Pripad prehrievajucej sa chladiacej kvapaliny a vypinajucej sa klimy

emers
Registrovaný SEAT
Registrovaný SEAT
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 14:17
Auto: Ibiza 6j ('08-)
Pohlavie: -
Okres: BA - Bratislava

Pripad prehrievajucej sa chladiacej kvapaliny a vypinajucej sa klimy

Príspevokod užívateľa emers » 11 Sep 2017, 14:57

Ahojte,

pisem, lebo som zufaly. Od minuleho leta mi Ibizu (08/2008 6J, BTS - 1,6l 77kW) trapi nasledovne:
Pri vyssich, dialnicnych, rychlostiach (120 km/h+) a pri vyssej vonkajsej teplote (povedzme 15 stupnov +) mi zapnuta manualna klima vydrzi bezat mozno prvych 10-20 minut v zavislosti od vonkajsej teploty. Kompresor sa jednoducho vypne a klima sa neda znova zapnut (svetielko na tlacitku ostane aj po vypnuti svietit), az po zastaveni a vychladeni motora sa da opatovne spustit. Pri dlhsich trasach (tak isto iba na dialnici pri vyssich rychlostiach) sa po case rozblika aj kontrolka teploty chladiacej kvapaliny motora - po spomaleni na nizsiu rychlost (90-120 km/h v zavislosti od vonkajsej teploty) a par minutach kontrolka zase zhasne a vsetko je na chvilku v poriadku. Cim je auto viac zatazene, tym pravdepodobnejsie, resp. castejsie (rychlejsie) sa dany problem stava.
Pri jazde v meste, resp. na okreskach sa tento problem nevyskytuje, ani ked je vonku 30 stupnov a viac. Kludne mozem jazdit hodinu v zapche stylom stop and go a vsetko funguje - vratane klimy.
A preco som zufaly? :) Lebo auto uz bolo kvoly tomuto asi 6-krat v 3 roznych servisoch a nikto to nevie vyriesit. Tak ze skusim Seatacku komunitu, ci niekto nahodou nema nejaky napad... Auto ma momentalne ca. 232 tis. km, problem sa prvykrat objavil minuly rok v lete, ako sme isli do Chorvatska po dialnici, auto bolo plne nalozene, vonku teplo a dialnica kopcovita (mohol som mat zhruba 215 tis. km).
Nasledovne plati:
+ diagnostika neukazuje ziadne chyby - pravda je ale, ze problem sa tazko demonstruje, nakolko treba vybehnut naozaj na dialnicu a minimalne 15 minut jazdit, aby vyplo aspon klimu - skusali zo servisu uz viackrat, avsak kde byvam, je dialnicny okruh obmedzeny vacsinou na 80 alebo 100 km/h a aj po pol hodke jazdenia danou rychlostou vsetko funuje ako ma
+ chyba nieje vo ventilatore, ten sa korektne spina - ked pustim klimu, bezi stale ako ma (teda ked funguje)
+ chladiacu kvapalinu sme komplet vymenili a cely system odvapnili
+ cladiaci plyn v klime niekolko-krat medzicasom vymeneny, tak isto aj vzduchovy filter
+ mesiac dozadu som uz zo zufalosti kupil novy kompresor na klimu a nechal namontovat - nepomohlo
+ najnovsie mi v servise vymenili na skusku pretlakovy ventil na klime - nepomohlo

Osobne si myslim, ze oba problemy su na seba naviazane, aj ked mi v jednom servise tvrdili, ze to nemoze byt.

Dakujem, ked sa niekto docital az sem na koniec.
Za kazdy vecny koment som vdacny!
Užívateľov profilový obrázok
Luben
SEAT Maniac
SEAT Maniac
Dátum registrácie: 27 Máj 2009, 10:42
Auto: Leon 5F ('13-)
Pohlavie: Muž
Okres: PP - Poprad

Re: Pripad prehrievajucej sa chladiacej kvapaliny a vypinajucej sa klimy

Príspevokod užívateľa Luben » 11 Sep 2017, 20:43

fu tak to je zapeklita situace.
mal som taku istu ibizu ako ty a riesil soml podobny problem s priehrievanim. Praskla mi plastova priruba vodneho cerpadla ak sa nemylim - pri hlave valcov. kvapkalo to uz dlhsie, voda sa stracala a mlaka nikde, ale strelilo to az pri vysokom zatazeny (predbiehanie,plna trojka hore kopcom). Vymena pomohla.
Neviem ci ti to pomoze, no potom co som precital by som bol zufaly aj ja :)
Seat Leon ST FR 1.4 TSI ACT
Ex: Seat Ibiza 1.6 16V Sport
Užívateľov profilový obrázok
Rastike
SEAT Maniac
SEAT Maniac
Dátum registrácie: 25 Dec 2009, 21:27
Auto: Leon 1M ('99-'05)
Pohlavie: Muž

Príspevokod užívateľa Rastike » 11 Sep 2017, 23:03

Len pre zaujímavosť napíš zoznam servisov ktoré si navštívil
Seat Alhambra
emers
Registrovaný SEAT
Registrovaný SEAT
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 14:17
Auto: Ibiza 6j ('08-)
Pohlavie: -

Príspevokod užívateľa emers » 13 Sep 2017, 08:02

Luben napísal:fu tak to je zapeklita situace.
mal som taku istu ibizu ako ty a riesil soml podobny problem s priehrievanim. Praskla mi plastova priruba vodneho cerpadla ak sa nemylim - pri hlave valcov. kvapkalo to uz dlhsie, voda sa stracala a mlaka nikde, ale strelilo to az pri vysokom zatazeny (predbiehanie,plna trojka hore kopcom). Vymena pomohla.
Neviem ci ti to pomoze, no potom co som precital by som bol zufaly aj ja :)

Mno vody sa podla mojich pozorovani nemina, ale skusim to navrhnut v servise.
Tak isto som dostal na inom fore odpoved, ze to moze byt zlym termostatom? Neprejavoval by sa problem v takom pripade aj v meste?

Rastike napísal:Len pre zaujímavosť napíš zoznam servisov ktoré si navštívil

Vsetko su to servisy v Salzburgu, neviem ci to bude mat nejaku vypovednu hodnotu. Vzdy som chodil do jedneho neautorizovaneho (AD Niedermüller), ale odkedy sa mi toto deje a nevedeli ani oni, tak som momentalne priamo u importera - Porsche Salzburg.

Návrat na "Elektrika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný