Porucha Start - Stop systemu

Hansik
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 12 Okt 2014, 18:06
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Pohlavie: Muž
Okres: PP - Poprad

Porucha Start - Stop systemu

Príspevok od užívateľa Hansik » 11 Jún 2015, 19:41

Ahojte. Idem si tak na volnobehu k parkovisku a kde sa vzala tu sa vzala, kontrolka motora sa rozblikala. Pozeram na display, stav vozidla - ziadne zaznamy. Zaparkujem, vypnem motor, znovu nastartujem a uz tam aj nabehla hlaska: Porucha systemu Start - Stop. A naozaj, motor nestopne, frci dalej. Pochopil by som, keby som to pouzival, ale standardne sadnem za volant, nastartujem a hned to vypnem.
Rad by som sa spytal, ci netusite co tomu moze byt, co by som mohol pozriet. Servis mam nahlaseny az o dva tyzdne, tak reku ci nieco nenapadne zatial Vas. Jou a spod kapoty bolo po zastaveni citit spaleninu ako ked elektromotor zhori.
Toz radte, kto mate napad.

Motorizacia 1.4 TSI ACT 110kW, r.v. 10.2014

Užívateľov profilový obrázok
spravcanetu
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 24 Feb 2015, 16:15
Auto: Leon 1P ('05-13)
Okres: LE - Levoča

Re: Porucha Start - Stop systemu

Príspevok od užívateľa spravcanetu » 12 Jún 2015, 07:48

Urcite v ten den by som siel do servisu. A este ked si citil nieco zhorene. To sa chces vozit dva tyzdne kym bude na rade servis a niekde ti klakne motor? A tu to je,vypinanie valcov. Dalsia vec co sa moze posrat.

Hansik

Príspevok od užívateľa Hansik » 12 Jún 2015, 10:56

spravcanetu napísal:Urcite v ten den by som siel do servisu. A este ked si citil nieco zhorene. To sa chces vozit dva tyzdne kym bude na rade servis a niekde ti klakne motor? A tu to je,vypinanie valcov. Dalsia vec co sa moze posrat.
Veru veru aj to ACT bude isto len dalsie kazitko. Servis sa mi podarilo vybavit uz na pondelok. Zatial ale motor sa tvari maximalne spokojne, ked deaktivujem StartStop tlacitkom, ziadna porucha nie je hlasena, ked ho zapnem, zahlasi jeho poruchu a frcime dalej. Takze to fakt vyzera, ze sa nieco na StartStope pojekakalo.

Nuz a ked sme uz pri tom, reku dam aj olej vymenit, sice vraj zabehovy netreba, ze sa nepozuiva, ale kolko ludi, tolko informacii a nazorov. V servise ma na rit posadili, ze liter oleja za 28 eur. By jeden nepovedal, ako nenazrani mozu byt :D

cputakt
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 15 Jan 2010, 06:24
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: CZ - Česká Republika

Príspevok od užívateľa cputakt » 12 Jún 2015, 15:34

A nemáš jen slabou baterku? Moc o tom systému nevím ale vím že start stop když se používá moc často po krátké době tak se vypne aby se nevyšťavila baterka ale nevím to by asi nehlásilo jako chybu.Diagnostika to odhalí.

Hansik

Príspevok od užívateľa Hansik » 17 Jún 2015, 19:25

Takze mam po diagnostike a jedine a nasli dve chyby. Prva bola spred pol roka, ked som pocas "diagnostiky pri starte" nastartoval este pred pozhasinanim kontroliek a tym prerusil diagnostiku auta pred startom a zrovna v okamihu ked sa mala zahlasit multikolizna brzda. Sranda, ze vtedy mi auto hlasilo poruchu modulu airbagu a nie to co im pri diagnostike.
Nuz a start/stop ktoreho hlasenie o poruche som tu riesil, bolo vlastne vynechanie zapalovania na 2. valci. Stalo sa to len vtedy jediny krat a za 24 hodin start/stop zazracne fungoval.
Takze za mna takmer spokojnost, v podstate ziadna porucha, uvidime co bude dalej.

Co mozem vytknut, ked uz tam je display, ked uz maju presne chybove hlasky, preco nenapisu priamo chybu co nastala, ale maskuju to pod nejaku poruchu start stop, alebo poruchu airbagov. Zbytocne zavadzaju a clovek potom nevie na com je.

Dakuje vsetkym za pomoc pri probleme, hadam je na dlho posledny.

Tantor-BN
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 15 Mar 2013, 22:29
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: BN - Bánovce nad Bebravou

Príspevok od užívateľa Tantor-BN » 21 Jún 2015, 22:45

nato aby si siel do servisu ;)

Hansik

Príspevok od užívateľa Hansik » 20 Júl 2015, 18:20

A je to tu znova, presne rovnaka situacia, presne rovnake spravanie, akurat sa to zazracne opravilo uz po 5 minutach jazdy. Zajtra zasa na diagnostiku, uz sa tesim, lebo elektrikar je na dovolenke a mame tu len mechanika, ale pozrie sa vam na to. Parada ked s diagnostikou vie robit az jeden clovek.

Hansik

Príspevok od užívateľa Hansik » 26 Dec 2015, 10:23

Zabudol som dat info ohladom poruchy start stopu, ako dopadla 2. diagnostika.

Zahlasilo vynechavanie 2. a 3. valca (takze jeden valec pribudol) :D

Kedze to je ACT tak by to aj sedelo, toto ale vynechavalo ked nemalo. Na rit ma posadil technik, ktory sa s tym bol aj previezt. Opytal sa ma, ako s tym jazdim. Po mojom vysvetleni mi odporucil jazdit zivsie, nedrzat to v nizkych otackach (pod 2000) a kludne ho zobrat do tych 5000 nech sa obcas potesi.

Odvtedy jazdim zivsie a problem sa neopakoval. Takze za mna zahadzane sviecky, comu zodpoveda aj spotreba oleja za cca 10 000km 0.5l oleja. Nuz, uvidime dalsie km co bude.

Jou a dnes rano polovicka startovala, divne to zachrcalo a az potom motor naskocil a zahlasilo hned poruchu start stop. Zhasla, znovu nastartovala, uz bez zachrcania a bez poruchy. Tu by som sa uz bal aj problemu so starterom, ale ked to urobilo iba raz tak to budem len sledovat a uvidim casom, co z toho vylezie.

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 26 Dec 2015, 11:14

kua ....uz ked sa zda ze je to OK,zacne to zase na novom type blbnut ,sila. A to s tym vytocenim je pravda,ak budes jazdit na nizkych,motor si znicic,zaneses a mohol si si rovno kupit tdi,ktore by islo bez poruchy a s mensou spotrebou a mensim zanasanim systemu.
Golf 2.0 tdi 150 highline

spravcanetu
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 24 Feb 2015, 16:15
Okres: LE - Levoča

Príspevok od užívateľa spravcanetu » 26 Dec 2015, 13:01

Este ze som nekupil motor s vypinanim valcov...kurvitko.

spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 08 Máj 2015, 02:57
Okres: AT - Rakúsko

Príspevok od užívateľa spina » 26 Dec 2015, 13:52

Hansik napísal:
Na rit ma posadil technik, ktory sa s tym bol aj previezt. Opytal sa ma, ako s tym jazdim. Po mojom vysvetleni mi odporucil jazdit zivsie, nedrzat to v nizkych otackach (pod 2000) a kludne ho zobrat do tych 5000 nech sa obcas potesi.
(mechanik palec hore :great: ) ..vravím to každému majiteľovi TFSI,TSI.. nejazdite s týmito agregátmi pod 2000ot. ak sa čo len trochu dá.. ale naopak, aj pri ustálenej jazde po rovine, to pod touto hranicou nedržať a celkovo sa nebáť dať tomu motoru nadýchať.. veď to nieje lodný motor nejakého tankera preboha.
Tomu preplňovanému priamovstreku to len a len prospeje a to z viacerých hľadísk.. jednak vnútorná čistota, prejav a chod motora, emisie, menšie namáhanie piestnej skupiny a rozvodového mechanizmu, absencia parazitných rezonancií a frekvencií ktoré majú neblahý vplyv na väčšinu pohyblivých komponentov motora.

Snáď nikomu predsa nestojí ten ušetrený "pol liter" benzínu, za dosť pravdepodobné problémy v dohľadnej budúcnosti, nechutný prejav motora, zasvinený motor, žranie oleja atď..

1soda
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 26 Dec 2015, 16:12

Len keby nejazdili do 2000,maju viac ako 6,8l a nemozu ukazovat prstom na tdi :-D
Golf 2.0 tdi 150 highline

Hansik

Príspevok od užívateľa Hansik » 31 Okt 2016, 00:27

Drzal som sa rad mechanika aj vasich, pod 2000 otacok to uz nechodim, beriem ho pekne do 4000 a z casu na cas do 5000. Momentalne 4. nadrz Shell VPower nitro ci ako to teraz volaju (ta lepsia 95.) Nuz a hadajte co to urobilo v piatok. Porucha start stop s kontrolkou motora. Rano idem na diagnostiku, som nenormalne zvedavy. Ak to budu zasa valce, necham ich vymenit sviecky. Nuz uvidime :p:

cputakt
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 15 Jan 2010, 06:24
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: CZ - Česká Republika

Príspevok od užívateľa cputakt » 31 Okt 2016, 11:04

Shell benzínu nevěřím veškerý benzín se dělá v jedné rafinerii a shell tam možná něco přimíchá ale to stejné je i na jiných benzínkách taky prodávají nějaký vylepšený 95.

Hansik

Príspevok od užívateľa Hansik » 12 Nov 2016, 23:17

Tak Seat ma pri tejto motorizacii problem vacsi, lebo uz ma neposlali len tak domov, ze moja chyba. Pekne skusobna jazda s meranim, kde pri pusteni plynu sem tam vynechal jeden odpal niektory z valcov. Takze ziadne namerane vynechanie nad ramec normalneho spravania. Napriek tomu spisali zapisnicu a poslali importerovi. Po tyzdni prislo vyjadrenie, ze si mam prijst pre novy softver. Takze budeme flashovat. Nuz uvidime, asi vedia kde je problem, zjavne som nebol prvy.

Teraz sa mi natiska otazka, nenapalia nieco co sposobi znizenie, resp. nizsi vykon motora? Da sa to nejako zistit okrem merania na brzde?

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"