1.2 TSI alebo 1.4 TSI (Fr) ???

Užívateľov profilový obrázok
maxking
SEAT Klub VIP
SEAT Klub VIP
Dátum registrácie: 10 Dec 2009, 15:03
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Pohlavie: Muž
Okres: PK - Pezinok

Re: 1.2 TSI alebo 1.4 TSI (Fr) ???

Príspevokod užívateľa maxking » 03 Dec 2010, 17:46

a celosvetovo pomaly viac "vecí" jazdí na benzín ako na naftu....až na nejaké hnusné lode

ale k téme, 1,4 TSI Style? ...Edo, som si pozrel cenník, ale taká kombinácia tam tuším nie je, len atmo 1,4
Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 21:46
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Žena
Okres: KE - Košice

Príspevokod užívateľa Erin01_47 » 03 Dec 2010, 17:52

maxking
SEAT Klub VIP
SEAT Klub VIP

Príspevokod užívateľa maxking » 03 Dec 2010, 17:55

jááááj...ja som si pozeral ibizu.....
janpavlik
SEAT Pozitív
SEAT Pozitív
Dátum registrácie: 09 Júl 2010, 20:54
Auto: Leon 1P ('05-13)
Okres: TE - Trenčín

Príspevokod užívateľa janpavlik » 03 Dec 2010, 22:14

maxking napísal:tlačiť tlačí stále, je to mechanicky poháňaný kompresor, a ide pekne zospodu do nejakých 2500, potom je pásmo oboch a nakoniec len turbo...

...je to nuda kvôli prevodovke, 7st DSG je žalostne pomalá, tento názor nemám len ja...

DSG je pomale ? :))))))
exSeat Leon 5F FR TSI red 2013
Seat Leon 5F FR TDI DSG white 2016
maxking
SEAT Klub VIP
SEAT Klub VIP

Príspevokod užívateľa maxking » 03 Dec 2010, 22:21

v radení ako takom ani nie. Zatlačíš a pekne radí jeden prevod za druhým. Problém je pri "náhlej" nutnosti podradenia. Vtedy sa ukáže jej "pomalosť". V tomto smere je 6st DSG rýchlejšie...
1soda
**SEAT**
**SEAT**
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Leon 5F ('13-)
Okres: BA - Bratislava

Príspevokod užívateľa 1soda » 03 Dec 2010, 23:39

myslim ze celkova kultura novych aut je niekde inde,zavodne to nebude nikdy ,je to na bezne komercne jazdenie a na take jazdenie je aj nova DSG dost svizna ...moj nazor 1.4 tsi FR
Seat Leon 2.0 tdi FR 184/ upravy : cupra stabilizator,silne tycky stabilizatora,silenty golf 7 clubsport S,podvozok golf 7 GTI performance(bez dcc),Predny/zadny naraznik cupra,zadny spoiler aero kit,vyfuk cupra ,predna rozpera tlmicov,skratene radenie cupra 240,uprava RJ profituning 224ps 447nm.
drusus
Registrovaný SEAT
Registrovaný SEAT
Dátum registrácie: 26 Jún 2010, 13:30
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Okres: SE - Senica

Príspevokod užívateľa drusus » 04 Dec 2010, 00:45

Ahoj Torquemada, mam Ibizu 1,2 TSi som s nou spokojny. Najazdenych necelych 7,5 tis. km. Denne dochadzam cca 2 x 50 km do prace (SE-MA). Chodim bud cez dedinky najkratsou cestou, alebo na Kuty a potom po dialnici. Automaticku klimu prakticky nevypinam. Spotrebu mam 5,3-5,7 l/100km prvou trasou, 5,8-6,2 po druhej. Uz sa mi dari jazdit zhruba podla zakonnych limitov :D Po meste to bude okolo 7-8 l/km, zalezi na tom ci mas kazdych 50m krizovatku, alebo si v pohodicke ides na 4ke po nejakom obchvate na nizkych otackach. Cisto dialnica bude okolo 7 l/100km.

Motor je pruzny a vykon s prehladom dostacujuci. Pri prechode z 1,2 Corsy budes nadseny, ale po case si zvyknes. Slusny krutiaci moment sa hodi hlavne pri predbiehani. Nemusis sa nikomu nadrzane lepit na prdel, co je tusim narodny sport, ale pekne si z bezpecnej vzdialenosti podradis a bez brutalneho vytacania obides prekazku v jazdnom pruhu.. :) Na dialnici vobec neriesim stupania, alebo rychlosti. Do 160 km/h ziadny problem, nad prakticky nejazdim. Je ale pravda, ze chodim vacsinou sam a s poloprazdnym kufrom.

Nez si vyberies, zvaz, v akych podmienkach budes auto pouzivat, a to celorocne. Obzvlast, ak mas len jedno. Chodis lyzovat? Nasadzovanie sneznych retezi na znizeny podvozok nemusi byt sranda. Na ceste dolu zasnezemym kopcom alebo serpentinami mam radsej prevodove stupne pod kontolou. To iste plati pri brzdeni motorom (aj ked brzdna sila maloobjemoveho motora nie je velka). Pri parkovani sa spojka hodi..

Automat naopak ocenis v hustej mestskej premavke. Spotreba nemusi byt horsia, dokaze drzat otacky v pasme, ktore standardny vodic psychologicky nezvalda :D A tiez bleskovo podratit, ak treba. Pri plnom plyne treba asi pocitat s mierne oneskorenou reakciou, ale na to sa urcite da zvyknut.. S 1,4 TSi som nejazdil, ale podla info z netu a roznych for, je subjektivne dynamika zhruba do 90-100 km/h podobna s 1,2 TSi. Vo vyssich rychlostiach su uz vysoke vsetky odpory proti pohybu auta a vykonovy rozdiel citelny. Ak rad jazdis rychlo, a tiez ak si nadsenec do aut, ber 1,4 TSi.

Ibiza je podla mna pekne spracovane auto, ale Audi A1 to nie je. Pre vacsi pocit exkluzivity FR posluzi urcite lepsie. Aj zakladna vybava bude asi vyssia (ESP, autom. klima). Uz len rozdiel v cene medzi 15 a 17" diskami a pneu robi slusnych par sto €.

Tazka volba, ale nech si vyberies cokolvek, neurobis chybu. Ak je priplatok k FR skutocne len 2 tis. €, dostanes za ne vela. Otazka je, ci to potrebujes, ci sa to hodi k tvojmu stylu uzivania, alebo ci tie extra ecka radsej nedas za stresny nosic a novy bicykel, prip. zoberies priatelku niekam na dofcu..
Naposledy upravil/-a drusus v 04 Dec 2010, 11:53, upravené celkom 1 krát.
Torquemada
SEAT Dospelák
SEAT Dospelák
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 14:28
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: MI - Michalovce

Príspevokod užívateľa Torquemada » 04 Dec 2010, 10:57

Ďakujem všetkým a hlavne človeku s nickom Drusus za rady a skúsenosti, po porade s priateľmi a dlhšom zvážení som dospel k názoru že mi postačí 1.2 TSI, nebudem vymýšlať a budem skromný chlapec :) tých 2000 Eur využijem niekde rozumnejším :": spôsobom...........noooo........možno :D aj keď do pondelka ešte času dosť :scratch:
Ak to má kozy, alebo kolesá, tak s tým budú čoskoro problémy!
CiLA

Príspevokod užívateľa CiLA » 04 Dec 2010, 13:33

... moja rada kup si najsilnejsiu verziu na ktoru mas financie, neskor budes lutovat, ze si tak neurobil. Clovek sa uci najlepsie na vlastnych chybach od druhych si nerad dava radit. Aj ked tak sa rozhodne po svojom a v konecnom dosledku inak ako mu bolo radene ...
Torquemada
SEAT Dospelák
SEAT Dospelák
Dátum registrácie: 01 Dec 2010, 14:28
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Okres: MI - Michalovce

Príspevokod užívateľa Torquemada » 06 Dec 2010, 20:37

Tak Vás všetkých opäť zdravím. Asi mi všetci teraz vynadáte, keď Vám poviem čo som si nakoniec objednal :) Dnes som bol v Seate, urobil som objednávku a zložil zálohu za Seat Leon 1.2 TSI Stylance v bielej farbe ;) zajtra sa idem ešte na takej istej predvádzačke previesť, aby som si potvrdil že som neurobil kktinu :scratch: čo mi asi veľa z Vás povie, ale dospel som k tomu po zrelej úvahe, na čo a ako budem auto využívať, prevažne v mestskej a prímestskej preprave, mimo mesto najčastejšie do 30 km, dlhšie trasy a diaľnice iba zriedkakedy........tak do toho naložte mi :)
Ak to má kozy, alebo kolesá, tak s tým budú čoskoro problémy!

Návrat na "Motor"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný