla tabuliek z netu.

Marián

Príspevok od užívateľa Marián » 19 Okt 2014, 12:59

:yes: Ja píšem len svoj názor založený na overených faktoch . A komu tak asi píšem ....,žeby urážlivému Blavákovi???
Jedná so o to, že ATE sa montujú aj na AUDI A4 ako org.diel.Ja som ich menil presne za tie ktoré som písal. Boli z roku 2010 ,najazdené 89000km a hádzali jak šľak. Napísal som kde som ich kúpil njlacnejšie a ty? Vraj komu píšeš . Veď vôbec nevieš komu sa vyhrážaš!!!
Musím ťa upozorniť že "odbáčaš" od témy .Tá je o brzdách. :yes:

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 19 Okt 2014, 13:03

zase trepes...skus si spravit iq test ak nerozumies tomu co tu odznelo.

Napísať odpoveď

Návrat na "Leon 5F"