HILL HOLD

Užívateľov profilový obrázok
1soda
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Člen SEAT Fórum lvl. 5000+
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 18:26
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Pohlavie: Muž
Okres: BA - Bratislava

Re: HILL HOLD

Príspevok od užívateľa 1soda » 02 Feb 2011, 22:28

uz vas vidim,traja burani sadnu do socky 6J ktora ma hill hold a mackaju pedal a mackaju,a rozbiehaju sa az kym z toho ibizke nedrblo v RJ :D :D
Seat leon 2.0 tdi 150 ST FR 4drive,profituning 186/415 +decent upravy

Erin01_47
SEAT Admin
SEAT Admin
Dátum registrácie: 27 Nov 2008, 21:46
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Žena
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa Erin01_47 » 02 Feb 2011, 22:29

:pruser:

Matel
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 12 Máj 2010, 13:13
Auto: Leon 1M ('99-'05)

Príspevok od užívateľa Matel » 02 Feb 2011, 22:38

Super funkcia, funguje mi v leone uplne prirodzene, ziadne nahodilo a podobne. Samozrejme prezil by som aj bez toho, ale je to prijemne.
Vadi mi len jedna vec, ked sa spustam a nechcem sa rozbiehat, tak musim mackat brzdu zlahka, ak sa zatlaci hned sa pusta HH a potom treba cakat nez "zmakne" :-)
SEAT Leon 1,4 TSI + SW by Robot
Výbava: Style +tmavo tónované okná (od "B" stĺpika) +paket Technology
Farba: Luna šedá

NiceSoft
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 30 Júl 2009, 08:07
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)

Príspevok od užívateľa NiceSoft » 03 Feb 2011, 09:34

Uz som to myslim pisal, mam odskusane, ze Hill Hold sa mi aktivuje (napr.v kopci), len ak poriadne stlacim brzdu. Ak (na tom istom kopci) stlacim brzdu iba jemne, tak sice stojim na kopci, rychlost zaradena a HH sa neaktivuje... Ak stlacim brzdu "kusok" viac, tak uz sa HH aktivuje a musim cakat 2 sekundy, kym sa auto odbrzdi.
Co sa tyka "chaotickeho" aktivovania sa HH, parkrat sa mi stalo, ze ked som chcel rychlo vyjst z parkovacieho miesta, tak som cuvol, este pred zastavenim vozidla som zaradil 1 a prudko stlacil brzdu a HH sa aktivoval... (auto sa hybalo dozadu, mal som zaradenu 1-tku a prudko som stlacil brzdu, take sa spustil).
Jedina nelogicka vec je, ze pocas tych 2 sekund mozete robit s plynom a spojkou co len chcete a auto sa nepohne (co vraj bolo v novsich verziach aut uz spravene - tusim v Golfe ci kde, tam sa to odbrzdi bud po 2 sekundach, alebo ked sa zacne pridavat).

Kazdpadne ked uz viem ako to funguje, nemam s tym najmensi problem... Ked stojim na kopci a viem, ze hned pojdem, tak nedupem tolko na brzdu a HH sa neaktivuje... A ak ho pouzijem, tak pustam brzdu s "predstihom", lebo viem, ze mi bude trvat 2 sec kym sa pohnem...

rido
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 07 Okt 2010, 09:02
Auto: Leon 1P ('05-13)

Príspevok od užívateľa rido » 03 Feb 2011, 09:52

v novych seatoch to uz funguje normalne, aktivuje sa to len ked stojim v kopci mam stlacenu brzdu (nemusi byt nadoraz) zaradeny neutral a zaradim 1 alebo spiatocku, ked pridam plyn nedrzi ma to cele 2s ale pekne sa pohnem bez ziadneho odporu
Leon 5F 1.4 TSI

mikeBoss
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Člen SEAT Fórum lvl. 2
Dátum registrácie: 13 Dec 2009, 12:26
Auto: Ateca
Okres: DE - Nemecko

Príspevok od užívateľa mikeBoss » 03 Feb 2011, 15:59

Neviem či som to sem už písal ale ja som nevedel že mám hill hold. Prvý krát keď som stál na novom Leone v kopci tak som pustil brzdu a nič. Pozerali sme s priateľkou na seba že čo sa deje prečo stojíme :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok"