záručná servisná prehliadka a vlastný olej

marek74
Registrovaný SEAT
Registrovaný SEAT
Dátum registrácie: 23 Nov 2011, 14:06
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Muž
Okres: GA - Galanta

záručná servisná prehliadka a vlastný olej

Príspevokod užívateľa marek74 » 17 Dec 2011, 22:09

Zdravím, ako je to s vlastným olejom na povinnej servisnej prehliadke ?
Môžem si doniesť svoj ?
Cena oleja je cca 3x väčšia v servise, ako keď si ho kúpim sám. A keď sme už pri tom. Mám TDI 77kW s longlife výmenami, teda po 30000km. Na aute pod kapotou mám len nálepku Castrol. V návode k autu je napísané, že sa musia používať oleje spĺňajúce normu VW 507 00. Tak som hľadal a našiel som na nete Castrol SLX Professional Powerflow Longlife III 5W-30. Predpokladám, že práve tento olej by som mal mať teraz v motore.
Mám auto leň chvíľu a najazdených mám na ňom len cca 1500 km. V predajni mi hovorili, že netreba meniť skôr ako po tých 30000. Nezávislý automechanik, kamarát mi ale dôrazne doporučuje pri novom motore vymeniť olej už po 5000 km. Mám to riešiť ? Môžem si dať olej prípadne vymeniť v inom servise ako v Seate, aby som nestratil záruku ?
Užívateľov profilový obrázok
MatoWB
SEAT Dospelák
SEAT Dospelák
Dátum registrácie: 30 Máj 2011, 19:59
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: PO - Prešov

Re: záručná servisná prehliadka a vlastný olej

Príspevokod užívateľa MatoWB » 17 Dec 2011, 22:16

skor pri 15000km ako pri 5000km..:)
Luben
SEAT Maniac
SEAT Maniac
Dátum registrácie: 27 Máj 2009, 10:42
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: PP - Poprad

Príspevokod užívateľa Luben » 18 Dec 2011, 00:01

kludne mozes menit i mimo seat servisu, ale ak mas nove auto neries ine servisy a chod do autorizovaneho. Olej si kup sam, a povec to pri nahlasovani sa na prehliadku. Ak budu pindat chod do ineho. Co sa vymeny tyka tak olej men po 15000 km. Niekto vravi ze pri novom motore sa odporuca vymenit olej uz po 2000 kvoli spine ked si novy motor sada,ale nic sa nestane ak pockas na vymenu do 15000.
Seat Leon ST FR 1.4 TSI ACT
Ex: Seat Ibiza 1.6 16V Sport
KANRYO
SEAT Veterán
SEAT Veterán
Dátum registrácie: 26 Máj 2009, 16:45
Okres: SC - Senec

Príspevokod užívateľa KANRYO » 18 Dec 2011, 16:28

alebo si olej vymenis skor vo svojom servise a po 30tis km ako ti kaze servisna knizka pojdes na vymenu do seatu nech neprides o zaruku na auto
KANRYO

BMW 3 E90 2.0 105kw A/T
ex - Seat Ibiza 6J 1.6 16V 77kw
skyso
SEAT Adolescent
SEAT Adolescent
Dátum registrácie: 31 Júl 2011, 15:30
Okres: KE - Košice

Príspevokod užívateľa skyso » 01 Nov 2012, 11:31

KANRYO napísal:alebo si olej vymenis skor vo svojom servise a po 30tis km ako ti kaze servisna knizka pojdes na vymenu do seatu nech neprides o zaruku na auto

Vymena oleja a servisna prehliadka caka aj mna (24000km). No rozmyslam nad tym, ze si kupim vlastny olej + filter a prinesiem ho do autor. servisu nech mi ho vymenia.
Druha moznost je dat to spravit "normalnemu" servisu, lenze otazka: pridem o zaruku, ked mi vymenu oleja nespravia v autor. servise?

Predpokladam, ze bude treba vymenit aj pelovy filter...ten sa kde nachadza? Nasiel som jeden na strane spolujazdca, ale nezda sa mi zeby henten bol pelovy.

skyso
Pep0
SEAT Adolescent
SEAT Adolescent
Dátum registrácie: 30 Apr 2012, 20:49
Okres: BL - Bratislava

Príspevokod užívateľa Pep0 » 01 Nov 2012, 11:54

Podla mojich informacii z 3 autorozakov v BA, prides o zaruku uz len prinesenim vlastneho oleja, nie to este pri samostatnej vymene. Udajne zapisuju tieto veci do servisnej knizky (neviem ci do tvojej, papierovej, alebo len do ich pocitacovej na dany VIN vozidla) ...
Tiez ma caka vymena pri 60tis km, no mam este rok zaruky, ale kaslem na nu. Bud im 300€, alebo mojmu servisakovi do 170€ je rozdiel.

Kabinovy filter najdes nad tymi nohami spolujazdca a myslim ze on sa vola aj pelovy (HEPA) filter. A ak nie, tak sa bude nachadzat v motorovom priestore niekde pod stieracmi? (neviem, dedukujem) :D .. Mozes zakupit uhlikovy, alebo obycajny. Uhlikovy lepsie zachytava pachy z vonku :)
SEAT Ibiza 6J, 1.6 16V, 77kW, Sport, FR predny naraznik, K&N filter (vložka), male cervene zihadlo na seriovych 17tkach :D
misoovk
SEAT Maniac
SEAT Maniac
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 13:12
Okres: VK - Veľký Krtíš
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa misoovk » 01 Nov 2012, 12:07

neviem kamvy chodite do servisu alemna garancka vseate zatial stale stala od 130-170e naposledy 170 lebo sa menila aj brzdovka.z toho olej bol cca 50e a kupis ho za dakych 35e tak za dakych 15e risto zaruku neviem ci ma vyznam.
Vlastny olej mozes priniest zapisu ti todo servisky a v pripade zavady nemusia uznat reklamaciu
Bob_LEON
SEAT Dospelák
SEAT Dospelák
Dátum registrácie: 02 Máj 2010, 05:34
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: DE - Nemecko

Príspevokod užívateľa Bob_LEON » 01 Nov 2012, 16:36

Pri 10-15tkm by som si vymenil olej sám, ak to neviem - u niekoho, komu naozaj verím...a pri 30tkm v autorizáku.
Prinesením vlastného oleja /samozrejme musí spĺňať predpísané požiadavky/ riskuješ komplikácie pri prípadnej reklamácii.
Ale ak je to certifikovaný diel - či schválený olej, právo je na tvojej strane.
Ale znamenalo by to komplikácie určite.
Obrázok
Matuuuch
SEAT Klub VIP
SEAT Klub VIP
Dátum registrácie: 12 Máj 2009, 20:58
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Okres: KE - Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Matuuuch » 01 Nov 2012, 17:50

presne tak, to ze si skratis interval na polovicu (vymenis si to sam), o tom nikto nemusi vediet. Len je dolezite kupit rovnaky filter ako maju v servise :)
Potom ti nemaju ako prist na to ze kedy si co menil, naco tolko paniky?
Ibiza ´02 1,9TDI
Ponúkam vzpery prednej kapoty pre modely 6L.
jurik21
SEAT Adolescent
SEAT Adolescent
Dátum registrácie: 15 Máj 2009, 02:12
Okres: RS - Rimavská Sobota

Príspevokod užívateľa jurik21 » 05 Nov 2012, 14:19

ahojte ja by som mal ist tiez u 4 krat na servisnu prehliadku, rozmyslam ci sa mi oplati ist do autorizovaneho seat servisu, alebo do klasickeho. kedze mi uz zaruka padne. malo by to byt lacnejsie nie?
http://www.seatclubslovakia.com/viewtopic.php?f=73&t=2818

Návrat na "Motor"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný