Skúsenosti 2.0 Eco TSI BZ 190k (140kW)

DodoGT
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 19 Okt 2019, 21:18
Auto: Leon 5F ('13-)
Pohlavie: Muž
Okres: PO - Prešov

Skúsenosti 2.0 Eco TSI BZ 190k (140kW)

Príspevok od užívateľa DodoGT » 19 Okt 2019, 21:32

Ahojte prví krát mám auto Seat Leon tak že nováčik v Seate je to FR a ročník 2019. Chcem sa informovať či máte skúsenosti s týmto motorom spriahnutý podľa informácií výlučne so 7st. DSG prevodovkou.

Užívateľov profilový obrázok
Luben
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 27 Máj 2009, 10:42
Okres: PP - Poprad

Re: Skúsenosti 2.0 Eco TSI BZ 190k (140kW)

Príspevok od užívateľa Luben » 20 Okt 2019, 07:45

Spriahnuty podla informacii ?!, mas teda toho leona ci nie ?
Seat Leon ST FR 1.4 TSI ACT
Ex: Seat Ibiza 1.6 16V Sport

DodoGT

Príspevok od užívateľa DodoGT » 20 Okt 2019, 09:46

No samozrejme že mám ako chcel som povedat že podla info spriahnuty len s 7st DSG že v manuale sa kúpit nedal ale nie som si 100% isty ci som pochopil spravne preto tak pisem ze len podla mojich informacii. No ale to nie je dolezite skor riešim že či niekto ma tuto motorizaciu a nejake info. Rozmyslam aj nad chip aspon na 230k ci je to mozne alebo ci to niekto neskusal. Pisem tu pre to lebo na internete o tejto kombinacii neviem najst nic... Hladam konfig a nikde sa tento motor v Leone neponuka ani v zahranici. Tak neviem ci to bolo ponukane len na kratku dobu a Audi im tento motor stiahol z obehu alebo sa v tejto motorizacii minimalne predaval tak to prestali ponukat... neviem

MK2307
Dátum registrácie: 02 Mar 2019, 13:47
Okres: BL - Bratislava

Príspevok od užívateľa MK2307 » 21 Okt 2019, 11:30

vitaj v klube ;) mam FRko s rovnakou motorizaciou cca 4 mesiace, tak si mozeme vymenit skusenosti.

2.0tsi tam davali necely rok, nakolko nahradili staru 1.8tsi (ktoru minuly rok vyradili kvoli trafenym euro normam). ja som sa o tomto dlho bavil s predajcom a teraz sa uz do leona ani dvojliter neda objednat - vsade pchaju 1.5 motory. co som sa pozeral na ine konfiguratory, tak 2.0 je napr. v passate, arteone, superbe alebo kodiaqu. cize ten motor sa montuje, ale predpokladam, ze vela ludi uprednostni 1.5 alebo kupi diesel.

chipovat nemam dovod to davat, pomaly 200k a 320 krutak je bohate dost. no a kedze je to uz motor novej generacie, aj by som bol s cipom opatrny.

ja som zatial spokojny, iba ma sem-tam kopne 2 prevod na dsg v zapchach, ale to bude asi neduh dsg v pomalej premavke. ty si ako spokojny?
Seat Leon ST FR 2.0 TSI

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 21 Okt 2019, 13:33

DodoGT napísal:
20 Okt 2019, 09:46
No samozrejme že mám ako chcel som povedat že podla info spriahnuty len s 7st DSG že v manuale sa kúpit nedal ale nie som si 100% isty ci som pochopil spravne preto tak pisem ze len podla mojich informacii. No ale to nie je dolezite skor riešim že či niekto ma tuto motorizaciu a nejake info. Rozmyslam aj nad chip aspon na 230k ci je to mozne alebo ci to niekto neskusal. Pisem tu pre to lebo na internete o tejto kombinacii neviem najst nic... Hladam konfig a nikde sa tento motor v Leone neponuka ani v zahranici. Tak neviem ci to bolo ponukane len na kratku dobu a Audi im tento motor stiahol z obehu alebo sa v tejto motorizacii minimalne predaval tak to prestali ponukat... neviem
Chip spravi nieco,ale realne to su pomale auta aj po chipe. Takze to moc nema vyznam
Seat leon 2.0 tdi 184 Xperience Dsg

DodoGT

Príspevok od užívateľa DodoGT » 21 Okt 2019, 20:10

Super tak som rád že maš to isté a kolko maš km? Vybavu si si tam dal aku? No ja zatial nic som nepostrehol nejako a ta dvojka ani to zatial sem tam kopne ale ak je v Sport mode ale to asi k tomu patri :)

MK2307

Príspevok od užívateľa MK2307 » 22 Okt 2019, 11:43

teraz som tesne pri 7000 km. kupoval som v FR vybave aj s dsg, ako som pisal vyssie. naviac este full led a drobnosti okolo. nezda sa mi, ze by sa vtedy nedal objednat manual. ja som chcel rovno automat, ale predajca mi dal na vyber.

no a k tym full led - auto vyzera uplne inak, ked tam mas tento paket. samotne predne svetlomety mi miestami pripadaju ako umelecke dielo, ale priznam sa, ze stretavacky v tme maju kratky dosah na moj vkus. zvykam si, no skusim sa opytat pri najblizsej obhliadke, ci sa to neda softom trosku dvihnut.
Seat Leon ST FR 2.0 TSI

Luben
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa Luben » 22 Okt 2019, 15:26

Skor srubovakom, nie softom. Soft ti to pridvihne ked ides nejaky cas nad 110kmh

DodoGT

Príspevok od užívateľa DodoGT » 22 Okt 2019, 19:28

Jasne tak ine snetla by som ani nepripustil mam Passat B8 tam adaptivne FullLED tak tam to je uplne ina liga aj svietivost vzdialenost a to adaptivne dialkove je bozske skoda ze to nema aj Leon no a hlavne som riesil dispej namiesto ruciciek to som mal ako dalsiu hlavnu vec bez ktorej to nie je ono... no zatial inak za tie peniaze maximalna spokojnost... A ako pises tie svetla svietia o cosi nizsie ako treba kazdoadne... skusal to niekto dvihat?

Luben
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa Luben » 22 Okt 2019, 20:18

:yes:

MK2307

Príspevok od užívateľa MK2307 » 28 Okt 2019, 09:32

luben a dvihal si to v servise alebo doma srobovakom? :)
Seat Leon ST FR 2.0 TSI

Luben
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa Luben » 28 Okt 2019, 10:01

Be je spravne. V servise im len pripomeniem nech sa svetiel nedotykaju

1soda
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 28 Okt 2019, 19:18

Luben :cool:
Seat leon 2.0 tdi 184 Xperience Dsg

Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 28 Nov 2013, 23:29
Auto: Altea FreeTrack ('07-)
Okres: DT - Detva

Príspevok od užívateľa Ivan Ryban » 30 Okt 2019, 12:59

Mam Tarraco s motorom DKZA (to asi o tychto motoroch sa bavite?), no nie je to motoricky ziadna slava, na tu vahu je to velmi slabucky motor, nehovoriac o zbytocne dlhych prevodoch, ktore nevladze, koli tomu jazdim za 12 litrov priemerne (aku mate priemernu Vy na Leonoch? tam to asi tolko necitite..)

My sme chceli 7 miestene auto v benzine a tych bolo na trhu asi tri (aj to to iste, Kodiaq a Tiguan, ktore sa mi nepacia a Tarraco, ktore som vedel akceptovat..), keyby si mam vyberat znova, mozno by som isiel do Tiguanu Allspace kvoli tomu 220 konovemu NORMALNEMU (nie eco) motoru. Ale na Tarracu som videl 2,0 TSI a 6 rocna zaruka, samozrejme benzinova predvadzacka nikde k dispozicii, tak si hovorim, sak to je dvojliter TSI 190 koni, to bude dobre :D

Mam este Alteu Freetrack 2,0 TSI, na ktoru Soda vie, ze si nedam dopustit :) a ta bola v serii o 20 koni vyssie (a asi o 150kg menej) a to bol kategoricky rozdiel v dynamickych vlastnostiach, praca s prevodovkou atd. v prospech Altei.

Tiez ho mam Full LED (to LED osvetlenie intereiru mi je vrcholne neprijemne....) a musim povedat, ze som sklamany po tych ohurujucich cislach o 400 metrovom dosvite a podobne.. Dlhe svetla na rovine ako tak ale v kopcovitom terene hroza. Brat ma S-Maxa 2007 BiXenon s pridavnymi H1 a ten tlaci den pred sebou ked to zapne, to je pre mna benchmark dialkovych svetiel.. kto hento zazije, uz ho nejake LED ziarovecky neohuria. Tarraco svieti len o trosku lepsie ako Altea a to bola katastrofa co as tyka dlhych svetiel na otvorenych priestranstvach..

Na co si nedam dopustit pri Tarracu je nastavitelny podvozok, ked komfort tak komfort a ked sport, tak s 1850 kg autom lietam zakruty v tempach ako na ovela mensich a sportovejsie ladenych autach a pritom v totalnom klude. Fakt dobre spraveny.

Zaujima ma, ako Vam chodia tie leony, ktore su predsa aspon o 350 kg lahsie, lebo celkovo si myslim, ze tento motor bol krok vedla z viacerych hladisk.... A dat ho do sportovo ladeneho auta (Leon FR).. no neviem.. napiste pocity z jazdy (aj co ste jazdili predtym, koli objektovnosti) a pripojte sa k nasemu vlaknu v OFF TOPIC vlakne (0-100, 60-160 km/h, hmm ??) https://www.seatclubslovakia.com/viewto ... 9&start=45

PS. Este to nikto nechipuje a ani sa im do toho moc nechce.. Potencial zdaleka nie taky ako u normalnych TSI motorov (akoze uprimne? Intake Valvelift? Vazne? Ten motor je robeny iba koli spotrebe (to sa im moc nepodadrilo, ja mam 12..) a emisiam..) plus riadiaca jednotka sa napaja na importerov server pri kazdej navsteve servisu, takze pri akomkolvek zasahu mimo okamzita strata zaruky na motor.. a tu zaruku pri TSI motore budete urcite potrebovat :)

DodoGT

Príspevok od užívateľa DodoGT » 30 Okt 2019, 22:04

Neviem ja som s tymto 2.0 TSI 140kW v Leone FR max spokojny a este aj ten automat k tomu max spokojnost vykon zvuk zatah priebeh a spotreba no klude aj 6 kombinovana a to tak ze svoznejsie si ides.... 130tka na dialnici to toci 1900ot cca co je super a tento motor na prednu napravu az az aj tak to hrabe do 3 prevodoveho stupna ak mu stupis a ASR neviem co skor :D

No ano ja mam este Passat B8 BiTDI a najvyssie LED adaptiv svetla tak to je proste nebo oproti tomuto Leonu je to slabe svieti to dost do zeme dialkove co ja viem cakal som proste viac a to auto. dialkove to len vie zapnut a vypnut skoda cakal som viac ked ze to auto je o 4r. modelovo novsie... Je vidiet ze si VW technologiu drzi a neda ju tak skoro do Skoda/Seat....

Adaptivny podvozok no tak oproti Passatu jasne je to posunute inde tam kde ma Passat sport ma leon Comfort :D tak ze asi tolko ale je to funkcne to je zaklad....

Neviem za mna to chodi skvele tiche take sikovne vykonu az az a to mam BiTDI 4 roky 240k 500Nm tak ze neviem som spokojny jedina vec co je velka skoda ze sa neda do toho dat je 4kolka :/ mat toto a auto je topka

Tolko za mna

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"