Prvá výmena

Používateľov profilový obrázok
spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 08 Máj 2015, 02:57
Auto: Leon 1P ('05-13)
Pohlavie: Muž
Okres: AT - Rakúsko

Re: Prvá výmena

Príspevok od používateľa spina »

poradie vybraných olejov.. pri tvojom prevádzkovaní vozidla to vidím rovnako. Mobil1 New Life je :cool:

Prvá výmena do 4-5tkm je optimálna.. ale zas nieje nutné to preháňať s ultrakrátkym prvým intervalom, napr. už po prvej tisícke.. olejový filter vychytáva do cca 5tkm účinne kokový oder a neznižuje sa ešte jeho efektivita filtrovania, tzn. ešte nič neprepúšťa obtokom.
Po prvej tisícke nabehaných kilometrov, motor aj tak ešte nieje ani zďaleka úplne zabehnutý a stále sa ešte zbierajú oderové kovové častice.. tzn. zakontaminuješ aj nový olej, resp. zasieraš aj naďalej filter, ktorý tam ale potom už necháš klasika 15tkm doďalšej výmeny..? toto nieje moc optimálne.
Po tých 4-5tkm je už viacmenej motor z tohoto hľadiska usadený a nový olej s filtrom sa už oderom nezasiera-už nieje problém ho (novú ol. náplň) tam nechať 15tkm.
Luben
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 27 Máj 2009, 10:42
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: PP - Poprad

Príspevok od používateľa Luben »

immortal, prezeniem po dialnici znamena u teba tocit to max do 3000 ot ? :D
Seat Leon ST FR 1.4 TSI ACT
Ex: Seat Ibiza 1.6 16V Sport
jozzo
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 18:20
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: KE - Košice

Príspevok od používateľa jozzo »

Ja čo som kupil môj kár od malo jazdiacej mladej rodinky, tak na tacho bolo 19 tis.km. A v serviske servis a výmeny oleja na 5, 11, 15 tis.km. Ani nevedia, ako dobre spravili :) Motorik si len tak pradie...
Naposledy upravil/-a jozzo v 16 Apr 2016, 18:23, upravené celkom 1 krát.
Kia Ceed 2019
ex - Kia rio EX 1,25 MY 2013
ex - Leon 1,9 TDI 66 kw,AGR
immortal
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 14 Aug 2008, 16:15
Okres: RK - Ružomberok

Príspevok od používateľa immortal »

Luben napísal:immortal, prezeniem po dialnici znamena u teba tocit to max do 3000 ot ? :D
3000 otáčok je na leone na tacháči 140 km a išiel už aj 170 tak neser je ešte v zábehu :01:
Sociedad Española de Automóviles de Turismo - SEAT
mario077
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 23 Jan 2010, 14:17
Okres: PE - Partizánske

Príspevok od používateľa mario077 »

Caute seataci. Mam leon 1.4tsi fr r.v 2014 150konikov.
Prva vymena oleja bola po 10 000 najblizsie mam naplanovanu na 30 000. Je to podla vas ok.
Resp vie mi niekto poradit co vsetko je dobre pri najblizsej vymene vymenit okrem oleja?
Moc diky za kazdu radu
unimark
Dátum registrácie: 20 Apr 2016, 21:12
Okres: BL - Bratislava

Príspevok od používateľa unimark »

Zdravim Vas, na mojom Leošovi 1.2 TSI 81 kW mám ten premenlivy servisný interval čiže max 2roky alebo max 30000km. Teraz mam najazdených 1100km, spravil by som to tak,ze by som chodil na také medzi vymeny oleja garažnikovy, prvy krat pri 5000km a potom podla toho čo zahlási PP do Seat servisu. Samozrejme kupim origo olejovy filter a olej podla špecifikacie VW. Otazka či vedia v seat servise na to prísť? hmmm
spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

unimark.. rob to tak, ako plánuješ, je to rozumné a vhodné.. V autoriz. servise na nič nikto nepríde, pokiaľ ti u "garážnika" po výmene nevyresetujú stav v PP a použiješ originálny olejový filter od VAG.
mario077 napísal:Mam leon 1.4tsi fr r.v 2014 150konikov.
Prva vymena oleja bola po 10 000 najblizsie mam naplanovanu na 30 000. Je to podla vas ok.
je otázne kedy ťa PP vyzve na návštevu servisu a výmenu oleja.. podľa spôsobu prevádzkovania a typov jázd to môžu byť rôzne intervaly.. no v každom prípade v žiadnom TSI/TFSI by som olej pri bežnej kombinovanej prevádzke nenechal dlhšie ako 15tkm.. jedine v prípade veľmi častých dlhých jázd s malým počtom studených štartov, tzn. služobáky ktoré jazdia vkuse hore dole krížom krážom republiku alebo do zahraničia a pod. sa to dá akceptovať a neublíži to.
masur
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 21 Máj 2015, 19:02
Okres: PP - Poprad

Príspevok od používateľa masur »

@unimark
kludne to mozes menit i v autorizaku , nikto ti na to nic zle nepovie , musis ale jasne povedat ze chces len vymenit olej bez zapisania do PP a vymenia ho , ja to tak robim
interval v PP mam bez zmeny , teda ponechany na 30t
okrem oleja a filtra ti vymenia aj skrutku ktora je v nasich motorizaciach zevraj plastova , pre 1.8 a 2.0 kovova , tolko pre mna pikoska z poslednej vymeny
Seat LEON CUPRA R ST
666biker
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 06 Aug 2014, 19:54
Okres: KE - Košice

Príspevok od používateľa 666biker »

pri mojej vymene oleja po 15tis km mi sami v servise navrhli, ze mi mozu zmenit interval vymeny oleja na 15tis/1rok a servisny interval ostal nezmeneny na 30tis.
seat leon st - style - 1.4TSI 92kW
Obrázok
unimark

fajn, ešte by to chcelo vybrat nejaky dobry olej, takze čo by ste mi doporučili ? 5W-30 alebo 5W-40 či dokonaca 0W-40 ? Mobil 1, Valvoline, ci nejaku fajnovost ? :-) Specifiakcia samozrejme Vw502.00
spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

na zmiešanú prevádzku (ako poskakovačky po meste a časté štarty, ako aj zároveň vypaľovačky na dialnici a pod..) pre pevný interval výmien do max. 15tkm, je Mobil1 0W-40 výborná voľba pre TSI agregáty.. alebo vynikajúci je aj MOTOREX XPERIENCE FS-X 0W-40

Samozrejme v pohode sa uživí a svoju prácu dobre odvedie aj akákoľvek 5w-40 VW502 z bežných zavedených značiek.. No tie 0w-40 by boli v rámci dodržania firemnej špecifikácie "VW502" TOP voľbou..
unimark

no moje štandartne jazdenie je 29km do práce a späť po okreskách, obcas jazda v BA, v lete Chorvatsko... niekde som čital, že chlapikovy sa po naliati toho Mobilu 1 zdvihla spotreba, vidím to na 5W-40 :-)
spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

zaujímavé by bolo vedieť čo tam lial za olej pred tým a celkovo viac informácií o samotnom vozidle, jeho stave, jazdených trás a spôsobe prevádzkovania atd.. Ale to je na už tak trochu inú debatu a pravdupovediac, ani nerád rozoberám špekulácie a bavím sa o nich, pokiaľ nie sú jednoznačné a úplne informácie.. v zmysle jedna pani povedala a pod.

Kľudne choď do nejakej 5w-40 VW502 do max. 15tkm.. hoci viem aj z vlastných zdrojov a skúseností, že konkrétne Mobil1 0W-40 si dosť dobre rozumie práve s 1.2TSI a všeobecne s TSI agregátmi.
unimark

jasné všeličo sa na nete popíše , tu je link https://www.oleje.cz/forum/olej-do-1-2- ... 40-30.html" onclick="window.open(this.href);return false; , inač možno deležitejise ako značka je ,kde kupit nejaky falšák by som nechcel...
spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

..ak sa bojíš akejsi "vyššej" spotreby benzínu s olejom SAE 0w-40, tak sa môžeš 2x tak báť s 5w-40 pretože tá má ešte vyššiu viskozitu za studena :)

..toto riešiť je úplná zbytočnosť, oproti napr. oleju 5w-30, by si s olejom 0w-40 nezaznamenal žiaden merateľný a jednoznačný rozdiel v spotrebách, ktorý by sa dal jednoznačne dať na vrub viskozite oleja.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"