FR Dynamic pack

rv. 2013+
Užívateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Pohlavie: Muž
Okres: BA - Bratislava

Re: FR Dynamic pack

Príspevok od užívateľa 1soda » 15 Feb 2018, 08:33

Myslim ze nieje dolezite co citi spojuazdec,ale co citis ty. A ak das tuhsie nastavenie podvozku na cupre,je to kuuurva citit,az potom je z toho cupra. Tiez je rozdiel ako tocis volantom a ako reaguje auto . Co opat nema ako spozorovat spolujazdec. Snad telemtria je dobra pre spolujazdca,lebo za prve,nic tam realne nemozes v rychlosti ako vodic sledovat,za druhe,auto je nastavene tak,ze nemas co na nom pokazit,takze je to len taka vizualna zbytocnost ktora dobre vyzera. Co je dolezite ak jazdis ostro je ukazovatel preradenia,zvukovy ci svetelny a to leony nemaju.
Seat leon 2.0 tdi 150 ST FR 4drive,profituning 186/415 +decent upravy

haceksks
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 10 Feb 2015, 21:39
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: CZ - Česká Republika
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa haceksks » 15 Feb 2018, 08:52

Pokud to bude na 18 kolech a das z rezimu confort nebo normal do sportu tak to tak neskutecne ztvrdne ze to pozna rarucene i ten spolujezdec neni to nic sloziteho pistek meni prutok kapaliny v tlumicich nevyhoda je pak ze ty tlumice jsou pry vymene celkem drahe (ja dcc mam a pokud je auto nastaveno tak jak tam normal tak bych na tom teda nechtel na 19 kolech jezdit da se az na ten nejmekci a to comfort a ver mi ze i tu je to rozdil velky takze nechapu kdo rika ze nepozna rozdil ten pak ma asi 16 kola)progresivni rizeni je v realu pri plnem rejdu -1otoceni volantem a sport hmi je takova blbost tu moc casto zobrazovat nebudes takze tak

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 15 Feb 2018, 09:19

Problem ze vela ludi vnima stvrdnutie dost negativne....co sa ale da cakat pri tych makkych napravach. Ak by si k DCC doladil pruziny ,ideal z cupry,nahodil predne silenty " F " a zadne ramena zosilil zistis,ze stuhnutie tlmicov ma realny efekt a nie len buchanie na jamach .

Horne ulozenie tuhsie
silenty ramien tuhsie
ropzera karoserie predna
zadne silenty v pozdlznych ramenach
zadne silenty v priecnych ramenach (ci uz powerflex,alebo cosi podobne)
Silnejsie stabilizatory - cupra.

Az potom bude DCC take,ake ma byt aj na vacsich kolach.

misoo
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 13:49
Auto: Leon 1P ('05-13)

Príspevok od užívateľa misoo » 16 Feb 2018, 10:07

bobco napísal:"ovladas to cez telefon" ako si myslel to ovladanie, da sa cez to HMI a mobilnu aplikaciu aj daco ovladat na dialku na mobile? no 730 E vela som myslel ako pri beznych podmienkach, auto budem vyuzivat na bezne vozenie, nechodim ani velke vzdialenosti a uz teraz mam vybavu naklikanu na 30tisic eur, tak chcem dakde 1000 ku usetrit. Black exterior pack som uz vyhodil, kedze je to iba folia a krytky (povodne som myslel ze strecha je origos natreta na cierno). A na aute budu max 18" a na zimu 17".
ako 30k za FR ?? neblazni, za 26k mas Hyundai i30n performance (po zlave), auto so vsetkou výbavou a naddimenzovanym chladenim, sportovym motorom, podvozkom a brzdami... dobra zaruka... za tu cenu nema konkurenciu, ani len zdaleka!
Leon Cupra 290

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 16 Feb 2018, 10:41

he....cenu som si nevsimol veru :D ...to je fakt uz na mieste kupit ten I30N . Tu sa neda len suhlasit s misoom. Akurat nesedi cena,za 26 ho nekupi. Najlacnejsia verzia je 27490. Drahsia +2500e alebo kupit skusobnu za 30290 ihned k odberu.
K uplne novej treba pripocitat este 1558e +cca 450e prihlasenie,300e za najlacnejsiu farbu a mas to 30098e za auto bez priplatkovej vybavy,nie 26.

Co by bolo zaujimavejsie ak chce auto len uzivat a mat pohodlie aj look je skor toto:

Golf GTI 2.0 TSI 6G
169 kW (230 K) / Benzin / 6-stupňová /
28 270,- € (902e registracny poplatok)

GTI
"Front Assist" a "City Brake"
Automatická 2-zónová klimatizácia
Parkovacie senzory vpredu a vzadu
Adaptívny tempomat ACC (do 210 km/h)
Multifunkčný 3-ramenný športový kožený volant
LED denné svetlá, LED zadné svetlá
LED hmlové svetlá
Palubný počítač "Premium"
Rádio "Composition Media" 8" dotykovým displejom, CD, slot na SD-kartu USB a iPod/iPhone
Bluetooth hands-free mobilné pripojenie
Top - športové sedadlá vpredu, poťah látka "Clark"
Pedále z nerez ocele
Nástupné lišty vpredu, osvetlené
Športový predný a zadný nárazník, zadný spojler vo farbe karosérie, emblém GTI
Športový podvozok, zníženie o cca 15 mm
Disky z ľahkých zliatin 7,5Jx17 "Brooklyn", 225/45 R17,
Brzdové strmene lakované na červeno
Sériová výbava

misoo
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa misoo » 16 Feb 2018, 11:11

sak pisem ze po zlave... samozrejme plus registracka... :rol: ale ano, na bezne vozenie by stacilo klasicke "normalne" auto tak do 20k...
Leon Cupra 290

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 16 Feb 2018, 11:21

Neviem ci davaju este zlavu ....okrem toho ,gti s 230ps ma v realite az 260ps a facelift vyzera viac ako sexi ,s leonom sa to neda porovnat,to mi nepride ako len na vozenie ,tam ma clovek aj vykon

misoo
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa misoo » 16 Feb 2018, 11:32

tolko mi teta ponukala ked som bol na skusobnej jazde... ci sa zmenilo, alebo realita je ina netusim :)
Leon Cupra 290

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 16 Feb 2018, 11:49

nuz,to je pekna zlava,ale uz maju taku reklamu ze uvadzacie zlavy nepotrebuju ....tazko povedat

bobco
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 16 Okt 2010, 23:56
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Okres: BL - Bratislava

Príspevok od užívateľa bobco » 23 Feb 2018, 01:23

Cafte,
dlchsie som tu nebol, sorry. No dovod preco kupujem seat leon je za A) ze mam uz FR 150 koni (ibizu) verzus toto nove, leon FR 180 koni, co mi da pri velkosti, vahe cca rovnake jazdne vlastnosti, za B), chcem povedat ze som ZTP, mozno ma par ludi pozna, mozno nie (bol som kedysi na tych seat akciach v orechovej potoni co sa kedysi davno organizovalo, ale ok, teraz nepodstatne) ide o to, ze mam malu vysku a auto budem dodatocne upravovat a hlavne, musi mi auto sediet aj z pohladu ergonomie (ci na vsetko dociahnem, atd) a musim uznat, ze zo vsetkych aspektoch mi sedi najviac Leon, z dovodu, ze sa uz da objednat aj active display a potrebujem aj automat (manual ja jazdit neviem a ani nemozem zo zdrav. dovodov) a tu mi vychadza prave leon najschodnejsi variant, active display ked som videl na pasate, velmi mi to ulachci pozitok z jazdy hlavne co sa tyka navigacie, kedze mam male ruky, som tzv nacapeny na prednom volante a teda pravou rukou si zakryvam komplet stredovu konzolu, aj teraz mam stym problem na ibize, lenze je tam len radio a to neriesim, a kedze acitve display ma malo aut a zobrazuje mi tam navigaciu, pre mna brutalna pomoc a za C) je proste pekne, ano, bude ma stat kopec penazi, stat mi uz neprispeje ani cent, budem to caschovat cele z vlastneho, ale tak setril som dost dlho, aby som si spravil takto radost ;oD

Nad VW som premyslal, hlavne VW Polo (Golf je dost drahe, pri cca rovnakom vykone, full navigacii plus, automat, v podstate co mam v seate leon, som za tu cenu VW Golf vyskladat nevedel) Polo sa uz relativne da, ale tie motory pri kombinacii s DSG, ako ked uz clovek ma urcity vykon, dole uz proste nechce ist ;oD a dat 25tisic za polo 1.0 mi pride take, proti logike no ;o)

Inak moc diki za typy, sak ak bude dajaka akcia, tak by som sa uz potom dosiel ukazat na novom ;o) Aby ste ma teda videli aj osobne a moj ZTP tunning :)

Active display -> myslim Virtual cockpit.
=========================
Seat Leon FR / 132kw

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 23 Feb 2018, 09:44

Caf bobco ...zijes? :D ...bol som u kamosa ked ti upravoval Peto ibizu,ked si ju mal novu. A poznam aj tvojho bracha,mal som od neho megana modreho. Fajn prispevok,ale v podstate si si odpovedal na vsetko co si sa akoze pytal,kedze som aj ani otazku nikde nevidel :D .
VW bude mat vv ponuke aj vw polo s dsg 2.0 gti ,co by mozno bolo vhodnejsie ako leon. Novsie,krajsie,ostrejsie. Leon nieje v 1.8tsi moc ostry ani sportovy a neskor dost polavuje na podvozku,zmakne. Takze sportovej jazdy si moc neuzijes,aj ked neviem ci to je to,co prave s tvojimi proporciami tela potrebujes. Kazdopadne sa cudujem ze mas este ibizu,kedze tie mali problem s motormi.

bobco
Dátum registrácie: 16 Okt 2010, 23:56
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Okres: BL - Bratislava

Príspevok od užívateľa bobco » 23 Feb 2018, 14:36

Nazdar, jj, pamatam si ta tiez, moja ibiza tiez mala vadu motoru, nastastie seat to vymenil v ramci zaruky, vada sa mi objavila cca mesiac pred skoncenim zaruky, takze som mal stastie v nestati, inak okrem toho, to auto ide super. A ja hladam taky zlaty stred, nie moc rychle, a ani nie zas moc pomale, take ze ked potrebujem uhnut takemu jaguaru a podobne, tak pridam a zaradim sa doprava nech ma obehne ;oD mna skor lakaju tie tech vychytavky a hlanve ten virtial cockpit, ktory sice VW polo uz ma tiez teraz, ale vravim, ten motor 1.0 mi pride take no co ja viem. Jo a este ide mi aj o kufor, ked som kupoval iobizu som tento faktor dost podcenil, i ked teraz nove polo a ibiza maju vacsie, ale potrebujem vacsi kufor, taky co mi na leone sadne. Co sa tyka toho Dynamick pack, tak nakoniec si ho teda zoberiem, to progresivne riadenie mi tiez pomoze, mebudem musiet na parkovisku tak vela krutit volantom. Pre mna, pre cloveka s malymi rukmi velka pomoc tiez. ;o)
=========================
Seat Leon FR / 132kw

haceksks
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa haceksks » 23 Feb 2018, 15:34

virtual cockpit dle meho ma smysl pouze vkombinaci s nejdrazsi navi MIB2 + kde jde mapa jak na VC tak na navigaci jinak bych to tam diky mensim cislicim a vsemu ostatnimu (protoze je o hodne mensi jak na passatu i golfu) nedaval

Jinak pro nas kteri mame v autech MIB2 a chteli bychom VC tak je to loterie ten kdo si dal DAB ma vetsi sanci jinak je to 50 na 50. Je tam potreba opticky konektor MOST, kterym je jednotka navi propojena s VC a pres ktery jdou vsechna data a prave v seatu se i u nasich drahych jednotek MIB2 sem tam setrilo takze na rozdil od VW uplne vsechny nebyly timto konektorem osazovany.

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 23 Feb 2018, 15:55

Mimo temu...co je to car-net,app conect? Mam to v golfe a netusim naco to je...este som to necekoval cez gugl

haceksks
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa haceksks » 23 Feb 2018, 16:39

melo by tam byt misto na simku pres kterou se to propoji na internet a pak jde pres aplikaci stahovat udaje o autu jeho nastaveni atd... vyrobce take pres to dokaze v pripade ukradeni to auto zastavit urcit jeho polohu atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Leon 5F"