Seat- áno alebo nie?

Napísať odpoveď
durezy
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 01 Máj 2019, 08:28
Pohlavie: Muž

Seat- áno alebo nie?

Príspevok od užívateľa durezy » 01 Máj 2019, 08:30

Dobrý deň, ahojte.
Hľadám si nové auto a podmienkami sú: benzín, automatická prevodovka, 4x4, vyšší posed/lepšia prejazdnosť, nech to nie je obrovská krava, bez športových sedadiel a nejaký normány výkon... Vozidlo chcem kúpiť nové, vyskladané na želanie.

Konkrétne sa mi páči Seat Ateca XCELLENCE 2,0 TSI 190 4Drive 7-DSG a tu začína moja otázka. Z veľa strán počúvam, že Seat nie, na to sa vykašli, je to odpad VW group. NIKTO mi však nevie povedať, čo presne je na tom aute zlé. Neštartuje? Hrdzavie? Nehrá rádio? Chodí na olej? Nekvalitné komponenty? Aké? Proste nejaký normalný akceptovateľný dôvod, prečo nie mi doteraz nikto nepovedal.

Mne to príde tak, že je to ďalšie auto z koncernu, používa koncernovú technológiu, ktorú poznám (cez Škodu aj VW) a som s ňou spokojný. Či mýlim sa? Kľudne by som zobral aj Škoda Karoq, lenže 2,0 TSi sa robí iba v športovej verzií so športovými sedadlami a tie práve ja nechcem.

Vedeli by ste mi prosím poradiť?
Ďakujem :)

Užívateľov profilový obrázok
lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 11 Okt 2015, 15:23
Auto: Leon 1P ('05-13)
Okres: TN - Trenčín

Re: Seat- áno alebo nie?

Príspevok od užívateľa lookisvk » 01 Máj 2019, 09:59

Je to to iste. Akurat sest ma niekde pouzite v interieri ine plasty pripdne nemusi byt tak odhlucneny ako vw napr. Ale inak je to to iste a urcite by som to nenazval odpad.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 01 Máj 2019, 09:59

zaujimave poziadavky ....vsetky vcelku dost nevhodne ,okrem toho posedu vyssieho,ten je prijemny :). Myslim si ze si prisiel neskoro s poziadavkami na benzin ,hlavne od koncernu. Ten novy 2.0tsi bude asi problemovy. Ma uz nove ekologicke riesenia,divne spalovanie a technologie ktore mozu robit neskor problemy. Na zaruku sa netreba spoliehat,vela krat to nevedia opravovat a menit to nechcu. Asi by som volil skor atecu z nemecka,vyskladanu s 1.4tsi 150 bez filtra pevnych castic.

K pointe dotazu- seat ano ci nie . Napisem ti to takto. Zaoberam sa autami 25 rokov. Seat bol prijemny uz ked mal klony od fiatu ,tak aj ich vlastne kusky ako seat ibiza 1....a nepocul som staznosti ani na ine verzie ,ktore sa na SK ani nedostali. Od zaciatku prvej VW group ibizy II (6K) ,cordoby ,ktore som jazdil a aj vlastnil sa nic zasadne nezmenilo a stale su tie auta kvalitne v ramci moznosti a kvalit koncernu. Facelift ibizi II (6k2),seat toledo ,leon I(1M) boli vyborne vozy ktore nie len ze konkurovlai golfu a polu ,ale mali v mnohom navrch. Ci uz vo verziach s top motorizaciami ,tak v sportovych vlastnostiach a dizajne ,kedze leon 1M je taka zabudnuta legenda zaciatkov vw group Seatu a obkukavany dodnes v top sport /FR verzii,ci cupra R 225,pripadne cupra v6 kompresor mtm. Ibiza 6K2 1.8 turbo 156 a 180ps nemali konkurenta v koncerne. Dalsi boom prisiel s leonom 1P ,ktory vyzeral akoby ho vyrobili ufoni ,no dizajnom bol ustaleny a nestarol az tak rychlo ako francuzke ci talianske dizajnove skvosty. Neskor prislo Exeo,kopia audi ,kde sa o kvalite hovorit ani nemusi ....na sltpikoch exea je 4kruh audi vylisovany v karoserii. Takze debatovat sa moc nemusi o nekvalite . Jazdil som vsetky z tychto vozov a mal som moznost to porovnavat s VW group a rozdiely boli len v detailoch ,tlmeni ci nastaveni podvozku -seat mal vacsinou vzdy dynamickejsi prejav. Legenda v dizly ,seat ibiza cupra 1.9 tdi 160ps bola dokonca najsilnejsie koncernove tdi seriove v dejinach. Ani verzie od vw ci skodovky nemali nic lepsie . Dokonca dodnes je seat najsilnejsi vo verziach seatu ,aj ked dnes ho uz dohana VW :) . Takze na zaver .....seat aj ked ma svoje drobne zmeny ,aby nemal kvality golfu.....je to plnohodnotny kus vozidla ,plne porovnatelny so skodovkou ,volkswagnom a ma aj svoje vyhody ,ktore druhe dve group deti nemaju.

Kto ti tvrdi -seat nie ,je blbecek,ktory nema ziadne znalosti o vozidlach . Je to jednoduche ...kto to povie ,nevie nic o autach a inak to nieje .
Naposledy upravil/-a 1soda v 01 Máj 2019, 20:53, upravené celkom 1 krát.
Seat ibiza cupra 1.8 tsi

farki
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 23 Aug 2010, 16:04
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa farki » 01 Máj 2019, 19:19

Plný súhlas s Sodakom

Odoslané z SM-G960F pomocou Tapatalku

durezy
Dátum registrácie: 01 Máj 2019, 08:28

Príspevok od užívateľa durezy » 01 Máj 2019, 22:44

Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede. Uznám, požiadavky sú zvláštne :D ale majú svoje odpodstatnenie a nie také, že som odporca nafty a manuálu. Chata v prdeli v horách, veľa jazdy po meste, ŤZP a aj vek je sviňa :D
Ďalší adept by bol Tiguan s rovnakým základom, teda 2.0 TSi 4motion DSG-7. Sú tie motory identické? (Prípadne aj s Karoqom s rovnakou motorizáciou) Teda či potenciálne hrozí podobné nebezpečenstvo, ako písal 1soda k Atece.

ďakujem ešte raz!

Nino909
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 01 Máj 2015, 22:47
Okres: BL - Bratislava

Príspevok od užívateľa Nino909 » 03 Máj 2019, 07:56

Zdravim

ak ti to rozpocet dovoli, ja osobne by som si vybral tiguan ale 2.0tdi, ak nie tak aj v atece by som bral naftu.

Mal som seat leon 1.4tsi act 150 a aktualne mam vw golf 7 2.0tdi a dlhodoby rozdiel spotrebe v meste je u mna 3l/100km a rozdiel v krutaku 250 vs 340 je velmi citelnych...

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 03 Máj 2019, 09:30

durezy napísal:
01 Máj 2019, 22:44
Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede. Uznám, požiadavky sú zvláštne :D ale majú svoje odpodstatnenie a nie také, že som odporca nafty a manuálu. Chata v prdeli v horách, veľa jazdy po meste, ŤZP a aj vek je sviňa :D
Ďalší adept by bol Tiguan s rovnakým základom, teda 2.0 TSi 4motion DSG-7. Sú tie motory identické? (Prípadne aj s Karoqom s rovnakou motorizáciou) Teda či potenciálne hrozí podobné nebezpečenstvo, ako písal 1soda k Atece.

ďakujem ešte raz!
Nejde o atecu,ale o realitu ekomotorov,ktora nastala od 2019....a bude uz len horsia . Hlavne benziny su problemove,lebo nesplnaju emisie a tym ich vecnym skrtenim stracaju to,co mali....vybusnost a hravost. Ani polo GTI s tym 2.0 tsi 190ps nieje ziadne terno. O tom ze tie motory mozu byt problemove do buducna som uz pisal vyssie. A plati to pre koncern ,nie pre atecu . Ten motor bude pouzivat cely vw group. Este ateca cupra za nezmyselnych 50 t eur ma real motor normalny....zatial. Ale ked uz pezot musi rusit 1.6thp lebo vysoke emisie,je otazka casu kedy vw zrusi ten EA888/3. Posledna 4generacia EA888 uz je dost pribuzna s 1.5tsi ....co ma zacina dost iritovat. Onedlho bude jedina schopna motorizacia 2.0turbo od hondy.
Seat ibiza cupra 1.8 tsi

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa lookisvk » 03 Máj 2019, 21:56

Oni ten 1.6 thp stiahli kvoli recertifikacii podla wltp cyklu. Holt modra vlajka s hviezdickami si vymyslela ze osobna automobilova preprava ktora celosvetovo zatazuje ovzdusie iba 2% co2 je hlavny problem.

Hura lobujme za elektromobilitu.
Minuly tyzden nam prezentovali strategicke ciele nasej nemenovanej germanskej firmy kde sa pocita ze do roku 2040 bude 60 % elektromobilov v eu :D

Cize ciel eu a neskutocneho lobovania mamutich korporacii je zdecimovat stare overene technologie a nasilu sa tlacit do nezmyselnej doby elektriky len aby bol pokrok a trh nestal. Treba natlacit spotrebitelovi do hrtanu kolko sa do neho vojde.

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 03 Máj 2019, 22:41

jo...a. kedze sa to ludom nepaci a jebu im na tie Eauta ....zacinaju tu vyhlasovat stavy klimatickej nudze ....co im da prvomoc na zakaz aut ako ich pozname
Seat ibiza cupra 1.8 tsi

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa lookisvk » 04 Máj 2019, 10:47

To som este zvedavy co nastane ked EU zadre ze minimalne treba auto s EURO3 s tym ze bude platna este 10 rokov.

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 04 Máj 2019, 13:32

Myslim ze to zadre o euro5...a vsetky ostatne do roka zakaze. Ludia si to odseru... Lebo zakaz lodi a lietadiel by im zoskrtal rozpocty krajin :twisted:
Seat ibiza cupra 1.8 tsi

saman
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 28 Júl 2008, 19:26
Auto: AUDI
Okres: DE - Nemecko

Príspevok od užívateľa saman » 06 Máj 2019, 11:46

V stuttgarte to bolo cele o NOx nie o CO2,... ak by slo o CO2 museli by ist proti benzinom nie dieslom...
Ale pokrok nezastavis, proste ano tlaci sa na elektro a hybrid.

Pri lodiach a lietadlach ide o hromadnu dopravu... kdezto auta su osobna individualna doprava...
A myslim ze tlacit sa bude aj na kratke medzimestske lety coskoro...

A aj tie diesel zakazy sa tykaju cezpolnych, nie ludi co maju trvaly pobyt v danom mieste, aj ked to sa tiez zmeni.
ŠAMAN

AUDI A4 B8 2.0 TDI 110kw
VW Passat 2.0 TDI 100kw

SEAT LEON 1P 1.8 TSI 118kw [nezvestny]
SEAT LEON 1M 1.4 16V 55kW [predany]

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3