Full LED po facelifte

Užívateľov profilový obrázok
Ferko150
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 09 Apr 2017, 13:16
Auto: Leon 5F ('13-)
Pohlavie: Muž
Okres: NZ - Nové Zámky

Re: Full LED po facelifte

Príspevok od užívateľa Ferko150 » 23 Mar 2019, 22:47

qeeley napísal:
14 Jún 2018, 10:45
Ahojte,
chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s Full LED svetlami po facelifte Leona 5F.

Totižto Seat údajne zvýšil ich svietivosť cca o 50 % a svietia pekne silno, avšak aj po opakovanom nastavení v autorizovanom servise zjavne svietia vyššie (hlavne pri obsadení auta viac ako 2 osobami resp. pri zaťažení kufra), čo spôsobuje že hlavne v noci dostávam prebliky od oprotiidúcich vodičov (čo nie je pre nich ani pre mňa príjemné). Hmotnostný senzor sklonu svetlometov po naštartovaní svetlá vždy nastaví - otázne je či dobre, nakoľko pri vyššom zaťažení auta (nie extrémnom, stačí obsadenie 2 osobami vzadu + nejaké veci v kufri) svietia svetlá vyššie. Manuálne som ich stiahol šróbmi trochu dole ale pri zaťažení sa ten problém opakuje. Čítal som o tom aj na českom fóre a zjavne nie som jediný. Jedná sa o Leon ST FR 1.4 92kW (2017).

Keď porovnám LED svetlá v novej Škode Karoq (2018) na ktorej taktiež jazdím tak tie zas majú podľa mňa veľmi malý dosvit (neporovnateľný s Leonom).

Dík za info a postrehy
Meviem, či si to už vyriešil, ale tento problém som mal aj ja, nové auto, prvá jazda v noci a svetlá svietili do neba. V servise mi to nastavili. Potom som išiel na dovolenku, auto naložené a každý mi blikal. Musel som svetlá znížiť manuálne s imbusákmi na svetlách. Po dovolenke som išiel do Seatu v NR, kde som auto kupoval a tam zistili, že riadiaca jednotka nastavenia svetiel nekomunikuje, takže nefungovalo automatické nastavenie svetiel. Potom zresetovali uvedenú RJ, resp. na určitý čas odpojili a odvtedy to funguje ako má ;)

jackdaws
Dátum registrácie: 29 Nov 2019, 20:50
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: Iné / Other

Re: Full LED po facelifte

Príspevok od užívateľa jackdaws » 30 Nov 2019, 23:31

O kolko ste pridvihli. Ja mam zatial o jednu celu otocku kedze som tam mal znacky fixou...

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektrika"