Sparovanie novych map s navigaciou leon 5F EasyConnect MIB1

Napísať odpoveď
explorer
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 20:08
Pohlavie: Muž
Okres: BB - Banská Bystrica

Sparovanie novych map s navigaciou leon 5F EasyConnect MIB1

Príspevok od užívateľa explorer » 12 Dec 2017, 08:22

Ahojte, zrejme uz kazdy, kto je majitelom seat leon 5f a ma navigaciu MIB1 bez zakupeneho alebo expirovaneho mapcare zistil ze aktualizacia map je nekonecny pribeh.
Novu kartu treb sparovat lenze maloktory predajca vie vobec ako a kazdy rok riesit to ise ak chce mat clovek aktualne mapy ... Po dlhsej dobe skumania/vyvyjania/testovania sa mi podarilo najst riesenie ako zabezpecit aby fungovali free updaty z navigation.com + aby navigacna databaza fungovala zo standardnej sd karty. Nie je to take jednoduche ako pri starsej generacii map kariet nie je mozne zmenit len data na karte aby to fungovalo. Ide o upravu fw v navigacnej jednotke pretoze navigacna jednotka kontroluje ci verzia map je rovnaka ako sparovana a verziu nie je mozne len tak zmenit na karte pretoze subory su podpisane takze zmena by mala za nasledok nefunkcnu kartu resp data na karte. Pokial to niekoho zaujima piste sem alebo PM.

Tomcat7575
Dátum registrácie: 08 Jún 2019, 06:38
Auto: Leon 5F ('13-)
Pohlavie: -

Re: Sparovanie novych map s navigaciou leon 5F EasyConnect MIB1

Príspevok od užívateľa Tomcat7575 » 08 Jún 2019, 06:40

Zdravim. Mozete mi napisat ako a odkial mapy stiahnem?

amd_sk
Dátum registrácie: 11 Sep 2018, 11:28
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: SC - Senec

Príspevok od užívateľa amd_sk » 11 Jún 2019, 07:41

Kľudne pokračuj, myslím že nie som sám koho to bude zaujímať :cool:

explorer
Dátum registrácie: 10 Mar 2015, 20:08
Okres: BB - Banská Bystrica

Príspevok od užívateľa explorer » 14 Aug 2019, 09:58

Mapy sa daju stiahnut zdarma na stranke https://www.seat.com/owners/my-seat/nav ... dates.html
Trocha sa to teraz pomenilo pred tym bol obsah na stranke navigation.com.

Problem je ale ten, ze kazdy novy mapovy obsah ma vyssiu verziu.

Teda mapy po nahrati na SD kartu budu fungovat len v pripade ze licencny "kontajner" v MIB jednotke obsahuje licenciu s verziou aku ma mapovy obsah. Ak nie tento mapovy obsah odmietne.

Pri kupe auta je ponukana tzv. sluzba map care co je vlastne update map zadarmo na tri roky dopredu.
V skratke to znamena, ze do jednotky nahraju licenciu pre 3 nasledovne verzie mapoveho obsahu, kedze kazdy rok sa verzia zvysuje o 1

Existuju navody ako "oklamat" jednotku len zmenou obsahu na sd karte v pripade jednotiek mib 1 high , mib 2 std a mib 2 high aby si navigacia myslela ze ide o povodne mapy ale v pripade MIB 1 STD jednotky o ktorej je tento topic je situacia uplne ina a tato jednotka je, co sa tyka map neprelomitelna len zmenou obsahu na SD karte a treba patchnut firmware a to je tiez mozne len rozobratim jednotky nie priamim updatom.

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"