Kvalita benzinu

rv. 2013+
pe3kSR
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 09 Máj 2016, 06:55
Auto: Leon 1P ('05-13)
Pohlavie: Muž
Okres: SB - Sabinov

Kvalita benzinu

Príspevok od užívateľa pe3kSR » 10 Máj 2016, 19:41

Zdravim Vas, nemate niekto skusenosti, pripadne nejake testy kvality benzinu. A ktory benzin na slovensku je bez biozlozky? Myslim, ze slovnaft EVO je bez biozlozky nie? A ktore benziny cistia motor? Odstranuju zakarbonovanie.. dik

pe3kSR

Re: Kvalita benzinu

Príspevok od užívateľa pe3kSR » 10 Máj 2016, 19:42

nieco som nasiel ale to je VIF, ma zaujima cisty benzin z pumpy, ktory je naj??
http://www.vif.cz/novinky/test-v-casopi ... cisti.html

nieco tu http://adam.cas.sk/clanky/16242/exkluzi ... padol.html

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 28 Nov 2013, 23:29
Auto: Altea FreeTrack ('07-)
Okres: DT - Detva

Príspevok od užívateľa Ivan Ryban » 10 Máj 2016, 22:48

tu na fore je kult Slovnaftu, takze ked benzin tak asi EVO a VIF aditivom tiez nic nepokazis.. riedi sa 1:1000, tak pre dobry pocit udrzovania cistoty motora ho tam lej (tiez ho tam k EVO benzinu lejem :)..

moje skusenosti, urcite by som tankoval iba premiovy vysokooktanovy benzin, hlavne teraz, kym je este za taketo ceny.. ale chod motora a jeho zdrava zivotnost (k tomu asi cela tato snaha smeruje) je ohromne zavisly aj od inych veci.. napr. pouziteho oleja (hlavne ho nacas menit..) atd.. pre udrzanie motora v cistote bude fajn evo+vif a kvalitny 5W-50 olej..

no a nakoniec.. existuje viacero porovnani z hladiska efektivity spalovania benzinu, na youtube je toho vela (porovnania typu fifth gear rozne benziny porovnavaju na brzde).. v skratke.. vacsi vyznam ma taknovat vyssie oktanove cisla do vysokovykonnych turbomotorov, takze ak mas 1.6 benzin, z tohto hladiska to nema moc zmysel, lebo ti to nemusi pridat ani pol kona.. naopak ked mas 2.0 turbo tak tam to moze byt aj 10 koni, mozno aj viac.. a biozlozka je kapitola sama o sebe..

spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 08 Máj 2015, 02:57
Okres: AT - Rakúsko

Príspevok od užívateľa spina » 11 Máj 2016, 09:10

ten "kult" ale má svoje opodstatnenie.. EVO benzín je skutočne veľmi kvalitný a čistý benzín.. bez balastných sračiek ktoré vytvárajú pri spaľovaní karbónové úsady, bez Bio hnoja, bez síry.. naviac s vynikajúcou vysoko nadpriemernou mazivosťou (čiže už netreba pridávať zvlášť ďalšie externé aditíva, ktoré tento dôležitý parameter zlepšujú), silnými čistiacimi schopnosťami vďaka nadpriemernému obsahu balíčka aditív - mazivosť a celkový obsah aditív v benzíne ma spolu súvis, v zmysle čím vyššia mazivosť tým by mal byť benzín kvalitnejšie naaditivovaný, čo značí že má nadpriemerné aj iné vlastnosti, napr. čistiace schopnosti, schopnosti zabraňovať ich usadzovaniu, protikorozívne vlastnosti a iné.

Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa Ivan Ryban » 11 Máj 2016, 10:52

ako z brozurky od Slovnaftu :)

neber to zle, tiez ho tankujem..

spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

Príspevok od užívateľa spina » 11 Máj 2016, 11:03

Nemám čo brať zle.. nakoľko info, ktoré som uviedol, sú samozrejme nie môj výmysel alebo reklamné žvásty Slovnaftu, ale informácie z vykonaných nezávislých testov a rozborov palív cca 2 roky do zadu (ak dobre pamätám).
Link na zdroj je aj v téme o pumpách tu na fóre, stačí dohľadať.

blahes
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 16:13
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: NZ - Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa blahes » 11 Máj 2016, 11:07

v nemecku som uz tankoval omv, shell, a teraz uz len aral... vsetko premiove paliva (aral je u mna najlepsi)...
v rakusku len shell.... na slovensku som mal raz omv a uz len slovnaft evo 99+
nevravim, ze su tam extra rozdiely, ale su citelne, a evo 99+ je z tychto najlepsi...
auto ide po obmedzovac bez otazok na kazdom kvalte, pri shell a omv sa uz od cca 5000ot na 4,5 a 6tke prejavila lenivost ist, najhorsie to bolo so shell...
aral 102jka je porovnatelna s evo 99...
:)

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
ex... 1997 Toledo 1L 1.9tdi 66kw bounce edition
.
ex... 2008 Ibiza FR 1.9tdi :)
.
2010 Renault Megane RS Cup 250 :)

Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa Ivan Ryban » 13 Máj 2016, 00:32

skor si sa pytal na ochranu motora, ale ked som to uz spomenul..

https://www.youtube.com/watch?v=gQghB4asSnI

https://www.youtube.com/watch?v=WTaBngvsPrc

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 13 Máj 2016, 10:01

Treba davat slovenske odkazy ,tankujeme tu ine palivo ako v UK ci v inych krajinach. A naozaj aj evo dizel aj evo benzin mam odskusane na desiatkach tisic km a je to naozaj topka.
Seat leon 2.0 tdi 150 ST FR 4drive,profituning 186/415 +decent upravy

spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

Príspevok od užívateľa spina » 13 Máj 2016, 18:22

či pridá nejaký kilowat ten benzín alebo onen mňa osobne až tak nezaujíma.. pre mňa je podstatnejšia kvalita, čistota a aditivačný balík paliva..

Ku konkrétnemu príkladu:

Takto vyzerajú vstreky u 2.0TSI po cca 132tkm z toho viac ako 3/4 odjazdené na Slovnaft EVO 99+ benzíne..
Obrázok

A napr. takto vyzerajú vstreky u 2.0TFSI po cca 70tkm odjazdené na bohviečo..
Obrázok

P.S trochu zavážia určite aj iné faktory, ako štýl jazdenia, prevládajúce trasy, možno slabučký vplyv má aj kvalita celkového servisovania tzn. olej, filtre, sviečky... ale hlavnú rolu tu hraje v každom prípade používané palivo.

pe3kSR

Príspevok od užívateľa pe3kSR » 17 Máj 2016, 18:01

pekne.. dakujem za info, tak ci onak EVO je EVO :) lancer evolution ;)

Misho
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 26 Dec 2017, 13:19
Auto: Ibiza 6j ('08-)
Okres: ZA - Žilina

Príspevok od užívateľa Misho » 30 Jan 2018, 21:25

Ahojte,

Len sa chcem spýtať či sa niečo nezmenilo.
Zaujíma ma podiel bizlozky v benzíne.

EVO 95 obsahuje 5%?
EVO 100 plus je bez?

Ďakujem. Tankujem na OMV 95 + VIF ale v tom TSI sa mi ten benzín moc nepozdáva...
Ibiza FR 1.5 TSI EVO (2017) | 110kW (150k) @250Nm |

Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1

Príspevok od užívateľa Ivan Ryban » 30 Jan 2018, 23:15

Misho napísal:Ahojte,

Len sa chcem spýtať či sa niečo nezmenilo.
Zaujíma ma podiel bizlozky v benzíne.

EVO 95 obsahuje 5%?
EVO 100 plus je bez?

Ďakujem. Tankujem na OMV 95 + VIF ale v tom TSI sa mi ten benzín moc nepozdáva...

Niečo nezmenilo? Myslim si, že vsetky tieto info pochadzaju aj tak z brozur a zaplatenych výskumov s minimálnou vypovednou hodnotou takze keby aj vysiel nejaky novy prevratny nic moc sa tym nezmeni.... A uprimne, porovnavat bod vzplanutia a podobne kraviny ti nic nepovie, takze to zostava na teoretickej urovni porovnavanie efektivnosti aditiv o ktorych informacie mame zo spomínaných brozur a vyskumov.. Kazdopadne vacsina ludi tam ziadny rozdiel neciti a zrejme tam ani ziadny moc velky rozdiel nie je (nakolko vsetci tvoria podla nariadeni, ktore povoluju odchylku v zlozeni na urovni par percent....), takze dolezitejsi je zrejme styl jazdy a podobne faktory ak sa rozpravame o vplyve na zivotnost a chod motora.. a neverim, ze keby niekto najazi 100 000 km na shell v power, alebo omv maxxmotion alebo Slovnaft evo tak sa stazuje, proste kazdy by povedal ze ma na tom nabehane vela a je spokojny.. Ja napríklad tankujem IBA Slovnaft EVO 100 a lejem VIF benzin a pri 114 tkm mi klakol motor, ktory udjne nemal ziadne zname slabe miesta.... ale co sa tyka paliva a vyznamu premiovych velmi urcite zalezi aj od motora. Otec mi tvrdi (a on je na auto dost citlivy), ze ked natankuje V-Power na Shell tak to citi (Corsa OPC) na chode motora (pozitivne) a ziadne ine premiove ci 95 (takto vyrazne) neciti.. Myslim ze premiovym palivom nic nepokazis a ci to bude OMV, Shell alebo Slovnaft tak ani nebudes vediet. A hadat sa tu o "nameranom" reálnom oktanovom cisle v konkrétnom case z konkrétnej benzinky alebo penivosti v "nezavislych" výskumoch je asi zbytocne.. Premiove paliva vacsinou biozlozku neobsahuju a myslim, ze marketing o tom da urcite vediet, pozri si na stranke vyrobcov paliva (Slovnaft, Shell, OMV) brozurku k prémiovému palivu a urcite to tam budu spominat..

1soda
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 31 Jan 2018, 01:34

dal som omw ....a auto mi neslo ako bezne chodieva ....mal som shell ...auto islo akoby jemnejsie ,lepsia spotreba,ale aj ked vykon malo,bolo menej agresivne ...realne porovnania shell vs evo (nafta) ....rozdiel na dynamike cca 15ps (rozdiel dlzky troch aut na ceste 90-160kmh) . Porovnania v tu istu hodinu,ine palivo,tie iste auta ,ten isty usek ,tie iste rychlosti ,ti isti vodici.

Takze u mna vyhrava evo od slovnaftu,aj ked dnes je uz dost drahe ....a vola sa evo plus.
Seat leon 2.0 tdi 150 ST FR 4drive,profituning 186/415 +decent upravy

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 11 Okt 2015, 15:23
Okres: TN - Trenčín

Príspevok od užívateľa lookisvk » 31 Jan 2018, 07:29

Viem ze je to trosku odveci ale tento mesiac testoval autobild naftu a jedina bez biozlozky bola omv max motion diesel.. Ale tam to ide po 1.36. Mozno sa to tyka aj benzinu

S omv fuel saver v 1.2 fabii mam taku skusenost ze som stratil aj 20 koni hadam :D to auto neslo samo o sebe a s tym benzinom islo iba akoze idem, sice s meskanim ale pridem :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Leon 5F"