reklamacia vyfuku - korozia

Guest
Registrovaný člen SEAT Fórum
Registrovaný člen SEAT Fórum
Dátum registrácie: 23 Júl 2010, 15:37
Auto: Ibiza 6l ('02-'08)
Pohlavie: Muž
Okres: DE - Nemecko

reklamacia vyfuku - korozia

Príspevok od užívateľa Guest » 23 Júl 2010, 15:46

Ahojte.

Mam taky problem ,ze mam rocnu Ibizu a uz je na nej hrdzavy vyfuk ,a povchova korozia na otococh naprav.V servise to nafotili a poslu to na posudenie vyrobcovy.
Tvrdia ,že sa s reklamaciou na to este nestretli, ale mne sa to nechce verit ,lebo som tu cital viac prispevkov o tej korozii vyfuku.Reklamovali ste to uz niekto ? pripadne s akym vysledkom. Ďakujem.

Edit Ed01_47: upraveny nazov temy

zipsik
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 03 Apr 2009, 17:58
Okres: PO - Prešov

Re: vyfuk

Príspevok od užívateľa zipsik » 23 Júl 2010, 16:05

Ak uspejes ty tak potom si kazdy servis moze robit poradovnik :)

Užívateľov profilový obrázok
misoovk
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 13:12
Okres: VK - Veľký Krtíš
Kontaktovať užívateľa:

Re: reklamacia vyfuku - korozia

Príspevok od užívateľa misoovk » 24 Júl 2010, 09:12

urcite uspejes hrdzavy vyfuk ma kazda ibiza je to dost smutne tolko hrdze na novom aute niekdo to tu uz reklamoval a aj uspe l takze myslim ze by nemal byt problem ja to mam v plane urobyt buduci tyzden pretoze aj na mojej je to tak

rozhodca84
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 26 Dec 2008, 12:52
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: RV - Rožňava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa rozhodca84 » 24 Júl 2010, 09:21

som na tom podobne... :-(
Ukradnuta laska: Ibiza FR 1.4 TSI: http://www.seatclubslovakia.com/viewtop ... =73&t=9873
Obrázok
Moja prva Ibiza: http://www.seatclubslovakia.com/viewtop ... f=9&t=1002" onclick="window.open(this.href);return false;
rozhodca84 - Norbi

zipsik
Člen SEAT Fórum lvl.1
Člen SEAT Fórum lvl.1
Dátum registrácie: 03 Apr 2009, 17:58
Okres: PO - Prešov

Príspevok od užívateľa zipsik » 24 Júl 2010, 23:16

Aj ked to budete mat vyreklamovane dostanete rovnaky diel takze ziadna vyhra.

jurant
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 22 Mar 2009, 14:42
Auto: Altea FreeTrack ('07-)
Okres: KE - Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jurant » 25 Júl 2010, 01:05

hrdza aj umna, kupene april 2009

jozzo
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 08 Júl 2009, 18:20
Auto: Srdcom SEAT, ale...
Okres: KE - Košice

Príspevok od užívateľa jozzo » 25 Júl 2010, 09:53

čim novšie auto,tým asi vätšie šmejdy do toho dávajú,na mojom Leone 10 ročnom ešte origo výfuk bez stopy hrdze,tak isto na bratovom bmw 7 ročnom.Na služobnom Opli 2 ročnom výfuk hrdzavý jak líška a to má len 50 tis.km
Kia rio EX 1,25 MY 2013
ex - Leon 1,9 TDI 66 kw,AGR

misoovk
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Člen SEAT Fórum lvl. 3
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 13:12
Okres: VK - Veľký Krtíš
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa misoovk » 25 Júl 2010, 09:58

zipsik napísal:Aj ked to budete mat vyreklamovane dostanete rovnaky diel takze ziadna vyhra.
lenze ked to vyreklamujes dostanes novy diel a nan mas zaruku 2roky ak ti zsa o rok zhrdzavie musia ti ho vyreklamovat zzasa

allsheFR
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Dátum registrácie: 23 Sep 2009, 14:16
Auto: Nemam SEAT, som votrelec...
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa allsheFR » 25 Júl 2010, 10:35

ked nieco vyreklamuje dostane novy diel ale porzor!! zaruka POKRACUJE.... nie znova dalsie 2 roky. ale od datumu kupy. to by potom mohol takto reklamovat kazry druhy rok novy vyfuk a kazdy druhy rok by dostal zase 2 roky zaruku...

zaruka VZDY pokracuje od datumu kupy... maximalne sa moze predlzit v pripade, ze ti vec nevyreklamuju do 30 dni, predlzia to napriklad o dalsich 10 dni (a teda 40 dni dokopy) tak sa ti zaruka predlzuje o 10 dni.
Obrázok

KANRYO
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Dátum registrácie: 26 Máj 2009, 16:45
Okres: SC - Senec

Príspevok od užívateľa KANRYO » 25 Júl 2010, 11:18

takze ak mam mesiac pred uplynutim zaruky na auto, vymenia mi motor a o 2 mesiace(teda mesiac po uplynuti zaruky auta) ma v pripade reklamacie poslu do p***? to tazko.
ty od nich dostavas novy diel, teda aj novy zaruku na novy diel. to, ze je na vyfuku zla antikorozna ochrana, je chybou vyroby a ak to nevie vydrzat ani 2 roky, tak sa nad tym musi zamysliet vyrobca
KANRYO

Opel Insignia ST 2.0 CDTI 125kw
ex - BMW 3 E90 2.0 105kw A/T
ex - Seat Ibiza 6J 1.6 16V 77kw

allsheFR
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa allsheFR » 25 Júl 2010, 11:23

precitaj si zakon :)

to by si mal zaruku potom na vsetko az do konca zivota zadarmo proste len tak stale novu vec by si dostaval. hovadina. proste mas 2 roky zaruku, pocas tych dvoch rokov mozes dostat novy diel, ale bohuzial ak ti skoncia 2 roky, je jedno ze si dostal novu vec mesiac pred skoncenim dvoch rokov. proste mas mesiac a hotovo. o tom sa nebude nikto ani len bavit to je jasna vec proste.

ja si kupim notebook, po 20 mesiacoch ho pokazim, odnesiem na reklamaciu dostanem novy (ale zaruka pokracuje uz len 4 mesiace) nikto ti neda zase 2 roky zaruku - sak si nic nove nekupil, ani si nezaplatil za tie dalsie 2 roky zaruky ani nic, len ti vymenili v zaruke tovar na ktory zaruka POKRACUJE, a je jedno ze je novy abo stary abo jaky.

a ak to ani nevie vydrzat 2 roky? no prave preto dostanes novy, a 2 kusy dokopy ti vydrzia 2 roky :) po uplynuti dvoch rokov si mozes piskat, pretoze zaruka ti skoncila a je fakt uplne jedno ze ty si dostal novy vyfuk pred mesiacom - to bola nahrada za ten prvy a zaruka pokracovala dalej.

niektori si to prilis zjednodusujete.. ked raz zaplatis za vec a mas k nej 2 roky zaruku , dostanes novu (vyhoda pre teba) lebo mas 2x novu vec. ale zaruka proste sa nepredlzuje. ved si druhy krat nic neplatil tak preco by ti mali zadarmo dat dalsie 2 roky zaruku ?... to by ti kazdy zadarmo potom daval vsetko, a lubia by to vyuzivali jak svine a vsetko by mali zadarmo v podstate lebo by vyreklamovali a dalsie 2 roky maju zaruku atd.. hovadina

EDIT: prave som si precital jak to je v zakone:

toto je pre vas zaujimavy bod hlavne bod 2:
§ 623

(1) Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať.

(2) Ak ide o iné neodstrániteľné vady, má kupujúci právo na primeranú zľavu z ceny veci.

a po dalsie:

§ 627

(1) Doba od uplatnenia práva zo zodpovednosti za vady až do doby, keď kupujúci po skončení opravy bol povinný vec prevziať, sa do záručnej doby nepočíta. Predávajúci je povinný vydať kupujúcemu potvrdenie o tom, kedy právo uplatnil, ako aj o vykonaní opravy a o dobe jej trvania.

(2) Ak dôjde k výmene, začne plynúť záručná doba znova od prevzatia novej veci. To isté platí, ak dôjde k výmene súčiastky, na ktorú bola poskytnutá záruka.

takze ANO dostanes zaruku dalsie 2 roky ale IBA na vyfuk... v pripade VYMENY suciastky (a teda CELEHO vyfuku)
ale kedze oni ti urcite nevymenia cely vyfuk, ale len cast tak si pravdepodobne s takymto argumentom skoncil.
ale jak je vyssie napisane, ziadajte zlavu ak pojdete vyfuk reklamovat uz po druhy krat, mate na to pravo zo zakona - ziadajte vratenie casti penazi a odvolajte sa na tento paragraf
Obrázok

KANRYO
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa KANRYO » 25 Júl 2010, 12:09

allsheFR napísal:takze ANO dostanes zaruku dalsie 2 roky ale IBA na vyfuk... v pripade VYMENY suciastky (a teda CELEHO vyfuku)
ale kedze oni ti urcite nevymenia cely vyfuk, ale len cast tak si pravdepodobne s takymto argumentom skoncil.
a o com hovorime? samozrejme, ze len na vymeneny diel a nie na cele auto.
ked uz hovoris o notebookoch, tak s ich reklamaciami skusenosti mam. vymenis diel v zarucnej lehote = nova zaruka na novy diel
KANRYO

allsheFR
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa allsheFR » 25 Júl 2010, 12:13

aj tak je to podla mna kravina. sak to moze kazdy potom si kazit nejaku suciastku a stale dostanes novu (nieco co sa normalne opotrebovava)

s reklamaciami notebookov mam skusenosti aj ja. kedze som predaval notebooky a podobne. ak reklamujes book je to celok, vymenili ti suciastku, ale zaruka na notebook ti pokracuje dalej normalne. nikde ti nepovedia ze trebars na vymeneny HDD mas zaruku znova 2r oky. kravina. book je ako celok takze ako celok je reklamovany, ak dostanes aj NOVY book, tak zaruka pokracuje. v zivote som sa s tym nestretol aby bola zaruka odznova.
Obrázok

KANRYO
Člen SEAT Fórum lvl. 4
Člen SEAT Fórum lvl. 4

Príspevok od užívateľa KANRYO » 25 Júl 2010, 12:19

zakaznik, ktory dostane vadny hdd ako diel na vymenu, nema podla teba pravo na zarucnu vymenu, ked mu odide po 2-3 mesiacoch?
KANRYO

allsheFR
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Člen SEAT Fórum lvl. 5
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa allsheFR » 25 Júl 2010, 12:20

jasne ze ma.. ale zaruka mu POKRACUJE. a nedostane novu dvojrocnu zaruku.

tu sa jedna o to ze zaruka bola poskytnuta na NOTEBOOK (nie na disk alebo na dosku atd) cize sa vymeni suciastka a notebook pokracuje dalej do dvoch rokov.

to iste by malo platit aj pri autach. ty mas zaruku na AUTO . nemas samostatne stanovenu zaruku na vyfuk , na motor, na prave koleso atd... vymenila sa ti suciastka, na ktoru NEBOLA samostatna zaruka.. je to len proste suciastka ktora patri do celku (auto) a teda zaruka ti len pokracuje. na tu danu suciastku (cize vyfuk) by si nemal dostavat zase 2 roky zaruku, kedze pôvodne na samotny vyfuk nebola stanovena nejaka samostatna zaruka chapes? o to mi ide.
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok"