Kupa noveho auta

Vseobecna diskusia okolo aut
Pravidlá fóra
Sem zakladajte iba témy so všeobecnou problematikou.
Ak máte konkrétny problém s vaším autom, tému hľadajte alebo založte vo fóre s názvom vášho modelu ( Leon, Ibiza, ... )
Užívateľov profilový obrázok
saman
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 28 Júl 2008, 19:26
Auto: AUDI
Pohlavie: Muž
Okres: DE - Nemecko

Re: Kupa noveho auta

Príspevok od užívateľa saman » 15 Okt 2019, 09:59

ja som sa bol pozret trebars na ibizu a tarraco... z ibizi som mal klaustrofobiu kedze sme prisli na Passat Combi :) Ale rozhodne tento rok nic kupovat nejdem... len som tie auta chcel vidiet ako vyzeraju a co to je za "nove" sedacky "dinamika" - vraj nieco na styl fleecu ci co mi to splietal predjaca.
Lookisvk ma pravdu - treba ist a pozriet.
ŠAMAN

AUDI A4 B8 2.0 TDI 110kw
VW Passat 2.0 TDI 100kw

SEAT LEON 1P 1.8 TSI 118kw [nezvestny]
SEAT LEON 1M 1.4 16V 55kW [predany]

seatik
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 08 Apr 2009, 22:37
Auto: Cordoba ('02-'08)
Okres: VT - Vranov nad Topľou

Príspevok od užívateľa seatik » 15 Okt 2019, 17:22

lookisvk napísal:
15 Okt 2019, 08:52
Seatok ved vybehni do showroomu a normalne si tie auta pokukaj. Nemusis to tam hned predsa kupovat len si robis rozhlad :)
Ved hej to si pojdem obkukat. Asi to bude medzi Sportage a Tucson. Ide mi o tie motory 1,6 ci nema niekto nejake skusenosti s nimi. V Kii mam nejaku zlavu este ako zamestnanec istej firmy tak som zvedavy aku zlavu vypocitaju :)

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 11 Okt 2015, 15:23
Auto: Leon 1P ('05-13)
Okres: TN - Trenčín

Príspevok od užívateľa lookisvk » 15 Okt 2019, 20:34

Zlava co viem ak si zamestnanec kie alebo ti to niekto vie sprostredkovat tak je celkom slusna.
Kurat sa mi zd ze je to nejako zastropovane modelom a max cenou.

Kolega co robil pre dodavatelsku firmu do kia zilina jazdil na sportage 1.6 a v pohode auto na take dlhsie trasy spotreba po dialnici slahal do 8 litrov. Na profil toho auta vahu atd si dovolim tvrdit ze na 130-140kmh je to dobra spotreba.

Mali tam aj automaty a to neodporuca vraj to divne radi rychlosti a na dsg sa to zatial v tom smere este nechyta.

seatik
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

Príspevok od užívateľa seatik » 15 Okt 2019, 20:52

Som v inej firme kde mame tiez Kie ale sportage nie tak asi preto nejake zlavy ponukaju. Uvidime kolko , asi si dam vypocitat cenu vo viacerich predajniach ake budu rozdiely na konkretny model. Skor som myslel spotrebu v meste na kratke trasy. Tam bude asi aj viac ako 8. Automat ani moc nemusim.

MK2307
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 02 Mar 2019, 13:47
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: BL - Bratislava

Príspevok od užívateľa MK2307 » 16 Okt 2019, 14:01

ahoj, ja som mal moznost povozit sa na atece 2.0 tsi a bola to parada. celkovo som zostal milo prekvapeny, ze sa to nespravalo ako SUV, ale ako sikovne a obratne auto. nemyslim tym iba 190k, ale aj soferovatelnost ako taku. neviem ale, ci sa ten dvojliter este do atecy montuje. akurat vcera som pozeral recenziu kia xceed a rasto chvala ho celkom ospevoval. pravdu povediac, mal som predvadzacku v proceede 1.6 benzin a zdalo sa mi to nejake lenive na deklarovany vykon. inak interier a spracovanie bolo cele na velmi peknej urovni. skus sa pozriet aj na ten xceed, samotna recenzia bola zaujimava.
Seat Leon ST FR 2.0 TSI

lookisvk
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 11 Okt 2015, 15:23
Okres: TN - Trenčín

Príspevok od užívateľa lookisvk » 16 Okt 2019, 15:38

Akurat xceed je taky mensi vzadu . To nie uz moc rodinne auto

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

seatik
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

Príspevok od užívateľa seatik » 16 Okt 2019, 21:43

Presne ako pises Looki. Asi to bude aj vzadu aj kufrovo mensie. Rozhodne pozrem ked budem v Kii. Netreba na Atecu dlho cakat? Ci uz presli tie casy ked sa cakalo aj pol roka? 2,0 TSI to by som bral ale neviem ako je spolahlivy ten motor.

Tak 2,0 TSI je len k DSG a tam je cena uz trocha cez limit.

MK2307

Príspevok od užívateľa MK2307 » 17 Okt 2019, 11:26

teraz som pozeral konfigurator a vyzera, ze iba tarraco sa da 2.0 tsi aj to len 4x4. jasne, to je uz draha investicia a tarraco mi pride uz taky tazky medved a nie svizne auto (iba moj subjektivny pocit, nesoferoval som to). ako som pisal v inom vlakne - je skoda, ze vsade napchali 1.5 tsi (tomu motoru od zaciatku nedoverujem a zvolavacka mi to len potvrdila). 2.0 tsi mam ja v leone (este som to stihol) a zatial nemozem povedat kriveho slova. dufam, ze casom nesklzne do nejakych neduhov, ale pchaju ju do arteona, passatu alebo A4, tak snad si dali trochu viac zalezat, ako pri 1.5 :)

spotrebu mam po 6500 km 7,5l a to som dialnicu isiel tak 2500 z toho, ostatne su zapchy v BA / mimo mesto. ano trosku je dsg nervozna na dvojke, co ma mierne vytaca v tych kolonach, ale to je asi "vysada" dsg ako takej..
Seat Leon ST FR 2.0 TSI

seatik
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

Príspevok od užívateľa seatik » 17 Okt 2019, 12:08

No skoda tych 1.5 Tsi. To maju problem aj tie nove auta s 1.5tsi?
Akurat stojim na parkovisku pri nemocnici a vedla mna krasna Ateca FR v sivej metalize nalestena. Slinram :slintam: Asi to bude troska lepsia vybava ako tak pozeram na nu a dnu. Dufam ze niekto nezavola polisov ze obzeram .

MK2307

Príspevok od užívateľa MK2307 » 17 Okt 2019, 12:28

nechcem sirit bludy, ale postrehol som niekde clanok, ze v skodovke zvolavaju 1.5 tsi , ktore boli vyrobene na jar 2019. kedze su to koncernove motory, nebude to podla mna iba vec skody. vraj nejaka haluz s alternatorom :?:

ale este pred mojou kupou som cital po roznych forach nie malo staznosti majitelov tychto motorov (trhanie pri studenom starte, nepokojny motor atd). ci je to iba tym alternatorom nedokazem posudit..

celkovo ma irituje kam tento "eko" pristup smeruje.. ono to nie je eko, je to umele zvysovanie globalnej spotreby
Seat Leon ST FR 2.0 TSI

saman
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 28 Júl 2008, 19:26
Auto: AUDI
Okres: DE - Nemecko

Príspevok od užívateľa saman » 18 Okt 2019, 13:53

Co som cital, tak era "downsizingu" konci kvoli novemu systemu merania spotreby a emisii... tak isto vraj konci STOP/START, ale to mozno len novinari niekde na hajzloch poculi upratovacky sa rozpravat, tak neviem co je na tom pravdy. Kazdopadne ten 1.5TSI na mna osobne neposobil vobec dobrym dojmom a urcite by som ten motor ja osobne nekupoval, ale mozno som len precitliveny... :)
ŠAMAN

AUDI A4 B8 2.0 TDI 110kw
VW Passat 2.0 TDI 100kw

SEAT LEON 1P 1.8 TSI 118kw [nezvestny]
SEAT LEON 1M 1.4 16V 55kW [predany]

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 18 Okt 2019, 14:02

MK2307 napísal:
17 Okt 2019, 12:28
nechcem sirit bludy, ale postrehol som niekde clanok, ze v skodovke zvolavaju 1.5 tsi , ktore boli vyrobene na jar 2019. kedze su to koncernove motory, nebude to podla mna iba vec skody. vraj nejaka haluz s alternatorom :?:

ale este pred mojou kupou som cital po roznych forach nie malo staznosti majitelov tychto motorov (trhanie pri studenom starte, nepokojny motor atd). ci je to iba tym alternatorom nedokazem posudit..

celkovo ma irituje kam tento "eko" pristup smeruje.. ono to nie je eko, je to umele zvysovanie globalnej spotreby
Kntejn1.5i a trhanie a rozne nalady motora...je to roznym spalovacim cyklom ..kde sa otov cyklus miesa s budackovym cyklom....mazda dosla na iny system,ale to tiez nieje nic specialne,mozno to setri spotrebu,ale vykon nekoresponduje s dynamikou...
Posledny odstavec uplne suhlasim
Seat leon 2.0 tdi 184 Xperience Dsg

farki
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 23 Aug 2010, 16:04
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa farki » 18 Okt 2019, 19:00

Zdar páni. Ja len tak v rámci debaty. Bol som odchovany na VW grup a vlastne presadol som z Leona 1P TDI. Mám prveho japonca Suzuki Vitaru S 1.4 Turbo 103kw štvorkolka. Váha auta 1230kg. Spotreba od 5.0 l do 7.2 l. Zatial velmi spokojný, na pocit väčšie ako je, veľké okná, nič nevrzga a je to prekvapivo živé. Výbava ful. napr. Al pedale, podsvietenie na nohy, cúvacia kamera + senzory, led svetla, aktivny radar. Nerobím reklamu len na porovnanie. Chcel som tiež Atecu 1.4 4x4 FR , dovýbava ako v Suzuki cena 30 000 €. Pre mňa už veľa. Áno Ateka je väčšia. Sused má Kiu Sportage 1.6, jeho slová smedné, ťažké a malé z vnútra. Tolko môj postreh. Prajem šťastnú ruku pri výbere nového autička.

Odoslané z SM-G960F pomocou Tapatalku

seatik
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2

Príspevok od užívateľa seatik » 18 Okt 2019, 20:41

Sedel som aj v S-crosse a vo Vitare. Vitara - vzadu veru nebolo vela miesta na nohy. SCrosse trocha viac ,ako som si sadol za seba ale pocitovo na sirku sa mi to zdalo male.
Vitara ze vraj viac tvrdsia na ceste. Ta Sportage bude smädna veru to som si vedomy a zatial neni favorit veru. Co takto Citroen C5 alebo Honda CRV? Benziny samozrejme.

1soda
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 18 Okt 2019, 21:03

vitara je dost prijemne auto a nieje moc tvrda praveze ...zhodnotil by som ju ze je lepsie auto ako ateca ....ale bacha ,su to moc makke auta,novy swift je totalny hajzel makky ....to co porobili s prednou vyztuhou,radsej fabia 1 ,ako ten swift ,aj ked swift sport mam velmi rad,vizualne ma rajcuje ako pidi sport edicia .
Seat leon 2.0 tdi 184 Xperience Dsg

Napísať odpoveď

Návrat na "Rady"