Klepanie v naprave, palubovke ?

rv. 2013+
Napísať odpoveď
wolodaa
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 29 Dec 2014, 09:38
Auto: Leon 5F ('13-)
Pohlavie: Muž
Okres: BA - Bratislava

Klepanie v naprave, palubovke ?

Príspevok od užívateľa wolodaa » 30 Mar 2015, 18:31

Nazdar SEATaci. Od kupy auta sa potykam s nasledovnym problemom.. Pri prejazde nerovnosti (vacsich, kde naprava pracuje v extremoch – typicky priklad male zelezne spomalovace srobovane do betonu) pocut subjektivne z pravej strany od spolujazdca z prednej casti od motora klepanie, resp. ako keby sa tam nieco rozkmitalo a potom klepalo. Uz som s tym bol v dvoch autorizovanych servisoch a podla nich je vsetko OK  Napravy pevne, bla bla.. Uz som z toho zufaly. Lezie to poriadne na nervy. Nestretol sa prosim niekto z Vas s tymto problemom ? Mam auto November 2014, 1.2 TSI 81 KW.
Dik
Vlado

Užívateľov profilový obrázok
sltdi
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 09 Jún 2010, 13:26
Okres: NM - Nové Mesto nad Váhom

Re: Klepanie v naprave, palubovke ?

Príspevok od užívateľa sltdi » 04 Aug 2016, 13:29

Už si vyriešil klepanie?

wolodaa
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa wolodaa » 04 Aug 2016, 13:34

Zatial nie. Ale dostal som tip od chalana z VW fora, ktory riesil tento isty problem na POLO. udajne je to ventilator za priehradkou spolujadzca. Vrtula nie je pevne nasadena na oske a preto ju vzdy takto rozkmit a zabuchoce. On to vyriesil tak, ze to vybral a narazil ju tam viac a zalepil lepidlom na tu osku. Uz sa na to chystam dlhsie len som sa este k tomu nedostal :/
asi to vyriesim rovno aj s rozobranim stlpikov, kde su bezpecnostne pasy. Tam mi zas nieco cinkoce pocas jazdy. Kedze je to v urovni ucha je to krasny zvuk na nervy :)

Hansik
Dátum registrácie: 12 Okt 2014, 18:06
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: PP - Poprad

Príspevok od užívateľa Hansik » 05 Sep 2016, 20:18

Mne to tiez klepoce, dal som otazku do sekcie podvozok tak som zvedavy. Skusim ten ventilator skontrolovat, ale to nebude ono, mne to zavrzga aj pri otoceni volantu do lava za stoja, hlavne ak je prave koleso viac zatazene na nejakom kopecku a ak na neho vybehnem, este to aj buchne. A robi to J pri vypnutej klime, takze urcite naprava.
Nasiel si medzicasom nejake riesenie? Znamy povedal, ze to moze byt suchy klb na naprave.

wolodaa
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa wolodaa » 05 Sep 2016, 20:33

K tomu klepnutiu len tolko, ze ja som reklamoval uz pri novom aute, ze nieco buchne v naprave ked sa prudsie pohnem (zvuk ako ked buchnes kladivom po kove). Vymenili mi poloos, klb, naboj kolesa. Nic vsak nevyriesili ;) zvuk ostal. Tak uz som to dalej neriesil. Nemam cas chodit tam na pokusy.

Dalsia vec. Pri cuvani a maximalnom vytoceni kolies bud doprava alebo dolava nieco huci od zadnej napravy. Aj toto som mal v servise a podla nich je to OK. Teda presnejsie oni to nepoculi. :)

Dalsi zvuk z coho idem vyskocit z auta je, ze mi poslednu dobu zacalo nieco hrkat v navijacoch pasov. Presne vo vyske ucha. Dobre na nervy :) s tymto som este v servise nebol. Radsej to pozriem sam.

A co sa tyka ventilatora, zajtra idem na garancku znamemu do autoservisu. Pozriem to ak bude cas. Moje auto uz po skusenostiach s autorizovanymi servismi v BA inam ani nepojde. ;)

cputakt
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 15 Jan 2010, 06:24
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: CZ - Česká Republika

Príspevok od užívateľa cputakt » 06 Sep 2016, 08:03

Pokud by to bylo vrtulí na ventilátoru asi by už dávno spadla z osy motoru.Tohle se mi nezdá že by to dělala vrtule ventilátoru.Pokud úplně vypneš klimu na OFF tak se vrtule nebude točit maximálně při vysoké rychlosti jen náporem proudícího vzduchu,tak to můžeš vyzkoušet.Pokud to i tak bude dělat stejný zvuk chyba bude jinde.

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...

Príspevok od užívateľa 1soda » 06 Sep 2016, 09:32

vrtula na ventilatore je tak pevne osadena,ze ju nikto nedokaze dat dole za beznych podmienok ....
Seat leon 2.0 tdi 150 ST FR 4drive,profituning 186/415 +decent upravy

cputakt
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 15 Jan 2010, 06:24
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: CZ - Česká Republika

Príspevok od užívateľa cputakt » 06 Sep 2016, 14:15

Právě lisuje se možná za tepla aby se vrtule neprotočila na ose.

Napísať odpoveď

Návrat na "Leon 5F"