Nová spojka ale nejde radiť

Napísať odpoveď
andrej1616v
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 25 Mar 2019, 10:04
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Pohlavie: Muž
Okres: KN - Komárno

Nová spojka ale nejde radiť

Príspevok od užívateľa andrej1616v » 25 Mar 2019, 10:24

Zdravím! Mám Leon 1M 1.6 benzín 16v 77kw kod motora BCB r.v. 2003 aby som bol presný... Nedávno som mal vymenenú spojku. Sada Sachs, čiže lamela, vytlačny tanier a bolo menene aj vytlacne ložisko. Pred vymenou spojky bolo všetko v poriadku auto šlo jak má až na zodratu spojku. Po výmene spojky mi vôbec nejde zaradiť 1 ani 2. prvú rýchlosť čo mi dovolí vyslovene vraziť je 3. ostatné vyššie rýchlosti už idú aj keď ťažšie. Spiatočka tiež ide ťažko ale počuť chrcanie zubov. (pri iných rýchlostiach ako spiatočka to nezachrci). Tento problém mám iba keď motor beží. Pri vypnutom motore sadnú rýchlosti bez problémov. Po zistení problému som mal zase rozobratu spojku. Porovnali sme to zo starou a všetky rozmery sedia na milimeter. Jediný rozdiel je iba v hrúbke lamely kvôli opotrebovaniu... Samotná spojka zaberá keď má.. Keď sa rozbehnem, mám zaradenú rýchlosť a začínam vytláčať spojku tiež rozopína v poriadku.. jedine to radenie rýchlostí je skoro nemožné, často sa musím rozbiehať na trojke keďže prvé dva stupne mi nejdú zaradiť vôbec.. nevie si stým poradiť ani môj mechanik ktorý sa poradil s ďalším.. tak píšem sem či mi niekto nevie náhodou poradiť. Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
jozzo
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 18:20
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: KE - Košice

Re: Nová spojka ale nejde radiť

Príspevok od užívateľa jozzo » 26 Mar 2019, 18:35

Kia rio EX 1,25 MY 2013
ex - Leon 1,9 TDI 66 kw,AGR

andrej1616v
Dátum registrácie: 25 Mar 2019, 10:04
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: KN - Komárno

Re: Nová spojka ale nejde radiť

Príspevok od užívateľa andrej1616v » 26 Mar 2019, 19:59

Ďakujem za odpoveď. problém je že na mojom aute sa toto nedá nastavovať.. mám iný radiaci mechanizmus (asi bol meneny kvôli defend-locku). každopádne sme toto chceli spraviť no nedalo sa. nič sa nedá inak zložiť ako to má byť a ani následne nastavovať...

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"