Adaptivny tempomat leon x perience

Michal Benka
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 28 Feb 2016, 21:00
Auto: Leon 1P ('05-13)
Pohlavie: Muž
Okres: BA - Bratislava

Adaptivny tempomat leon x perience

Príspevok od užívateľa Michal Benka » 08 Mar 2016, 21:10

Pani ma z vas niekto front assist ? Adaptivny tempomat... ja mam a potreboval by som poradit. V ponuke menu na pristrojovke mam moznost ho aktivovat a deaktivovat a zatial som nebadal rozdiel ci to je aktiv alebo neaktiv.

Je mozne na aute s adaptivnym tempomatom mat moznost ako keby to bol klasicky tempomat? Osobna prva skusenot je pre man zatial skor otravujuca ako prinasajuca benefit (ano mozno sila zvyku)

...osobne ma momentalne vyrusuje, ze auto zakazdym spomaly pri zzaregistrovani auta pred v pripde , ze ie pomalsie
...ano viem tato vzdialenost sa da nastavit no vsak aj ked ju mam nastavenu na min tak je to este stale dost velky odstup
...tym padom nie je jazda plynula ale typu 130 spmalenie na 125 niekedy aj na 120 a potomzase zrychlenie na 130
...a ked nechcem aby auto spomalilo (teda adapt. Tempomat zareagoval) musim zacat objehat auto uz velmi skoro...
...stary dobry klasicky tempomat

Vdaka za vase postrehy...

Užívateľov profilový obrázok
erik131
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 26 Mar 2014, 00:30
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: GA - Galanta

Re: Adaptivny tempomat leon x perience

Príspevok od užívateľa erik131 » 08 Mar 2016, 23:20

To že je vypnutý front asist spoznáš ľahko, auto ti samo núdzovo nezabrzdí. Ak sa ti ešte nezobrazila na PC výstraha front assist, tak len treba treba rýchlo dobehnúť pohybujúce sa auto (toto je veľmi dôležité!!! na stojace autá nereaguje) a auto ťa aktusticky a vizuálne upozorní že brzdi. Ak by si nebrzdil tak ti prebrzdí kolesá a ak ani potom neraguješ auto dáva plné brzdy (či sa vyhne nárazu neviem, na toto gule nemám :) )
Mám to celkom vyskúšané, naučil som sa s tým systémom žiť, viem kedy a ako reaguje. Chce to len cvik lebo to je niečo úplne iné ako obyčajný tempomat.

-áno ak zaregistruje že ide pomalšie auto, brzdí aj tvoje auto to je adaptívny tempomat :) . Ak ide to auto o dosť pomalšie brzdí výraznejšie, záleží v akom ho máš režime (eco, sport, normal), v meste mi to vyhovuje, s klasickým tempomatom som ho stále zapínal/vypínal. Tu mám zaradený 3 stupeň a auto si pekne reguluej rýchlosť od cca 30 do 60km/h

-minimálna vzdialenosť pri 130km /h je cca 2s, to je myslím adekvátne. V kolóne to je už príliš a niekto sa ti tam väčšinou pichne, ale úlohou tempomatu je udržiavať bezpečnú vzdialenosť, ktorá je práve 2s

-auto vždy bude prispôsobovať rýchlosť autu pred tebou

-alebo držať plynový pedál, čím príde k deaktíváci až kým zase plynový pedál nepustíš. Na predbiehanie po diaľnici to chce cvik

-s klasickým tempomatom sa to nedá porovnať, ak budeš stále bojovať proti nemu nikdy si na neho nezvykneš ;)
Seat Leon ST FR 1.8 TSI manual, emocion red

Michal Benka
Dátum registrácie: 28 Feb 2016, 21:00

Príspevok od užívateľa Michal Benka » 10 Mar 2016, 21:40

erik131 napísal:To že je vypnutý front asist spoznáš ľahko, auto ti samo núdzovo nezabrzdí. Ak sa ti ešte nezobrazila na PC výstraha front assist, tak len treba treba rýchlo dobehnúť pohybujúce sa auto (toto je veľmi dôležité!!! na stojace autá nereaguje) a auto ťa aktusticky a vizuálne upozorní že brzdi. Ak by si nebrzdil tak ti prebrzdí kolesá a ak ani potom neraguješ auto dáva plné brzdy (či sa vyhne nárazu neviem, na toto gule nemám :) )
Mám to celkom vyskúšané, naučil som sa s tým systémom žiť, viem kedy a ako reaguje. Chce to len cvik lebo to je niečo úplne iné ako obyčajný tempomat.

-áno ak zaregistruje že ide pomalšie auto, brzdí aj tvoje auto to je adaptívny tempomat :) . Ak ide to auto o dosť pomalšie brzdí výraznejšie, záleží v akom ho máš režime (eco, sport, normal), v meste mi to vyhovuje, s klasickým tempomatom som ho stále zapínal/vypínal. Tu mám zaradený 3 stupeň a auto si pekne reguluej rýchlosť od cca 30 do 60km/h

-minimálna vzdialenosť pri 130km /h je cca 2s, to je myslím adekvátne. V kolóne to je už príliš a niekto sa ti tam väčšinou pichne, ale úlohou tempomatu je udržiavať bezpečnú vzdialenosť, ktorá je práve 2s

-auto vždy bude prispôsobovať rýchlosť autu pred tebou

-alebo držať plynový pedál, čím príde k deaktíváci až kým zase plynový pedál nepustíš. Na predbiehanie po diaľnici to chce cvik

-s klasickým tempomatom sa to nedá porovnať, ak budeš stále bojovať proti nemu nikdy si na neho nezvykneš ;)
Vdaka za info...ano je to urcite o zvyku...ale ozaj zatial si nemozem zvyknut :cry:
Jednoducho ked som mal stary tempomat jazda po dialnici bola o mnoho plynulejsia...s tymto novym jednoducho este stale neviem odhadnut vzdialenost bez toho, aby mi auto zbytocne pribrzdilo :scratch:

V kazdom pripade v meste je to super vec...

jaroslavv
Dátum registrácie: 11 Júl 2016, 18:29
Okres: ZV - Zvolen

Príspevok od užívateľa jaroslavv » 11 Júl 2016, 18:46

Zdravím Vás všetkých. Som čerstvý majiteľ Leonu (2016). Prosím o info ohľadne Front Assist. Mám pocit, že absolútne nefunguje. Nedopracoval som sa k žiadnej výstrahe ohľadne vzdialenosti medzi mojim a predo mnou idúcim autom. Adaptívny tempomat funguje ako má.

masur
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 21 Máj 2015, 19:02
Okres: PP - Poprad

Príspevok od užívateľa masur » 11 Júl 2016, 19:27

jaroslavv vitaj : ) zaloz vlakno pridaj par foto , info co to mas zac a urcite ti tu par riadkov chalani napisu ... vela stastnych km
Seat LEON FR

erik131
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 26 Mar 2014, 00:30
Okres: GA - Galanta

Príspevok od užívateľa erik131 » 12 Júl 2016, 10:23

jaroslavv napísal:Zdravím Vás všetkých. Som čerstvý majiteľ Leonu (2016). Prosím o info ohľadne Front Assist. Mám pocit, že absolútne nefunguje. Nedopracoval som sa k žiadnej výstrahe ohľadne vzdialenosti medzi mojim a predo mnou idúcim autom. Adaptívny tempomat funguje ako má.
Keď si príliš nalepený na aute pred tebou tak na palubnom pc ti v pravom dolnom rohu ukáže symbol. Dve autíčka ktoré so oddelené čiarkou nad ktorou je výkričník. To je akože signalizácia že si moc blízko. Ďalší signál dostaneš vtedy ak sa rýchlo približuješ k autu pred tebou a nebrzdiš. Vtedy ti zaznie taký pípajúci signál a na celom displeji sa rozsvieti veľký piktogram auta, ktorý tam zostane asi 3s.
A posledná funkcia je že, ak by si ani vtedy nereagoval auto ti dokonca prebrzdí. Čo znamená, asi na pol sekundy dá plné brzdy a hneď ich uvoľní, ako také posledná varovanie aby si brzdil.
Ak stále nereaguješ auto dáva plné brzdy (ale na toto nemám odvahu :D).
Čo sa mi občas stane je to prebrzdenie napr ak robím myšičku tak zeragistruje auto predomnou a kým prejdem do ďalšieho pruhu dá mi plné brzdy na chvíľu- a toto ti spraví auto aj pod plným plynom tak bacha aby si sa nevystrašil. Alebo sa mi stane že autá predomnou začnú intenzívne brzdiť, ja síce brzdím ale nie tak prudko tak mi front assist zošliapne ešte viac brzdový pedál- doslova sa mi prepadne pod nohami, že chlape brzdi viac :)

Je to v celku zvláštny systém a treba si na neho zvyknúť. Mne pípa pravidelne :) a už poznám všetky jeho reakcie, no viem si predstaviť že človek čo jazdí a ešte mu nezakročil do riadenie môže ostať v šoku. Na druhú stranu dokáže pekne varovať a zasiahnuť ak niekto pred tebou náhle zabrzdí a ty sa nepozeráš alebo podobne.
Seat Leon ST FR 1.8 TSI manual, emocion red

blahes
SEAT Klub VIP
SEAT Klub VIP
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 16:13
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: NZ - Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa blahes » 12 Júl 2016, 10:54

no fuj toto :D
tak taketo veci ja v aute nepotrebujem :D

"Pisane na tHajfone cez Tapatalk"
ex... 1997 Toledo 1L 1.9tdi 66kw bounce edition
.
ex... 2008 Ibiza FR 1.9tdi :)
.
2010 Renault Megane RS Cup 250 :)

1soda
**SEAT Club**
**SEAT Club**
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...

Príspevok od užívateľa 1soda » 12 Júl 2016, 11:02

dost zbavane je mat toto na 310ps honde type R ....kde pri obiehani v meste (a porusovani maximalnej povolenej) sa pri preradovani stava ze radar zachyti obiehane vozidlo ked ho minate do kriza a ubere ci ma tendenciu zbrzdit na sekundu pri "sportovej" jazde :D ...dost neprijemne je to a vie to vcelku narusit plynulost a bezpecnost ...a tiez ked to zacne pipat je to vcelku na zlaknutie :D
Seat Leon FR 2.0 tdi 184: remap profituning 220ps/460nm,Gti 7 performance tlmice/pruziny,stabilizatory predok arteon/zadok GTI,silenty ramien Gti clubsport S,narazniky cupra,vyfuk cupra,skratene radenie cupra.

blahes
SEAT Klub VIP
SEAT Klub VIP
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 16:13
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: NZ - Nové Zámky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa blahes » 12 Júl 2016, 11:11

som rad, ze u mna sa pipanie ozve len ked musim preradit vyssi kvalt :D