Skúsenosti 2.0 Eco TSI BZ 190k (140kW)

tomiST
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 18 Dec 2021, 21:25
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Pohlavie: Muž
Okres: BA - Bratislava

Re: Skúsenosti 2.0 Eco TSI BZ 190k (140kW)

Príspevok od používateľa tomiST »

Vraj jednym z rozdielov medzi 190 a 245 verziou je to, ze 245 ma plne kovane ojnice a ojnicne loziska, pricom 190 len ciastocne + turbo od Continentalu nastavene na 1 bar, 245 ma na 1,2 baru ... a ostatne je vraj rovnake ... (z videotestu Formentora, Medziplyn) .
Používateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26

Príspevok od používateľa 1soda »

myslim ze to je blbost .... tam bude viac rozdielov .... hlavny rozdiel bude vacsie turbo ,az potom vyssi plniaci tlak ...... nemal som tie motory vedla seba a to co je vnutri ,velkosti ventilov,ci rozne nastavenia vaciek a casovania .....nato novinar nema . Ved ti hlupaci doteraz nevedia odkial ide ten umely zvuk motora
tomiST
Dátum registrácie: 18 Dec 2021, 21:25

Príspevok od používateľa tomiST »

... a niekde pisu, ze ma este ine turbo a 190 ma variabilne casovanie/zdvih na vstupe a 245 na vystupe ... ale len som sa docital, houby tomu rozumiem
1soda
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26

Príspevok od používateľa 1soda »

jo,to casovanie som pisal vyssie a to je dost dolezite ..... ale je to jedno ,kedze upravovat to nove nebudes :) ...tiez by sa asi tazko zhanali komponenty na tie nove motory + je tam velky rozdiel v softe ,kde nemas parametre pri tom 190ps,ktore by po dvihnuti vedeli dosahovat to co je treba. Su tam omedzenia a treba potom swapovat aj soft,ci casti softu zo silnejsich verzii.

Ja mam doma nazad moj upraveny leon a chodi neskutocne. Ked si clovek nato zvykne a potom po case to skusi znova,je to dost prekvapenie ako rychlo zabuda na tie neskutocne pocity zrychlenia :)
Ivan Ryban
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 28 Nov 2013, 23:29
Auto: Altea FreeTrack ('07-)
Okres: DT - Detva

Príspevok od používateľa Ivan Ryban »

Áno, spomínam si, že toto som aj ja zisťoval keď som ho kúpil, že časované ventiôly na výstupe znamená športový motor a možnosť zvýšenia výkonu, časované ventily na vstupe znamená nepodarený eko motor a tam si aj skončil :)

Pekné svatiky chlapci
Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"