Nesprávna spotreba podľa počítača

Užívateľov profilový obrázok
milank
SEAT Adolescent
SEAT Adolescent
Dátum registrácie: 21 Apr 2009, 11:26
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Muž
Okres: BA - Bratislava

Nesprávna spotreba podľa počítača

Príspevokod užívateľa milank » 11 Feb 2015, 08:00

Neviem kam s touto otázkou, či do elektriky alebo sem...
Od novoty mi PP ukazoval presnú spotrebu - pri natankovaní som počítadlo 2 vynuloval a keď som si pri ďalšom tankovaní priemernú spotrebu na 100 km vypočítal, vždy to bolo presne to isté ako ukazoval počítač (iba zriedkavo som mal odchýlku 1 deci).
Ale pred takmer rokom som si všimol že počítadlo 2 mi po odjazdení 650-700 km ukazuje o 0,7 až 1 liter vyššiu spotrebu než bola skutočnosť (to je už aspoň 25-30 tankovaní, takže nie je to iným tankovaním). Počítadlo 1 priemernej spotreby mi na cestou domov ukazuje na určitom mieste 7,2 - predtým mi na tom istom mieste z vysokého čísla po štarte kleslo na 6,5-6,6 litra. Takisto mám dojem že mi aj okamžitú spotrebu ukazuje vyššiu než bolo obvykle.
Neviem presne kedy mi to začalo robiť, ale približne v tom čase mi známy automechanik vo svojej dielni (voz už dávno po záruke) menil olej, nemrzku, brzdovku, všetky filtre (s týmto by mohol mať súvis palivový; vzduchový a peľový nepodozrievam) + nuloval (alebo ako sa to volá) počítačom servisný interval v palubnom počítači. Po tomto servise sa mi zopárkrát stalo že mi skapal motor na voľnobehu alebo pomalom rozbiehaní - iný známy mi povedal že to asi zle odvzdušnil - ale to trvalo iba 2-3 dni, odvtedy žiadny problém so skapínaním.

Neviete poradiť čo s tým? Je to softwarová vec? Môže to spôsobovať "divný" palivový filter? Onedlho mám zase interval na servis, takže sa palivový asi bude aj tak meniť.
Kvôli cene pôjdem zase k tomu známemu - zaplatiť 70-80 € (materiál, práca grátis) alebo nechať v servise cez 200€ je rozdiel. Ale keby som mal istotu že sa to dá napraviť, tak sa udriem po vačku a idem do servisu. Len ešte neviem kam, keď z toho môjho na Panónskej urobili Nissan (robia vraj Seaty aj naďalej, ale už to asi nie je ono).

Návrat na "Motor"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný