Full LED po facelifte

qeeley
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 16 Máj 2016, 18:47
Auto: Leon 5F ('13-)
Pohlavie: Muž
Okres: NR - Nitra

Full LED po facelifte

Príspevok od užívateľa qeeley » 14 Jún 2018, 10:45

Ahojte,
chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s Full LED svetlami po facelifte Leona 5F.

Totižto Seat údajne zvýšil ich svietivosť cca o 50 % a svietia pekne silno, avšak aj po opakovanom nastavení v autorizovanom servise zjavne svietia vyššie (hlavne pri obsadení auta viac ako 2 osobami resp. pri zaťažení kufra), čo spôsobuje že hlavne v noci dostávam prebliky od oprotiidúcich vodičov (čo nie je pre nich ani pre mňa príjemné). Hmotnostný senzor sklonu svetlometov po naštartovaní svetlá vždy nastaví - otázne je či dobre, nakoľko pri vyššom zaťažení auta (nie extrémnom, stačí obsadenie 2 osobami vzadu + nejaké veci v kufri) svietia svetlá vyššie. Manuálne som ich stiahol šróbmi trochu dole ale pri zaťažení sa ten problém opakuje. Čítal som o tom aj na českom fóre a zjavne nie som jediný. Jedná sa o Leon ST FR 1.4 92kW (2017).

Keď porovnám LED svetlá v novej Škode Karoq (2018) na ktorej taktiež jazdím tak tie zas majú podľa mňa veľmi malý dosvit (neporovnateľný s Leonom).

Dík za info a postrehy

Užívateľov profilový obrázok
saman
The Allmighty
The Allmighty
Dátum registrácie: 28 Júl 2008, 19:26
Auto: AUDI
Okres: DE - Nemecko

Re: Full LED po facelifte

Príspevok od užívateľa saman » 14 Jún 2018, 10:56

takto, v autorizovanom servise mi nastavili kedysi xenobove tak naprs, ze som mal tiez ten problem... neviem ci v niektorych servisoch na to tak kaslu a rozhasia aj to co svieti dobre, ale nasledne ke d uz boli nastavene dobre som im zakazal sa ich chytat a to iste plati ak pre terajsoe aito... nastavovanie svetiel maju zakazane...zatial sa mi ich nikto nechytil

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

ŠAMAN

AUDI A4 B8 2.0 TDI 110kw
SEAT LEON 1P 1.8 TSI 118kw [nezvestny]
SEAT LEON 1M 1.4 16V 55kW [predany]

Luben
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 27 Máj 2009, 10:42
Okres: PP - Poprad

Príspevok od užívateľa Luben » 14 Jún 2018, 22:31

:) heh, a ja som si ich este pridvihol, lebo sa mi zdalo ze to svieti prilis nizko :)
A o 50 % svietivosti viac je pekny marketing...😉
Seat Leon ST FR 1.4 TSI ACT
Ex: Seat Ibiza 1.6 16V Sport

1soda
**SEAT Club**
**SEAT Club**
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 14 Jún 2018, 22:38

qeeley napísal:
14 Jún 2018, 10:45
Ahojte,
chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s Full LED svetlami po facelifte Leona 5F.

Totižto Seat údajne zvýšil ich svietivosť cca o 50 % a svietia pekne silno, avšak aj po opakovanom nastavení v autorizovanom servise zjavne svietia vyššie (hlavne pri obsadení auta viac ako 2 osobami resp. pri zaťažení kufra), čo spôsobuje že hlavne v noci dostávam prebliky od oprotiidúcich vodičov (čo nie je pre nich ani pre mňa príjemné). Hmotnostný senzor sklonu svetlometov po naštartovaní svetlá vždy nastaví - otázne je či dobre, nakoľko pri vyššom zaťažení auta (nie extrémnom, stačí obsadenie 2 osobami vzadu + nejaké veci v kufri) svietia svetlá vyššie. Manuálne som ich stiahol šróbmi trochu dole ale pri zaťažení sa ten problém opakuje. Čítal som o tom aj na českom fóre a zjavne nie som jediný. Jedná sa o Leon ST FR 1.4 92kW (2017).

Keď porovnám LED svetlá v novej Škode Karoq (2018) na ktorej taktiež jazdím tak tie zas majú podľa mňa veľmi malý dosvit (neporovnateľný s Leonom).

Dík za info a postrehy
myslim ze je to problem podvozka ..ktory je prehnane makky a tym padom senzor nedokaze pracovat v takom rozpati ....kazdpadne vcelku neprijemna vec
Seat Leon FR 2.0 tdi 184: remap profituning 220ps/460nm,Gti 7 performance tlmice/pruziny,stabilizatory predok arteon/zadok GTI,silenty ramien Gti clubsport S,narazniky cupra,vyfuk cupra,skratene radenie cupra.

bobco
Dátum registrácie: 16 Okt 2010, 23:56
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Okres: BL - Bratislava

Príspevok od užívateľa bobco » 15 Jún 2018, 00:39

Ja som mal tento problem na Ibize (sice bi-xenon) tiez, na pocudovanie, v inom servise nez Seat mi to nastavili lepsie ako priamo v Seate. Takze odporucam navstivit iny servis. Kludne aj iny Seat servis.

Doplnam: este ma napadla jedna vec, tie osoby nasadaju do auta uz po nastartovani? Skus sa postavit proti dajakemu muru, aby si videl ako svetla svietia a potom nech si dakto sadne dozadu a zatazi vozidlo pri nastartovani a ci uvidis, ci sa svetla same klesnu dolu. Mozno tam bude dajaka SW zavada, ze sa steluju iba pri kalibracii pri nastartovani a nie nestiahnu sa svetla dole uz ked motor bezi. Pri dnesnej elektronike a SW co tam je, by som sa vobec tomuto necudoval keby to tak bolo
=========================
Seat Ibiza FR 110kw 2010

qeeley

Príspevok od užívateľa qeeley » 15 Jún 2018, 08:35

Mňa to presne napadlo že jednoducho ten podvozok (navyše pri FR znížený) je relatívne mäkký a jednoducho ten senzor síce skloní svetlá ale nestačí to na ten náklon auta po jeho zaťažení vzadu...

K tým autorizovaným servisom - bol som v 2 rôznych a nepomohlo :). Čo sa týka práce senzora iba po naštartovaní (a nie aj počas chodu motora a prípadnom dodatočnom zaťažení) - na Leone to síce nemám odskúšané ale na Karoqu to pekne vidno že akonáhle zaťažím auto dodatočne tak aj keď už je naštartované, vždy si prispôsobí dĺžku lúča (tak predpokladám že je to tak aj v Leone).

1soda
**SEAT Club**
**SEAT Club**

Príspevok od užívateľa 1soda » 15 Jún 2018, 09:16

nic nieje znizene :D ....su to normalne podvozky...a pri 1.4tsi hodne makke. Akurat combi je natom o chlp lepsie ,kedze je vzadu vacsia hmotnost. Klasika 1.4 tsi je vcelku huspenina a nie podvozok.
Seat Leon FR 2.0 tdi 184: remap profituning 220ps/460nm,Gti 7 performance tlmice/pruziny,stabilizatory predok arteon/zadok GTI,silenty ramien Gti clubsport S,narazniky cupra,vyfuk cupra,skratene radenie cupra.

Luben
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 27 Máj 2009, 10:42
Okres: PP - Poprad

Príspevok od užívateľa Luben » 15 Jún 2018, 09:23

FR kovy podvozok pri tomto aute je znizeny o 15 mm
Seat Leon ST FR 1.4 TSI ACT
Ex: Seat Ibiza 1.6 16V Sport

1soda
**SEAT Club**
**SEAT Club**

Príspevok od užívateľa 1soda » 15 Jún 2018, 09:42

jasne .....tak sa postav za 2 roky k seriovemu 5F a zistis,ze tvoje FR je vyssie :lol:

Som mal donedavna niekde fotku...klasika 1.9sdi fabia na 15tkach a fabia RS (ZNIZENA OPROTI SERII O 15MM) ....FABIA 1.9SDI bola nizsie asi o pol centimetra. Stali sme vedla seba a dotykali sa zrkadlami ;) ....cize stred auta ,nie predok ci zadok zatazeny.

Leon cupra ma oproti FR znizenie cca 8mm. No FR som mal cirka rovnako vysoke ako 1.6tdi 5F. Ked som dal neunavene pruziny,bolo este vyssie. Vyska vozu sa meni casom ,kazdy rok auto klesa a zisti to clovek ak da nove pruziny. A aj ked je vysledna vyska podvozku snad nizsia,je to vsetko len zatazenim vozu,naraznikmi,motorizaciu,velkostou pneu a pod.
Nikdy nedate na 1.6tdi pruziny s 2.0tdi FR tak,aby to 1.6tdi bolo nizsie ;)

qeeley

Príspevok od užívateľa qeeley » 15 Jún 2018, 10:52

Ešte ma napadla jedná vec... mám tam od výroby DCC tlmiče, či aj to nemôže na to vplývať nejakým zvláštnym spôsobom (oproti verziám s klasickými), ale to pochybujem...

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektrika"