Cierne svetla z cupry

Užívateľov profilový obrázok
Tomin94
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 02 Dec 2012, 22:28
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Muž
Okres: CZ - Česká Republika

Re: Cierne svetla z cupry

Príspevok od užívateľa Tomin94 » 02 Dec 2012, 22:46

Ahoj Seaťáci, jsem tady nový právě jsem se zaregistroval. Jak to tady tak čtu ohledně těch světel...mám Bocanegru a černé bi-xenony. V létě se mi stala menší nehoda při které mi prasklo plexisklo leveho predního svetla. Jde mi o to jak s tím vynaložit. Nové světlo stojí nějak okolo 15.000Kč a ještě bych na to dlouho čekal. Můj dotaz je takový jestli jde vyměnit pouze to plexisklo, kdybych koupil třeba světlo s jednoduchou optikou za 3000Kč, mělo by mít stejný tvar, mělo by pasovat. Díky za rady s pozdravem z ČR :)

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 21:46
Pohlavie: Žena
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 02 Dec 2012, 22:54

riesenie je nove svetlo original.

Tomin94

Príspevok od užívateľa Tomin94 » 02 Dec 2012, 23:06

Právě proto jsem vznesl dotaz jestliže jde vyměnit pouze plexisklo šel bych spíše do toho...jsem student a chtěl bych co nejlevnější verzi. Za originál černý bi-xenon dám moc peněz a budu dlouho čekat

1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Príspevok od užívateľa 1soda » 02 Dec 2012, 23:07

myslim ze pri novom aute treba mat havarijnu poistku ,ta by ti pokryla tuto skodu
Seat ibiza cupra 1.8 tsi 270ps/394nm- IS20 ,profituning

Tomin94

Príspevok od užívateľa Tomin94 » 02 Dec 2012, 23:32

To je na dlouho a složitější vykládat teď jak jsem to v té době měl :) prostě stalo se a já se teď ptám na pár věcí

DusanZke
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 06 Apr 2009, 17:08
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)

Príspevok od užívateľa DusanZke » 03 Dec 2012, 00:57

Svetlo je rozmerovo úplne rovnaké (inak by nepaslo do kapoty, blatníkov a podobne. Sú totiž zhodné s klasickými veziami). Ak ísť cestou najlacnejšej alternatívy, tak zohnať používane svetlo s klasickej verzie (trebárz aj tej s jednou parabolou - najlacnejšia verzia) a skúsiť teplom uvolniť lepidlo a plexi vytiahnuť. Rovnaký postup na tvojom bi-xenóne a plexi prehodiť, zasilikonovať poriadne a založiť. Nieje to robotka na pol hodiny. Treba sa stým pohrať a riadne utesniť aby sa nerosilo. Mne sa podarilo rozobrať svetlá na Ibe 6-Lke, len som nemal teplovzdušnú pištoľ tak som sa viac potrápil.
PS: bacha na mastné ruky, nechytať šošovku či vnútro plexi aby si nemusel rozoberať svetlo ešte raz.
PS2: premýšľam ako sa majú dobre chudobný študenti v ČR keď majú Ibizu Bocanegru :D
...Čo si nemôžeš dovoliť, vyrob si sám...

Luben
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 27 Máj 2009, 10:42
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: PP - Poprad

Príspevok od užívateľa Luben » 03 Dec 2012, 09:09

jj clovek si pomysli ze ked niekto kupi bocanegru tak toto ho zrejme velmi trapit nebude a predsa. Kua studaaaci na kolejich sa maju :D
neverim ze nemas havarijnu na novom aute. Ak nie ok ale ak ano poistovni je jedno kedy sa ti to stalo , tak ci tak zaplatis spoluucast
Seat Leon ST FR 1.4 TSI ACT
Ex: Seat Ibiza 1.6 16V Sport

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 03 Dec 2012, 13:10

DusanZke napísal:Svetlo je rozmerovo úplne rovnaké (inak by nepaslo do kapoty, blatníkov a podobne. Sú totiž zhodné s klasickými veziami). Ak ísť cestou najlacnejšej alternatívy, tak zohnať používane svetlo s klasickej verzie (trebárz aj tej s jednou parabolou - najlacnejšia verzia) a skúsiť teplom uvolniť lepidlo a plexi vytiahnuť. Rovnaký postup na tvojom bi-xenóne a plexi prehodiť, zasilikonovať poriadne a založiť. Nieje to robotka na pol hodiny. Treba sa stým pohrať a riadne utesniť aby sa nerosilo. Mne sa podarilo rozobrať svetlá na Ibe 6-Lke, len som nemal teplovzdušnú pištoľ tak som sa viac potrápil.
PS: bacha na mastné ruky, nechytať šošovku či vnútro plexi aby si nemusel rozoberať svetlo ešte raz.
PS2: premýšľam ako sa majú dobre chudobný študenti v ČR keď majú Ibizu Bocanegru :D
ano da sa to aj prehodenim plastu ale ma to hacik.
na xenonovych svetlah su homologizacne znacky ine ako na halogenovych.
Tym padom nebudu rovnake. Pokial je to iba hladky plast bez akychkolvek ciarok /smerovanie svetla/ tak by to az tak nevadilo.
V kazdom pripade ale je riziko:
1 zatekania
2. nesedi homologizacia
3. cigancina :)

Treba s tym jednoducho pocitat ze ak mam xenony tak pripadne opravy su drahsie a je nutnost mat havarijnu.

DusanZke
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa DusanZke » 03 Dec 2012, 13:18

Edko, myslíš, že niekto niekedy bude kontrolovať Ečko na hornej strane svetla? A nieje náhodou na plaste? Na tej čiernej časti? Na 6Lke je na plaste, plexi je čisté bez akéhokoľvek označenia (teda keď to prehodím, nedá sa to nijako skontrolovať). Čo sa týka zatekania, netvrdil by som to. Svetlá, ktoré som rozoberal mali kopec miest kde sa stroj s lepidlom nedostal a boli tam hluché miesta. Ked sa to pekne zasilikónuje nikdy si to nik nevšimne.

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 03 Dec 2012, 14:05

dusan

- ano kontroluju to, minimalne na STK si to pozeral ako prve pri kontrole svetiel, obcas aj policajti ak maju podozrenie na HID
- nie je to na hornej casti svetla ktoru zakryva kapota ale priamo na prednej strane plastu /aspon na 6L ale zda sa mi ze aj ostatne to maju rovnako/
- da sa to jednoducho skontrolovat porovnanim homologizacnych znaciek
- stojim si za tym ze original svetlo je lepsie ako rozoberane

Obrázok

DusanZke
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3

Príspevok od užívateľa DusanZke » 03 Dec 2012, 14:10

Tak klasika to nemá, preto som myslel že ani na xenóne to na tomto mieste nebude. Priznám sa že som ešte Bocanegru z blízka nevidel takže môžeš mať pravdu (i keď dosť ohyzdne to vyzerá keď je to takto na plexi - je to ale asi fotené riadne z blízka). Čo sa týka lepenia svetla, myslím že rozdiel 18 000 Kč a 2000 kč za používané svetlo by aj teba presvedčilo, pretože nieje nijak ovplyvnená funkčnosť. Samozrejme nejaké prerábanie xenónu či lepenie po havárke iste nie (tam kde by už bola aj šošovka zasiahnutá), no vyhodiť kvôli prasknutému plexi celé svetlo...Nehádam sa ale keď tvrdíš že nové je nové, plne s tým súhlasím.

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 03 Dec 2012, 14:14

kto ma na opicu, musi mat aj na banany.

Tomin94

Príspevok od užívateľa Tomin94 » 03 Dec 2012, 18:27

Chlapci moje postavení bylo trošku složitější ... zkusím to jasně a stručně vysvětlit. Před 2 roky mi zemřel otec z důvodu rakoviny, která potom přešla do horšího stádia a to například to, že otec přišel o nohu a kvůlu tomu jsme potřebovali co nejrychleji auto s automat kde je potreba pouze jedne noy. Jelikož jsme už předtím měli Cordobu a na SEAT skladě měli Bocanegru s autematem tak to tak skončilo. Seat odkoupil Cordobu na protiúčet a otec pořídil Bocanegru z nutnosti. Né na frajeření pro synáčka :!: :!: Auto potom připadlo mě a já už v něm mám srdce a vzpomínky, proto ho mám. Jelikož se minulý rok stala jak už jsem psal menší nehoda je potřeba ji opravit a ja se pouze ptal jak na to. Vůbec není potřeba řešit, že jako student mám Bocanegru. Samozdřejmě jsem za ní rád, rád se pochlubím, ale ne ve smyslu hele já mám Bocanegru haha. To ani omylem :) Snad to chápete... Teď zrovna moc peněz nemám, troufám si tvrdit, že žádné, proto ani nemám na zimní kola a auto bude už druhou zimu schované a vyjede opet az na jaře :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Karoséria"