Seat Leon II (1P) tlmiče

rv. 2005-2012
Napísať odpoveď
Mauz
Registrovaný člen SEAT Fórum
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 21 Aug 2018, 14:40
Auto: Leon 1P ('05-13)
Pohlavie: Muž
Okres: NR - Nitra

Seat Leon II (1P) tlmiče

Príspevok od užívateľa Mauz » 03 Feb 2020, 10:50

Zdravím, 

chcel by som sa spýtať na jednu otázku ohľadom tlmičov na hore uvedeného Leona (konkrétne 2007 1.9 TDI BXE). 

Mám v pláne vymeniť tlmiče predné aj zadné, pri prezeraní autodielov som narazil na rôzne možnosti ako napr. priemer 50 a 55mm (otázka prvá aký je v tom rozdiel okrem veľkosti a či je konkrétne dané aký priemer sme ísť na auto). Ďalšiu vec ktorú som si všimol je že pre Leona uvádzajú typ podvozku "pre štandartný podvozok" a "pre športový podvozok" tuto som sa trošku zasekol a skúsil som zavolať priamo do Seatu kde mi podľa VIN čísla nadiktoval číslo dielu predných tlmičov 1K0 413 031 CG pod týmto číslom som však na slovenských weboch dokázal nájsť len originál "seat" tlmiče na autokelly (pozn. pri telefonáte mi bolo povedané že na aute by sa mal nachádzať "športový podvozok" - tu začína 2 otázka aký je rozdiel v týchto podvozkoch ). 

Po tomto zistení som zostal tak trocha zaskočený tak som išiel k autu dal dole koleso a pozrel si štítok na prednom tlmiči kde som našiel tlmič Sachs (č. 312 267) samozrejme je to tlmič pre štandartný podvozok. 

V tejto chvíli som úplne hotový z toho aké vlastne tlmiče mám na to auto vôbec zohnať. Ak by niekto vedel týchto pár vecí vysvetliť budem veľmi rád. Pravdepodobne kúpim tie isté čo tam sú, len pre "zaujímavosť" som sa chcel priučiť niečomu.

Užívateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Pohlavie: Muž
Okres: BA - Bratislava

Re: Seat Leon II (1P) tlmiče

Príspevok od užívateľa 1soda » 03 Feb 2020, 17:49

Nekupis tie iste co tam su v pripade ze su este original ....lebo tie kupis len v seate. To ze si nasiel nejake cislo na tlmici je nezmysel v smere,ze taky tlmic kupis na nete. Nekupis. Proste original tlmice neexistuju ako nahrady. Bud musis dat podla ceny ,ci nahody take,co sa ti zapacia a su na tvoj model urcene,alebo originalne tlmice podla vin cisla v seate ci firme,ktora dokaze originalne tlmice ponuknut ,ale tiez ich maju zo seatu/vw/skoda servisu . Ina moznost nieje.

A ak chces vediet ake tlmice mas,ci normal ci sport podvozok,zistis to v seate podla etky . Rozdiel medzi sport a normal podvozkom bol tuhost tlmica,pruziny ci dorazov ,resp. schopnost pracovat silnejsie a v kratsom case,cize auto sa javi tuhsie ,naklony a hupaky to dokaze lepsie a rychlejsie spracovat. Normal viac plave,viac sa naklana a viac zaplave na hupaku .
Seat Ibiza SC 1.8tsi cupra 192.....caka na upravy

Napísať odpoveď

Návrat na "Leon 1P"