Ibiza FR (6J/2017) - Pri schadzani alebo vychadzani na obrubnik prasknutie/puknutie/nieco od laveho zadneho kolesa

Napísať odpoveď
broslowski
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 11 Júl 2017, 18:22
Auto: Ibiza 6j ('08-)
Pohlavie: Muž
Okres: TO - Topoľčany

Ibiza FR (6J/2017) - Pri schadzani alebo vychadzani na obrubnik prasknutie/puknutie/nieco od laveho zadneho kolesa

Príspevok od užívateľa broslowski » 16 Júl 2017, 15:09

Dobrý deň Seat lovers.
Hlásim nový prírastok do rodiny Seat :)

Moje meno je Michal a nedávno (pred 3ma mesiacmi) sme si s priateľkou zakúpili Seat IBIZA FR 1.2 TSI s DDC. Spokojnosť obrovská no som veľmi citlivý na nevysvetlitelné zvuky, ktoré sa v poslednom čase objavili, a viem ich už spolahlivo reprodukovať.

Čo sa deje? :kava:
Pri vychádzaní alebo schádzaní z obrúbnika, alebo pri krížení náprav VÝHRADNE pri veľmi nízkej rýchlosti (cize pri parkovaní) počuť pri reakcii lavého zadného kolesa na zmenu výšky vozidla (cize ked sa vychádza na obrubnik alebo sa z neho schádza) sa ozve hlasný "puk, prásk, niečo - tažko to opísať slovami" v interieri v lavej zadnej casti. Deje sa to vzdy. Nedialo sa to.

Auto má 7000km, som prvý majiteľ, nikdy na nom nebol nik iný ako ja, jazdím na nom ako človek, nikdy som nepadol do jamy, nepreletel retarder, nevyletel na obrubnik, nic take. Skutocne si teda neviem vysvetliť tento značne atypický akustický prejav. Auto sa správa na ceste identicky, nebadam zmenu jazdných vlastností, ani nič podobné. Podľa všetkého tento zvuk NIE JE počuť z vonka vozidla.

Nejaké nápady čo skontrolovať pred tým, ako s tým budem otravovať predajcu?

(kamen niekde v casti zadnej nápravy? Zle osadene zadne dvere? neviem? fakt neviem vizuálne je všetko symetrické voči stredu a teda neviem si vysvetlit preco sa to deje výhradne pri zmene elevácie pravého zadného kolesa)

Vďaka za Váš čas a postrehy.

Apropo aby som bol konkrétnejší čo sa týka vozidla:
Rok výroby 2017
Model: Seat Ibiza FR
Motor: 1,2 TSI, e221, 81kW (110HP), 175 Nm (e211)
Priplatky: Sport pack, electric pack, storage pack, 6,5palec MMI

Ak treba este nejaké info pýtajte sa

broslowski

Re: Ibiza FR (6J/2017) - Pri schadzani alebo vychadzani na obrubnik prasknutie/puknutie/nieco od laveho zadneho kolesa

Príspevok od užívateľa broslowski » 25 Júl 2017, 22:25

Dam update sam sebe - piatok sa ide na obhliadku do servisu. Chlapci z BNP objednali na presný termín, uz len dúfať, že tam budem mať kde na okolí prekrížiť nápravu :lol:

Užívateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Okres: BA - Bratislava

Re: Ibiza FR (6J/2017) - Pri schadzani alebo vychadzani na obrubnik prasknutie/puknutie/nieco od laveho zadneho kolesa

Príspevok od užívateľa 1soda » 25 Júl 2017, 22:32

To je nic ....to ti puka zvar karoserie ...ak to je take tenke puknutie az na urovni prasknutia ....od lavej zadnej casti auta. Bezna vec pri ibizach ....mal som to na dvoch ibizach a islo ma z toho rozhodit ako ma to sralo :D
Seat ibiza cupra 1.8 tsi

broslowski

Príspevok od užívateľa broslowski » 26 Júl 2017, 00:19

no presne taketo daco. ale pojem puka zvar karoserie znie dost zle :D Nejedna sa o závadu? Nemá sa s tým čo stať?

Pôvodne som si myslel ze to moze byt taketo daco https://www.youtube.com/watch?v=lN3-8Ib ... t=WL&t=49s ... ale zevraj DCC pouziva ine tlmice. Neviem veď piatok uvidime

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 26 Júl 2017, 00:34

To co je vo videu je preto,ze vw zacal pouzivat miesto sachs tlmicov,monroe vo vacsom mnozstve a tie maju taketo zvuky. No...proste ti puka karoseria ako pracuje ,niekde v spoji ....to je vsetko :D. Zabudni ze takuto zavadu ti odstrania ....nevedia ako . Autorizak su len v podstate cvicene opice na vymienanie dielov ale len takych,ktore im dovoli ich materska spolocnost ....v ramci zaruky.
Seat ibiza cupra 1.8 tsi

buco76
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 17 Sep 2013, 19:38
Auto: Leon 1P ('05-13)
Okres: PD - Prievidza

Príspevok od užívateľa buco76 » 26 Júl 2017, 08:25

Nemusí to byť až také tragické.. mne tiež tvrdili, že puka zvar.. ale v seate to odstrojili zvnutra až na plechy a behali po rozbitej ceste, jeden za volantom a druhy sedel tam, kde boli pred ostrojenim sedačky. Prišli na to, že zvuk ide skôr od tlmiča.. vymenilo sa uloženie tlmiča a odvtedy je pokoj.. a to uloženie malo hádam 1,5 roku...
Obrázok
1,9 TDi 94 kW chip Maxtuning FR look, millers oils nanodrive , AP sportfahrwerke , Dectane LED black/smoke , Alpine , MAK Koln

leon http://seatclubslovakia.com/viewtopic.php?f=75&t=15078

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 26 Júl 2017, 08:38

Zaujimave ....ak to vedia takto poctivo najst je to super .
Seat ibiza cupra 1.8 tsi

broslowski

Príspevok od užívateľa broslowski » 26 Júl 2017, 13:08

Ono je to o prístupe :) Cize uvidíme urcite dam report. Dnes som pri vyparkovavani tak pukol az mi slza vyhŕkla :D na 100% som si isty ze ked tam budem s tym autom ani za svet to nic nespravi..

Inak nieco ako "pukanie zvaru" fakt neznie moc bezpecne, i ked nie som vyucený zvárač :":

Buco: tiez ibiza? diki za info btw

broslowski

Príspevok od užívateľa broslowski » 27 Júl 2017, 23:12

https://youtu.be/aA52tbOqMLQ takto nejak to praská. Fakt vágny zvuk, reprodukovat sa dá no v praxi sa vyskytuje len ako som pisal. Zistil som, ze staci ist mierne rychlejsie a neni sanca dosiahnut tento zvuk. No uvidime co zajtra povedia

1soda

Príspevok od užívateľa 1soda » 28 Júl 2017, 00:09

To nebude kasna ....skor mi to pride ako keby piestnica tlmicu mala nejaky divny vakel a pri krizeni to skoci aboco....
Seat ibiza cupra 1.8 tsi

broslowski

Príspevok od užívateľa broslowski » 28 Júl 2017, 10:02

tak uz som po kontrole, zhodili koleso pozreli, pojazdili, ze je to ok. Tak reku, ok

Soda alebo ktokolvek kto by mal chut to dalej ivestigovat, som k dispozicii :lol:

edit: Soda keby to bol tlmic malo by to nieco robit aj pri beznej prevadzke nie? No uvidime, zatial som bol teda ubezpeceny technikom ze je vsetko v poriadku, ak nam v zakrute utrhne koleso ma nas na svedomí :stars_:

Kazdopadne pri 15k sa chystam do KE audi centra (su tam znamosti) kde si dam skontrolovat aj toto

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok"