Skúsenosti 2.0 Eco TSI BZ 190k (140kW)

tomiST
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: Sobota, 18. Decembra 2021, 21:25
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Pohlavie: Muž
Okres: BA - Bratislava

Re: Skúsenosti 2.0 Eco TSI BZ 190k (140kW)

Príspevok od používateľa tomiST »

1soda: dik, rozumne pises ... v minulosti by som to takto riesil, ale s rodinou a deckami, už len do noveho ..

Ivan: ja chcem prichadzat k autu a mat dobry pocit z toho, že sa mi paci .. nedokazem prizmurit oci, hnevalo by ma to .. Posledny Golf, ktory by som bral, bola IV ... nova okta, neviem, asi by som zvladol, RS ma predok, ktory ma drazdi menej ako štandardne vezie, ale aj tak, to uz je + 8 litrov v danej vybave k Leonu, co je mimo rozpocet

S tym zhrnutim, ktore si dal v druhom odstavci, sa viem stotoznit :) takto to vnimam, je to pre mna rozumny kompromis ...

Dik obom
Používateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Apríla 2009, 18:26

Príspevok od používateľa 1soda »

Ono kupit dobry kus do 50tkm,tak pri 1.8tsi sa nemas coho obavat .....usetrene eura voci novemu su velky benefit a to hlavne z dovodu,ze tieto motorizacie drzia a neseru sa
Seat Leon 5F cupra R 310
tomiST

to suhlasim ... ale to je minula generacia a mna nadchol seat prave kvoli tomu, ake auta robi teraz - a teraz berem len cisto design ... proste novy leon, ci tarraco ... to su auta, ktore z mojho pohladu vyzeraju ovela lepsie, ako koncernovy surodenci ... zvonku aj zvnutra ..
1soda

aha....no mne sa novy leon nepaci,je to zla napodobenina focusu st.....a vnutri je to jedno,ani golf R nieje pekny zvnutra ,to uz moj ex leon je zvnutra inde ako novy ....tie lacne materialy,sedive vsetko. Tolko moj pohlad.

Ak chciet cosi zabavne + rodina,tak octavia RS 245 4 ocko. Ma kufor,nekrici ako cosi pubertalne,da sa tam spravit 310ps a 430nm len chipom a 350 turbom ,nic sa tam nekazi a dokaze to mat aj dobru spotrebu. Realne cena okolo 22-25 do 50tkm najazdu.

Octavii treba dat 18tky ,tuhsi stabik a tlmice z GTI + soft . A bude to uplne inde dynamikou . Ale ano,je na oko obycajna .
Seat Leon 5F cupra R 310
tomiST

Ivan Ryban napísal: Nedeľa, 19. Decembra 2021, 19:57
Na druhej strane ten Leon FR bude pre teba pekné zvýšenie výkonu oproti tomu, čo máš a minimálne zo začiatku budeš určite spokojný a časom ten chiptuning poriešiť môžeš, napríklad REVO sľubujú 250k s príjemným priebehom krútiaceho momentu, zase až taká haraburda to nebude ;) čo sa týka trvanlivosti, tento motor má rev limiter na 6200 otáčok, tak si myslím, že by to mohlo byť podstatne lepšie ako u predchodcov, už len kvôli tomu. Na Altei točí skoro 7000 ot. a rozdiel je cítiť teda aj vo výkone, ale aj v subjektívnom pocite z opotrebenia motora..
Este otazka k tomu sw Revo ... aj v nedavnom prispevku si spominal, ze si cakal na tento soft ... preco? v com vidis vyhody oproti tomu, co robia u nas ?
1soda

Vacsina softov ,beznych,je u nas v profituningu napriklad,uplne v pohode . No su aj specificke motorizacie na ktore niektori nasi tuneri nemaju.

Netreba ale ani slepo verit APR,ci Revo ,tie slubovane parametre su vela krat len fiktivne ,marketingove ojeby za velke peniaze.
Ano,apr ci revo maju vacsie peniaze na vyvoj si rozvoj firiem ,viac ludi,ale mne sa napr. u APR potvrdilo uz 2x ,ze ojebavaju. Viem to aj dokazat. A robia rovnake nalievacky softov,ako tuneri u nas.
Seat Leon 5F cupra R 310
Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: Štvrtok, 28. Novembra 2013, 23:29
Auto: Altea FreeTrack ('07-)
Okres: DT - Detva

Príspevok od používateľa Ivan Ryban »

To máš ako športovú obuv. Kupuješ si Nike, lebo si mal zopár modelov a výborne sa Ti v nich chodilo, páčia sa Ti, zvykol si si na ich dizajn. S ostatnými buď nemáš dobré skúsenosti, alebo žiadne, pritom aj Adidas alebo Puma robia kvalitné topánky a môžu byť fajn, ale nabudúce si aj tak kúpiš Nike.

Mám ho v druhom 2.0 TSI (CCZB) a s výsledkom som spokojný, vyzerá to tak, že chalani vedia, čo robia, plus viem si sám prepínať nastavenia (napríklad kvôli inému benzínu, alebo emisnej kontrole). Ponúkajú slušné čísla a príjemný priebeh výkonu, plus ak by si chcel ísť ďalej, rovno u nich môžeš pokračovať ich HW komponentami na Stage 2 či 3 (toho sa ale asi u DKZA motorov nedočkáme..). Pozeral som pred tým kadejaké fóra, recenzie a skúsenosti a vyšlo mi to tak, že sa na nich všeobecne nikto nesťažuje, naopak, každý si zmenu chváli, ako ja. Samozrejme, spravvia pár verzií softwaru, ktoré TI nahrajú do tisícov áut a ideálna by bola úprava na mieru na Tvoje auto, ale to ti tu na SK spraví málokto a určite nie pri sériovom chiptuningu. A REVO aspoň majú svoj SW, s ktorým sa vyhrajú viac, ako tie internetové verzie, ktoré dáva do áut kopu úpravcov u nás. Čísla Ti u nich samozrejme nikto neoverí, ale súdim pocitovo z toho, čo mám k dispozícii a som spokojný.

Ale asi je to o skúsenosti, priamej či nepriamej, ktorá vytvára sympatie. Nejakým spôsobom Ti výkon zvýšia všade, neikde lepšie, niekde horšie.

V Profituningu som bol s iným autom (zapchaj si uši Soda.. s Corsou :) ) a po piatich hodinách sedenia na obrubníku ju vrátili, že ju nevedia upraviť, pričom na stránkach písali, že vedia. Zháňal mapy z kadetade a nič tam nevedel nahrať. Ale vo všeobencosti je možné, že by vedeli iné auto, možno aj tento TSI motor, upraviť kvalitne aj oni, myslím, že Soda u nich nejaké úpravy už riešil a zhrnul to jasne.

Pri novom alebo zánovnom aute som ja osobne skôr opatrný, možno starú 1.8T by som dal upraviť aj kamarátovi do garáže, preto riešim aj skúsenosť, povesť a recenzie úpravcov. Ak by si chcel ísť výkonom ďalej, tak môžeš skúsiť úplne na mieru úpravu, to mi na inom aute robil pán Hanko z Turian (BH Motorsport), ktorý sa tiež špecializuje hlavne na VW (mne robil paradoxne Forda a keď mi ho odovzdával povedal, že už Forda na úpravu nezoberie :) ) a čo robí, robí výborne.
1soda

Nemusim si zapchavat usi....ze tam chodim a spravili mi 50 aut neznamena,ze niesom objektivny....ano nevedia vzdy vsetko
Seat Leon 5F cupra R 310
Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

Nie nie, skôr som myslel, že mi budeš nadávať, že to sa Corse nerobí :D
tomiST

Ivan Ryban napísal: Pondelok, 20. Decembra 2021, 09:54 To máš ako športovú obuv. Kupuješ si Nike, lebo si mal zopár modelov a výborne sa Ti v nich chodilo, páčia sa Ti, zvykol si si na ich dizajn. S ostatnými buď nemáš dobré skúsenosti, alebo žiadne, pritom aj Adidas alebo Puma robia kvalitné topánky a môžu byť fajn, ale nabudúce si aj tak kúpiš Nike.

Mám ho v druhom 2.0 TSI (CCZB) a s výsledkom som spokojný, vyzerá to tak, že chalani vedia, čo robia, plus viem si sám prepínať nastavenia (napríklad kvôli inému benzínu, alebo emisnej kontrole).
Jasne, rozumiem :). Ak by som to riesil, tak bud profituning, alebo MM racing... ziadny garazisti, alebo potulni tuneri. V profi sa mi paci, ze maraju vykon pred a po ... a robia pomerne vela aut, ako vraví aj 1soda.

Aj ked ta moznost prepinat softy je velmi fajn ... ale aj pomerne draha .. co som pozeral, tak 700 evri soft a este nieco cez 120 evri ten HW na prepinanie...
Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

bez DPH ;) ale treba vždy napísať úpravcovi, ku ktorému by si išiel, alebo aj dvom (momentálne najbližšie v ČR), oni Ti napíšu cenu, môže byť trošku lepšia
1soda

Ivan Ryban napísal: Pondelok, 20. Decembra 2021, 10:58 Nie nie, skôr som myslel, že mi budeš nadávať, že to sa Corse nerobí :D
Ale kde,tiez by som ju chipol:D ....teda chcel aspon
Seat Leon 5F cupra R 310
1soda

tomiST napísal: Pondelok, 20. Decembra 2021, 11:43
Ivan Ryban napísal: Pondelok, 20. Decembra 2021, 09:54 To máš ako športovú obuv. Kupuješ si Nike, lebo si mal zopár modelov a výborne sa Ti v nich chodilo, páčia sa Ti, zvykol si si na ich dizajn. S ostatnými buď nemáš dobré skúsenosti, alebo žiadne, pritom aj Adidas alebo Puma robia kvalitné topánky a môžu byť fajn, ale nabudúce si aj tak kúpiš Nike.

Mám ho v druhom 2.0 TSI (CCZB) a s výsledkom som spokojný, vyzerá to tak, že chalani vedia, čo robia, plus viem si sám prepínať nastavenia (napríklad kvôli inému benzínu, alebo emisnej kontrole).
Jasne, rozumiem :). Ak by som to riesil, tak bud profituning, alebo MM racing... ziadny garazisti, alebo potulni tuneri. V profi sa mi paci, ze maraju vykon pred a po ... a robia pomerne vela aut, ako vraví aj 1soda.

Aj ked ta moznost prepinat softy je velmi fajn ... ale aj pomerne draha .. co som pozeral, tak 700 evri soft a este nieco cez 120 evri ten HW na prepinanie...
Mmracing urcite nie ....kamo,bez srandy
Seat Leon 5F cupra R 310
tomiST

1soda napísal: Pondelok, 20. Decembra 2021, 20:49
Mmracing urcite nie ....kamo,bez srandy
ok, jasne, dam si poradit ... profi je moj favorit - ak bude o 5 rokov este fungovat :)
1soda

Tak ,o 5rokov tu mozno nebude vacsina z nas :lol: :lol: :lol:
Seat Leon 5F cupra R 310
Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"