záručná servisná prehliadka a vlastný olej

Užívateľov profilový obrázok
DusanZke
SEAT Maniac
SEAT Maniac
Dátum registrácie: 06 Apr 2009, 17:08
Auto: Ibiza 6k ('93-'02)
Pohlavie: Muž
Okres: KE - Košice

Re: záručná servisná prehliadka a vlastný olej

Príspevokod užívateľa DusanZke » 05 Nov 2012, 15:38

Neviem či som správne pochopil tvoju otázku. Končí ti záruka a preto premýšľaš či ísť do autorizáku alebo do neautorizovaného servisu? Alebo ti už záruka skončila? Ak skončila, tak ťa nič neviaže k návšteve autorizovaného servisu a pokiaľ sa zameriavaš iba na cenu, tak tam to bude iste drahšie. Ak máš ale ešte auto v záruke a o chvíľu ti záruka končí, možno by som využil možnosť nechať si vymeniť diely v rámci záruky. Iste máš pár nedostatkov na aute, tak nech sa na to mrknú a vymenia v rámci záruky.
...Čo si nemôžeš dovoliť, vyrob si sám...
skyso
SEAT Adolescent
SEAT Adolescent
Dátum registrácie: 31 Júl 2011, 15:30
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)

Príspevokod užívateľa skyso » 07 Nov 2012, 11:23

Pep0 napísal:Podla mojich informacii z 3 autorozakov v BA, prides o zaruku uz len prinesenim vlastneho oleja, nie to este pri samostatnej vymene. Udajne zapisuju tieto veci do servisnej knizky (neviem ci do tvojej, papierovej, alebo len do ich pocitacovej na dany VIN vozidla) ...
Tiez ma caka vymena pri 60tis km, no mam este rok zaruky, ale kaslem na nu. Bud im 300€, alebo mojmu servisakovi do 170€ je rozdiel.

Kabinovy filter najdes nad tymi nohami spolujazdca a myslim ze on sa vola aj pelovy (HEPA) filter. A ak nie, tak sa bude nachadzat v motorovom priestore niekde pod stieracmi? (neviem, dedukujem) :D .. Mozes zakupit uhlikovy, alebo obycajny. Uhlikovy lepsie zachytava pachy z vonku :)

Pripajam sa k tvojim informaciam. Bol som v servise a v podstate to iste mi povedali: mozem si to vymenit sam, aj si doniest si vlastny olej ci filter, no vystavujem sa tym riziku neuznania reklamacie v pripade zavady s castami ktore prichadzaju do vstyku s olejom.
Este pan zo servisu doplnil, ze pokial mi nesvieti na palubnom, ze musim navstivit servis,tak mozem kludne spat. Palubny vraj preratava styl jazdy, mnozstvo oleja atd atd,a z toho vyratava servisny interval.

300 sa mi zda trosku moc za servisnu prehliadku: ibaze ti menili nieco vazne na aute.

Tiez tak ratam 100-170 za servisnu prehliadku: zalezi co sa im tam nebude pacit.

skyso
kornel

Príspevokod užívateľa kornel » 07 Nov 2012, 11:33

odporucam kazdemu, kto si mysli, ze olej (a je jedno ci LL alebo ne-LL) po dajme tomu 20-25tkm (co je uplne bezny interval pri premenlivom LongLife rezime, ktory vyratava PP..) je este v poriadku a v stave, ktory zabezpecuje vsetko to, co ma olej v motore zabezpecovat,, nech si da takuto vzorku oleja otestovat v tribotechnickom laboratoriu.. bude znacne nemilo prekvapeny.
skyso
SEAT Adolescent
SEAT Adolescent
Dátum registrácie: 31 Júl 2011, 15:30
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)

Príspevokod užívateľa skyso » 07 Nov 2012, 11:36

kornel napísal:odporucam kazdemu, kto si mysli, ze olej (a je jedno ci LL alebo ne-LL) po dajme tomu 20-25tkm (co je uplne bezny interval pri premenlivom LongLife rezime, ktory vyratava PP..) je este v poriadku a v stave, ktory zabezpecuje vsetko to, co ma olej v motore zabezpecovat,, nech si da takuto vzorku oleja otestovat v tribotechnickom laboratoriu.. bude znacne nemilo prekvapeny.

Zato ale beru zodpovednost servisaci, cize ak sa nieco stane teraz z dovodu shitneho oleja, tak to pojde na ich triko.
kornel

Príspevokod užívateľa kornel » 07 Nov 2012, 12:16

ak motor ma "klaknut" kvoli prevadzkovaniu na vycerpany zdegradovany olej, tak to nebude hned v prvych par desiatkach tisic km, ale moze dat resp. da o sebe vediet trochu neskor, ked uz ziadnu zaruku na motore majitel na 99% mat nebude. To uz je pak horsie.. ale ano vsetko je to o pristupe cloveka.. ak auto predas skor, nez ti vobec skonci zarucna doba, resp. sa ani nema do tej doby sancu prejavit nejaky dosledok nevhodnej udrzby a starostlivosti vzhladom na podmienky prevadzkovania vozidla (hoci podla papierov a manualu je to este vraj vsetko plne OK.. :stars_: ), tak ta to trapit samozrejme nemusi, ak uvazujes takym smerom akym uvazujes.

Návrat na "Motor"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný