Prvá výmena

marcopolo
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 22 Júl 2012, 19:06
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Muž
Okres: DE - Nemecko

Re: Prvá výmena

Príspevok od používateľa marcopolo »

nejde ani tak o to či je olej 0w-30 alebo 0w-40 či 5w-40 .. ale akú majú HTHS .. už u pricípu majú všetky oleje radu Xw-40 HTHS normalnu, nezniženú a lepšiu pre motor a pár deci horšiu pre spotrebu .. inak by sa ľahkobežné oleje ani nepouživali keby neboli emisné normy :D
Používateľov profilový obrázok
spina
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 08 Máj 2015, 02:57
Auto: Leon 1P ('05-13)
Okres: AT - Rakúsko

Príspevok od používateľa spina »

to už je ale na trochu inú debatu.. pointa tu je nejako čo najjednoduchšie vysvetliť, že riešiť zvýšenie/zníženie spotreby paliva medzi použitím k sebe veľmi blízkymi SAE olejov, je nezmysel. Jedná sa o zanedbateľné rozdiely, kde dokonca u vyjazdenejšieho-staršieho motora, môže použitie oleja vyššej viskozity hlavne za tepla-teda s tým spojenej aj jeho vyššej HTHS viskozity, spôsobiť práve mierny pokles spotreby benzínu, pretože viskoznejší olej lepšie a efektívnejšie dotesní už vzniknuté prípadne vôle a motor bude mať lepšou kompresiu a tym pádom aj efektívnejšie spaľovanie, tzn. budeš do toho musieť "sľapať" o chlp menej.
unimark
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 20 Apr 2016, 21:12
Okres: BL - Bratislava

Príspevok od používateľa unimark »

Lenže tak ma napadlo: ked budem menit každu nepárnu vymenu oleja neofiko Mobil 0w-40 a potom pojdem na ofiko výmenu ,dajú mi tam longlife 5W-30 Castrol , tak je otazka či je vhodne takto menit stále viskozitu hore dolu:-(
Ináč pozeral som filter čo mam a je to Mann W 712/92 ,ale bez označenia vyrobcu Mann ,len typ je tam vyznačený a viacjazične popisky drobným písmom, takže asi ho jedine namontovať pred ofiko výmenou,
lebo sa mi zdá ako keby tam davali schvalne taketo výbehove filtre (ako napriklad ten čierny VW),aby si to ludia nemenili neofiko, mozno som uz paranoidný :8: :)
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od používateľa 1soda »

vidim ze si kupite nova auta a rozkazuje vam co s nimi mate a mozete robit ktosi iny ....
vw Scirocco 2.0 tdi 130kw
unimark

žial je to tak, pokial by bola možnosť si nosiť vlastny olej do ofiko servisu ,tak by som to bral..... ale dať 160 euro každých 15000 km za nejaku long life sračku, zaruku mam 6 rokov, tak že byť či nebyť :-)
1soda
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...

Príspevok od používateľa 1soda »

Ved toto ...poistili si to zarukou ....zotrocili v podstate vase auta . Za 6rokov da clovek tolko za autorizak a vymeny oleja,ze by si za tie love opravil svojpomocne skoro kazdu beznu zavadu.
vw Scirocco 2.0 tdi 130kw
immortal
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 14 Aug 2008, 16:15
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: RK - Ružomberok

Príspevok od používateľa immortal »

unimark napísal:žial je to tak, pokial by bola možnosť si nosiť vlastny olej do ofiko servisu ,tak by som to bral..... ale dať 160 euro každých 15000 km za nejaku long life sračku, zaruku mam 6 rokov, tak že byť či nebyť :-)
ja si nosím olej aj filter do origo servisu už na treťom SEAT-e a nikdy s tým nebol problém treba len nájsť správny servis
Sociedad Española de Automóviles de Turismo - SEAT
unimark

tak to bych rád vedel , ktory servis v BA okolie.... :-)
erik131
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 26 Mar 2014, 00:30
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: GA - Galanta

Príspevok od používateľa erik131 »

Nenosím si síce vlastný, ale bez najmenších problémov mi tam lejú každých 10t km 5w40. Zmenil som ho hneď pri prvej výmene z longlife 5w30 na klasiku 5w40. Boli dosť prekvapený keď som prišiel po 12tkm že chcem nový olej, ale už si na mňa zvykli a neriešia :) . Aktuálne som menil už 5. olej. Je to ale stále castrol, nenosím si vlastný olej.
Tiež nebol nebol zmeniť interval z 30tkm na 15tkm pre olej a na klasickú záručnú prehliadku ostalo 30tkm.
Prídem do servisu a poviem čo chcem vymeniť, či olej či filtre. Povedia mi kedy by sa čo malo meniť podľa akože "návodu" ale nie je problém ak si to dám vymeniť skôr.
Seat Leon ST FR 1.8 TSI manual, emocion red
jurant
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 22 Mar 2009, 14:42
Auto: Altea FreeTrack ('07-)
Okres: KE - Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jurant »

unimark napísal: Ináč pozeral som filter čo mam a je to Mann W 712/92 ,ale bez označenia vyrobcu Mann ,len typ je tam vyznačený a viacjazične popisky drobným písmom, takže asi ho jedine namontovať pred ofiko výmenou,
Takyto olejovy filter MANN bez oznacenia sa mi minule podarilo kupit v Askof KE, predpokladam, ze to maju aj v inych predajniach alebo ini dodavatelia.
grznma
Dátum registrácie: 22 Apr 2016, 19:58
Okres: TO - Topoľčany

Príspevok od používateľa grznma »

Zdravím všetkých páni. Vedel by mi niekto zohnať olejový filter, ktorý je montovaný v prvovýrobe na motore 1,2 TSI 81 kw s označením MHL 04E 115 561 B (čierny). Môže byť aj použitý no musí byť bez vonkajších poškodení.
666biker
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 06 Aug 2014, 19:54

Príspevok od používateľa 666biker »

caute,
nebudem zakladat novu temu, tak sa skusim opytat tu.

idem menit olej, interval mam na vymenu oleja 15tis km / rok. [5w40]
nakolko si vlastny olej priniest clovek nemoze s kludnym svedomym, tak servis ponuka tieto oleje (cena za liter):

LUKOIL Genesis Special 5W-40 -> 12,50€
MOL Dynamic -> 14,00€
CASTROL Magnatec -> 22,50€

momentalne som na poslednej vymene pouzil Castrol Magnatec, len tie ich ceny v servise su poriadne prestrelene ako vidite.
Je olej napr. MOL Dynamic ovela horsia volba oproti Castrol z tejto trojice co ma clovek na vyber? alebo je to jedno? lebo ak je to jedno, tak 34eur rozdiel za 4 litre.
seat leon st - style - 1.4TSI 92kW
Obrázok
misoo
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 13:49

Príspevok od používateľa misoo »

olej je vdacne tema ako benzin/diesel, blondinky/brunetky atd... :) ja si myslim, ze zaklad je dodrzat specifikaciu aby to malo tie parametre ktore odporuca vyrobca. na znacke nezalezi, ale z psycho efektu by som nesiel do tej najlacnejsej a ani tej najdrahsej. nejaky rozumny stred, spravna specifikacia a si v klidku ;)
Leon Cupra 290
666biker
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 06 Aug 2014, 19:54

Príspevok od používateľa 666biker »

no ved prave,
4L Castrol Magnatec - 90eur
4L MOL Dynamic - 56eur
4L Lukoil - 50eur

toto bude v poradi tretia vymena oleja, prve dve davali Castrol Magnatec Prof. 5w40; ale tak pokial je to viac menej to iste ako MOL Dynamic; tak zbytocne platit 90eur ked to moze byt za 56eur v tom pripade
seat leon st - style - 1.4TSI 92kW
Obrázok
misoo
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 13:49

Príspevok od používateľa misoo »

v tomto ti neporadim, netusim ake su realne rozdiely medzi tymi olejmi. ale osobne by som asi zvolil castrol, kedze tu znacku poznam. hentie dve len z pocutia... :scratch:
Leon Cupra 290
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"