zatekanie do auta

Vseobecna diskusia okolo aut
Pravidlá fóra
Sem zakladajte iba témy so všeobecnou problematikou.
Ak máte konkrétny problém s vaším autom, tému hľadajte alebo založte vo fóre s názvom vášho modelu ( Leon, Ibiza, ... )
Užívateľov profilový obrázok
kačo1

zatekanie do auta

Príspevok od užívateľa kačo1 » 27 Okt 2008, 14:23

ahojte mam seat toledo 2002 a mam problem zo zatekanim do interieru....Už vyše trochoch mesiacov mi riadne zateka do auta a zda sa mi že je to čoraz horšie....cez noc ked prši mi tam nateče aj jeden dva litre vody...le to na strane vodiča pod nohami a pod sedačkou za vodičom...ked prši a otvorim dvere tak sa mi medzi dverami a prahom drži voda..a vyleje sa ..skušali sme oblievat tu stranu hadicou ale z vnutra auta nebolo videt nič že by to popod prahom pretekalo...ale voda sa tam za chvilu začinala objavovat voda..ked pridem do servisu tak mi chcu hned menit všetky tesniace gumi na dverach....ale ja viem že ked ich vymenim tak to bude stale do auta tiect...prosim poradte niekdo....dííík

Dano
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 28 Júl 2008, 20:48
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Pohlavie: Muž
Okres: HC - Hlohovec

Re: zatekanie do auta

Príspevok od užívateľa Dano » 27 Okt 2008, 15:09

Tak s týmto som mal problém, meniť tesniace gumy na dverách je blbosť, voda ti tam tečie s pod tapacu, takže ho treba zhodiť, a pretesniť ten "plech" na ktorom máš vyťahovanie okna a kopu iných káblov. Ak niekde nájdem foto na ktorom to vidno, hodím to sem. Ja som vybral celý interiér a poriadne to presušil, odskúšal a zatesnil. Okrem dverí ti môže tiecť ešte aj cez KLÍMU :!: :!: :!: a na vodičovej strane je tiež jedno také "miesto".
Obrázok

vladik81
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 27 Sep 2008, 21:44
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: KS - Košice-okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vladik81 » 27 Okt 2008, 15:10

Cau ja mam leon a medzi prahom a dverami mi takisto drží vodu, ale hlavne ked vyberem auto z umyvarky, ale do auta do vnutra mi netecie. Ja by som asi skusil predsa len skontrolovat tie tesnenia a skus aj to tesnenie okolo okna, možno že tadial sa ti dostava voda dnu
SEAT LEON 1.9 Tdi
Obrázok
R17,Trisky fratelli bosio sprint 520, Folie, Zadné diodové svetlá , Laktova opierka z golfa IV, Radička by Cila tuning
viac o mojom leone http://seatclubslovakia.com/viewtopic.php?f=74&t=284" onclick="window.open(this.href);return false;
Už bez Leona :D

vladik81
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 27 Sep 2008, 21:44
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: KS - Košice-okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa vladik81 » 27 Okt 2008, 15:14

Inač cez tu tapaciru je to asi najpravdepodobnejsie, skus sa tam kuknut a uvidiš, možno že to len blbo tesní
SEAT LEON 1.9 Tdi
Obrázok
R17,Trisky fratelli bosio sprint 520, Folie, Zadné diodové svetlá , Laktova opierka z golfa IV, Radička by Cila tuning
viac o mojom leone http://seatclubslovakia.com/viewtopic.php?f=74&t=284" onclick="window.open(this.href);return false;
Už bez Leona :D

Dano
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa Dano » 27 Okt 2008, 15:17

Voda ti ide do dverí cez okno - na spodnej časti dverí máš dierky aby odtekala, lenže ona tečie z okna po vnútornej strane dverí a ak ti tam pustilo to tesnenie (čo je dosť možné na starších autách ja mám 2000), tak si buď na 100% istý, že máš vodu aj v interiéri :!: Robil som s tým skoro mesiac a vyskúšal som všetko možné a nakoniec boli na chybe dvere, babral som sa aj s tesneniami, no nepomohlo to.

EDIT : Vyznačil som ti ktoré tesnenie myslím (zelenou), ak je tam to tesnenie "rozožraté" hlavne na spodnej časti dverí, ten čierny plech musí dole, zober silikón a poriadne to zatesni, odporúčal by som na všetkých dverách - ak pustili jedny, na 99% aj ostatné.

Obrázok
Obrázok

saman
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 28 Júl 2008, 19:26
Auto: AUDI
Okres: DE - Nemecko

Príspevok od užívateľa saman » 27 Okt 2008, 22:00

Voda medzi prahom a dverami je normalny jav. Z toho si nic nerob. na 99,9% je to tak ako pise Dano. Plus este cez Siber zvykne tiect a klima ? Dano kade cez klimu, napis, mna to celkom zaujima aj ked s tym problem nemam...
ŠAMAN

AUDI A4 B8 2.0 TDI 110kw
VW Passat 2.0 TDI 100kw

SEAT LEON 1P 1.8 TSI 118kw [nezvestny]
SEAT LEON 1M 1.4 16V 55kW [predany]

Dano
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa Dano » 28 Okt 2008, 13:19

Keď zhodíš peľový filter ( motorový priestor pred spolujazdcom ) tak si všimneš, že je osadený v takom plastovom "lieviku" kt. je ku karosérii prišrobovaný 2 x umelou maticou a je zatesnený asi takým istým tesnením ako tie dvere, takže aj to by som pozrel, keďže okolo neho tečie voda z predného okna. Umňa bol problém v tom, že bývalý majiteľ ten filter čistil dosť často (pri kúpe my tvrdil, že je to filter na turbo :lol: ) a ten gumoplastový kryt nasadil zle - v rohu ostal prehnutý, a voda tiekla cez peľový filter dole k ventilátoru a tam odtiaľ si kvapkala ďalej do interiéru :pruser: . A mal som čo robiť, kým som na to prišiel že kadiaľ to tam tečie :scratch: .

No a na šoférovej strane máš takú bielu krabičku, cez ktorú vedú káble z motor. priestoru do interiéru, takže aj tú som presilikónoval ;) . Ale dostať sa k nej je trošku komplikované, dole musia stierače, plast pod nimi, dokonca aj celý mechanizmus stieračov s motorčekom - ináč ju neotvoríš :rol: . Ináč tá krabička je skvelá prechodka do interiéru - v pohode by sa cez ňu dalo potiahnuť aj 5 napájacích káblov k zosilovaču, miesta je v nej až až :biggrin: .
Obrázok

kačo

Príspevok od užívateľa kačo » 28 Okt 2008, 19:23

ahoj dano... Dik za rady určite ta počuvnema cez vikend to musim poriadne pozriet...som bol teraz tyžden doma na marodke som sa mohol opytat aj skorej :D ..cez vikend som si čital všeliake odkazy čo sa tykalo mojho problemu ale boly to všeliake inakšie značky ale boly tam aj tieto dvere...som sa pokušal dať dole ten tapac šakk dole su iba dva šroby..ale nemohol som to dať uplne dole lebo mi to tam niečo v strede držalo...Tak som to nahhodil nazada a nehal tak...mal som aj na prd počasie...som v irsku a tu prši stale tak si to vieš predstavit :wow: ..nemam garaž tak to mam pekne na prd..ale dufam že mi bude počasie priat...mohol by si mi prosim ťa ukazat nejake foto kde by to mohlo aj byt pri tej klíme?dakujem ti za radu a ja budem priebežne informovat ako som pokročil....a dakujem každemu kdo mi che pomoct....ahoojte

Dano
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa Dano » 28 Okt 2008, 20:06

:super: pozerám, že máme v írsku "seat veľvyslanca" :biggrin: .
Ak nemáš kde, zabehni niekde na čerpačku, tie sú zakryté, určite ti tam dovolia sa chvíľku pohrať, keď som to robil ja, pršalo asi 2 týždne v kuse, takže viem o čom hovoríš, v takomto počasí sa robí dosť na h...

Dvere Okrem spodných šróbov sú ďalšie dva pod rúčkou ;) . Musiš ju vypáčiť najlepšie od spodnej strany a od tej látky na tapaci - aby si to veľmy nepoškodil, ide to trošku "na silu" . Potom už držia len na takých zacvakávacích somarinách, trošku hrubej sily a je to dole, len pozor na káble aby si ich nepotrhal :biggrin: . Potom už len všetky poodpájaj, je ich tam neak veľa na to že sú to len dvere, ďalej odpoj kľučku a tapac je dole, pridávam neaké obrázky ako na to ;) .

Obrázok

Obrázok

Klíma Nehovorím, že ti to musí tiecť aj okolo klími, ak hej tak musíš zhodiť stierače aj s komplet mechanizmom - potom tam máš aký taký prístup, ak sa ti bude zdať, že to tečie aj tadiaľ, presilikónuj aj to, ale hovorím, u mňa bol problém v zdeformovanom kryte na peľový filter - tesnenie sa zdalo byť v poriadku, ale keď som mal rozobratého pol auta, pretesnil som aj to ;-). Ak už budeš mať dole tie stierače, na šoférovej strane je taká biela krabička do ktorej idú káble, takže môžeš pretesniť aj tú, a ešte na obydvoch stranách ( pri tej krabičke a pri klíme) je po jednej prechodke - pri klíme by mala byť zapchatá gumou, ale silikón jej určite neublíži, a na strane vodiča cez ňu ide lanko na otváranie kapoty - tam by som si dal povedať, ja som tam mal tú odtokovú dierku zapchatú blatom a lístím, takže tá biela krabička s káblami bola celá pod vodou :!: :!: :!: Ešte šťastie, že je dobre zatesnená. Skúsim aj neaké foto "z praxe" ale najskôr asi až vo štvrtok - zajtra som v práci.
Obrázok

vladis42

Príspevok od užívateľa vladis42 » 29 Okt 2008, 15:21

mne to tiez zatekalo,vymenil som gumi na dverach a stale zatekalo,nakoniec som zistil ze to zatekalo z celneho skla,spodne tesnenie uz bolo popraskane a voda tiekla pekne do vnutra popod volant.....

tomasso
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 12 Aug 2008, 15:44
Auto: Marbella ('86-'98)
Okres: MA - Malacky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomasso » 31 Okt 2008, 12:34

Tuto vadu na asi kazdy leon a toledo.... a ti co to este nemali, mozu to ocakavat ;) Ale je to lahko odstranitelne ;)
Seat toledo, 1.9 TDi sport...

Dano
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa Dano » 31 Okt 2008, 13:06

No každý ako každý, :rol: neviem aké tesnenia montovali do tých novších, ale na tých starších, ako mám ja r.v. 2000 by som to určite pozrel.
Obrázok

kačo

Príspevok od užívateľa kačo » 03 Nov 2008, 22:24

ahoj Dano..diík za rady....som rozobral tie dvere za chvilku a poriadne som to zatesnil,ale už 3 dni tu nepršalo tak neviem či to bolo ono alebo nie.Skušal som sa aj pozret do tych miest pod čelnym oknom,ale nemohol som sa tam dosstat..Som stroskotal už pri stieračoch..najskor treba tie dat dole aby som sa mohol dostat k tej umeline..matku som povolil na stierači a dalej to už nešlo...musim asi zajst do servisu... :8:

Dano
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa Dano » 04 Nov 2008, 14:16

No tie stierače to je tak trochu kameň úrazu, keď otkrútiš maticu, skús niečím klepnúť po oske na ktorej je stierač a zároveň ho ťahaj von, mal by povoliť ;) . A pozri si ešte aj či ti ho nekrižuje tá nepínacia pružina čo je na stierači - ja som si to hneď nevšimol a čudoval sa, že čo ho tam drží :D .
Obrázok

jordi
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 11 Aug 2008, 22:13
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: TN - Trenčín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jordi » 04 Nov 2008, 17:08