motorizácie

Užívateľov profilový obrázok
toutou
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 05 Aug 2009, 17:26
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Muž
Okres: Iné / Other
Kontaktovať užívateľa:

Re: motorizácie

Príspevok od užívateľa toutou » 07 Apr 2019, 11:23

:lol:
CUPRA TDI

Nino909
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 01 Máj 2015, 22:47
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BL - Bratislava

Príspevok od užívateľa Nino909 » 08 Apr 2019, 09:25

:lol: :lol: sodove prirovnania :lol:

MK2307
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 02 Mar 2019, 13:47

Príspevok od užívateľa MK2307 » 08 Apr 2019, 09:49

soda zabil.. moj argument je takyto - laska je laska.. ja po leonovi pozeram uz od prvej generacie :": . pri pohlade na inzeraty leona po poslednom facelifte a prepocitani vstupnych nakladov opakovane zistujem, ze ten rozdiel nie je pre mna az taky, aby sa mi oplatilo kupovat leona z nemecka (pozeram auta este v zaruke)

kludne mozete nesuhlasit, je to vec nazoru ;)
pripravujem sa na FRko ;)

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 11 Okt 2015, 15:23
Auto: Leon 1P ('05-13)
Okres: TN - Trenčín

motorizácie

Príspevok od užívateľa lookisvk » 08 Apr 2019, 12:37

Berte to tak chlapi ze ak by ludia nekupovali nove auta tak my co nane aj mozno mame ale sme chytrejsi a vieme si pomaly vsetko spravit za par susnov by sme nemali co kupovat :D

Priklad 18 litrov s 20 tisic km

https://www.autobazar.eu/seat-leon-5d-f ... 05940.html

Novy stoji o dost podstatne viac v tejto vybave co nie je zanedbatelna ciastka.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

MK2307
Dátum registrácie: 02 Mar 2019, 13:47

Príspevok od užívateľa MK2307 » 08 Apr 2019, 13:03

ten inzerat poznam ..a suhlasim, ze tu je cena pekna :) ..asi sam sebe komplikujem trosku situaciu tym, ze hladam kombik s dsg, ktorych je u nas na predaj ako safranu. na druhej strane, ak by som ale mal usetrit dovozom zo zahranicia 2 tis, velka tutovka sa mi to nezda
pripravujem sa na FRko ;)

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 08 Apr 2019, 18:40

lookisvk napísal:
08 Apr 2019, 12:37
Berte to tak chlapi ze ak by ludia nekupovali nove auta tak my co nane aj mozno mame ale sme chytrejsi a vieme si pomaly vsetko spravit za par susnov by sme nemali co kupovat :D

Priklad 18 litrov s 20 tisic km

https://www.autobazar.eu/seat-leon-5d-f ... 05940.html

Novy stoji o dost podstatne viac v tejto vybave co nie je zanedbatelna ciastka.

Prepac,ale za 18 si radsej kupim kus normalneho auta a nie osekanu vybavu na 17tkach :) ...ale nieje to zle za zanovne auto.
Seat leon 2.0 tdi FR 184 + setup by soda.

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

Príspevok od užívateľa lookisvk » 08 Apr 2019, 19:49

Nemusis sa ospravedlnovat ;)
Ono ja ked vidim jak sa tie nove auta vyrabaju z pozlatok z kindervajec tak nech ma ten leon hodnotu tak 11 tisic...

Napr Zacali sme vyrabat nejake komponenty pred rokom na novy bavorak x5 a totalna tragedia. Lutujem cloveka co si to kupi jazdene ked skonci zaruka vsetky tie tretitriedove plasty okolo motora sa zacnu vplyvom tepla rozpadat :D

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 09 Apr 2019, 01:34

Ja som ho sledoval uz dlhsie a maju tam stale viac a viac km a stale nizsiu cenu (nastastie). Ale ono je to dost zabavne sledovat,ze svaty gral petrolheadov a honicov si eg v diskusiach pri tdi ,je stale na inzerate a nikto on nezakopne par mesiacov. Kazdopadne to aspon realne ukazuje co sa naozaj predava,lebo tdi 150 alebo 184 za 18 s 20tkm by uz bolo davno prec.
Ono dnes je celkovo problem kupit auto ,kedze ako si spomenul,vyroba nejde smerom aby sme sa mali lepsie,mali kvalitnejsie auta ,ale prave naopak,aby nam tie zdrapy vydrzali co najmenej a aby sa auto menilo kazde 2 roky. Okrem nekvality a mnohych vymyslov z vyroby ktore sa vedia a snad aj zamerne maju pokazit je beznemu cloveku s mentalitou nasielsomnacesteeurananoveauto uplne na nic nove auto,lebo po roku je z toho aj tak slusny chliev a nepomoze tomu vela krat ani sada voskov z lidlu ("original" karnaubsky vosk) . Velka vacsina ludi ani netusi ako sa efektivne,setrne a spravne starat o svoje auta a ma to daleko od 500eurovych lesteni ale tiez to ma daleko aj od 12eurovych zlava dna kuponov na tepovanie /ale obkecat to frazou-auto ma sluzit mne nie ja autu,to vedia,ze ten chuj robil 6 rokov na auto aby ho mal nato uz asi zabudol. Cize ked to scitame,je beznemu slovakovi nove auto uplne na 70kot. Okrem toho ze to kupi nekvalitne ,predrazene s pozlatkom zaruky (ktora sa vela krat neda uplatnit,lebo samotny vyrobcovia vela krat netusia ako opravovat tie ich skvosty techniky,pripadne nieje zapisane stazovanie sa majitela na zvuky a motor klakne tyzden po zaruke) ,sa o to ani nevie postarat a po 4roch rokoch to ma polovicnu ak nie tretinovu cenu. Je8u sa dizlove,je8u sa benzinove verzie a do toho zaznieva ako v lese kukucka cosi ako -stare dobre poctive atmosfery !..... a to je slusna sracka ludia. Tie "poctive atmosfery " su totiz slusny blud . Nic take totiz neexistovalo. Je8ali sa tie stare vozy este viac ako tie moderne.
Mal som rozpisanu chvilku motopoezie asi na 4ri strany ,ale jeden skvost prijebanej techniky (boh mi je svedkom ze hodit to z okna by mi spravilo nesmiernu radost) od asusu mi zrazu zrusil pripojenie k netu a asi 1500 slovny prispevok mi zanikol kamsi do skur5enej riti. Takze som to skratil a napisal o hodne menej.... nadavok :).

Inak jazdil som maly swift sport cez vikend,takze mozem dat kratku recenziu ,lebo to co citam od niektorych samozvanych blogvlognovinarov mi pride vcelku zcestne.

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

Príspevok od užívateľa lookisvk » 09 Apr 2019, 07:23

Daj recenziuna swifta lebo kooega nad tym furt onanuje. Minule mu dokonc napisal ze to je auto ore chlapov a lwon je zenske auto ze uz len kvetinky na nom chybaju nalepene. Skora ma vtedy vykotilo zo stolicky ked aom to cital

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 09 Apr 2019, 08:42

Nuz..leon 1P vo verzii sport ,cize sportove sedadla a tuhsi prejav + kratsia prevodovka bol znacne prijemny a s 2.0 140tdi + chip aj velmi zabavny . Cize ak mas 1P ,nemas mat preco co i len najmensie pochybnosti ,tieto vozy vedeli byt prijemne aj pri eko verziach s 1.6tdi a dlhymi kvaltami a makkym podvozkom. No musim dat za pravdu ze swift sport je chlapske auto,ma totiz v sebe tu sportovost ktoru napriklad ja osobne v kazdom aute hladam a malo ktore ju naozaj ma.

Zacneme tak moderne,cize s negativami- je to cista plechovka,bez rezervy,s nadrzou (odhadujem 35litrov ) kedze pri 6.7l spotrebe to malo na plnu dojazd 420km. Nema to absolutne ziadne tlmenie blatnikov prednych,zadnych ci dveri. V dazdi tam tiez dokaze vrzgat cosi na naprave ako na 5f leonoch,ale zadnej a snad to bola len nahoda. Nema to xds (cize dobrzdovanie pri vypnutom asr (esp) a preto to bez tohoto systemu nema zmysel jazdit s vypnutym ESP. Auto potom hrabe pri ostrych zakrutach na vnutornom kolese.

A teraz pokracujeme pozitivami - je to velmi prijemne spracovane a aj napriek patine jednoduchosti a "tenkosti" na aku sme pri suzuki v tejto triede zvyknuti ,je to auto v podstate genialne naladene. Je tuhe ako prasa ,no zaroven ma istu makku komfortnu zonu ktora z tej tuhosti vytvara akysi celok na kazdy den. Ked zide clovek z obrubnika ci prekrosi beznu hupajucu sa prepadlinu na ceste tak s tymto autom sa neocitnete na lodke ktora sa zavlni,ale jednoducho auto okamzite zastavi tlmenie a stabilizuje sa . Je tak krasne tuhe ze preradovanie sa z pruhu do pruhu moze clovek doslova vyhladavat a uzivat si ho,lebo s reakciou na volant a tym podvozkom je to jednoducho hrave a pyta si to.
No...a teraz k tomu doplnim to najpodstatnejsie. Ak vas niekto v meste nasere tak nepotrebujete ani 180 a ani 200 koni,jednoducho tych 140+ co tam prevazne namerali na brzdach a realne to auto ma ,je pri tych 970 kg tak agresivnych,ze vam to na 2ke a 3ke pride ako skor 160-180ps a vy sa nemusite bat s nikym si to "rozdat" aj ked sa to vozitko tvari tak mierumilovne a v tej zltej farbe skor priteplene a zensky (ja osobne preferujem skor sedu,modru,bordovu alebo bielu farbu). Dynamika tohoto vozu hlboko presahuje bezne standardy naucene a navnimane beznym clovekom v tejto triede vozov,nakolko ani ten krutiaci moment pocitovo nezodpoveda a zda sa byt hodne vyssi. Ma to totiz silnu reakciu na plyn aj na 4ke 5ke a 6tke a turbo v tomto aute naozaj vie co robi.
Stale sa tu bavime o vozitku,ktore ma za 18t eur vsetko ,cize okrem beznych doplnkov ma krasny volant,sedadla ktore naozaj drzia ,navigaciu v cene ,adaptivny tempomat s radarom a asist line . Ma aj prepojenie mobilu /smartfonu s autom ,vypinatelne ESP a vela dalsich drobnosti ktore ak by sme si mali naklikat na polo GTI,ci ibize FR 150 ,skoncime tak na 22-28 a nie 18600e (isto sa da vydrankat nejaka zlava). K tomu ako bonus clovek dostane uz par rokov fungujuci motor bez spotreby oleja ci vody ,alebo nutnosti menit rozvody po 30tkm lebo inak skocia.
Dizajnovo nazivo je to auto celkovo vyvazene a aj ked sa zda na foto ze tie kolesa su male ,nazivo sa to da akceptovat. Nieje to tvrde na jamach a naopak,zvlada to vsetky prejazdy slovenskym tankodromom bravurne a s prehladom (aj ked tuhost sa jemne odzrkadli na zvuku pri prechadzani jam ci nerovnosti,no nie na komforte ). Brzdy to ma vynikajuce a na take male auto az prekvapivo ostre . Zvuk ktory pocujeme (nepocujeme) od vyfuku mi vobec nechybal,nakolko je to auto svojou hmotnostou a absenciou odhlucnenia tak hlucne od motora pri vysokych otackach,ze bohate postaci prejav motora ktory je velmi prijemny a dal by sa nazvat sportovym. Cize vymyslat s vyfukom je nezmysel ,nieje to zavodak a bohate staci ten zvuk ktory je v kabine od motora.

Tolko k tomu malemu skvostu ktory ma ocaril svojim prejavom a bohate rozdava kazdodenne zazitky v malom ,prijemnom,skromnom no na oko peknom baleni . Moj nazor ze im to auto vyslo aj ked dnesny dizajn je pri japoncoch vela krat na hrane.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"